Kompletny Przewodnik do Le Havre, Francja

Posted on

 Kompletny Przewodnik do Le Havre, Francja

Normandy miasto Le Havre jest zaskakująco ekscytujące cel, i warto krótki pobyt. Drugi co do wielkości port we Francji, to stoi u ujścia ujścia Sekwany. Chociaż istnieje kilka starych budynków i wspaniałe muzeum z drugiej najważniejszej kolekcji impresjonistów we Francji po Musée d’Orsay w Paryżu, jest to przede wszystkim miasto dla miłośników współczesnej architektury.

Historia Za Nowoczesności

Le Havre ( „port”) został stworzony w 1517 roku przez króla Franciszka I. Przeznaczony zarówno jako port handlowy i wojskowy, stał się sercem kolonialnym i międzynarodowym handlu kawy, bawełny i drewna. W połowie 19 wieku, pierwsze wkładki ocean wyjechał do Nowego Świata z Hawru istotny punkt wyjścia, z pomocą linii kolejowej budowanej między Paris Gare Saint-Lazare i portu. Le Havre był także ważnym miastem dla impresjonistów, którzy oglądali światło na ujścia Sekwany, gdzie wpada do oceanu jako jeden z ich wielkich inspiracji.

Jako głównego portu w północnej Francji, Le Havre został zbombardowany niemal z istnieniem we wrześniu 1944 roku miasto zostało odbudowane w latach 1946 i 1964 z planami jednym architekt Auguste Perret, choć nie dożył wszystkie budynki on zaprojektowany.

100 międzynarodowych architekci pracowali nad projektem po wojnie.

Około 150 betonowe bloki mieszkalne zostały zbudowane w zniszczonych doków miasta do Rehouse bezdomnych miasta. Z kilku starych budynków wciąż stoi, nowe budynki publiczne zostały skonstruowane i robią ogromne kolekcję wraz z niektórych nowszych budynków przez Oscara Niemeyera i Le Volcan (wulkan), teatru i biblioteki.

W 2005 roku Le Havre zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznawany za nadzwyczajny kompleksu miejskiego.

Dojazd do Le Havre promem z Wielkiej Brytanii

Brittany Ferries i DFDS Seaways działać częste rejsy z Portsmouth.

Dojazd do Le Havre promem z Wielkiej Brytanii

Stacja SNCF jest 10 minut spacerem od centrum, w pobliżu portu promowego. Częste są pociągi do Paryża i Rouen, a także innych miejsc.

Co warto zobaczyć w Le Havre

Zagorzali fani architektoniczne powinny zarezerwować spacer z biura turystycznego na widok ekspertów. Ale jeśli masz ograniczony czas, czy chcą zarówno stare i nowe, oto co zobaczyć.

Post-War Architektura

Hôtel de Ville (ratusz), gdzie stoi odbudowane miasto i starego miasta spotykają się i było punktem kluczowym dla rekonstrukcji Auguste Perret za. Ratusz sam jest długi niski budynek z 17-story betonowa wieża stoi przed atrakcyjnej dużym placu z chodników pergola, fontanny i klomby. Całość podsumowuje pragnienie architekta, które powinny być otoczone pokojowego, powietrza, słońca i przestrzeni.

St-Joseph Kościół był ostatni poważny projekt przez Perret. Z zewnątrz wygląda groźny: budynek plamiste betonu z 107m strzelistą wieżę do nieba, zapewniając nawigacyjne z lądu i morza.

Byłoby jak w domu w Nowym Jorku. Wewnątrz ołtarz stoi na centrum z wieży wznoszącej się ponad wspierane przez filary i kolumny.

Wszystko świeci 12,768 tafli szkła kolorowego, które różnią się w każdym z czterech stron: od wschodu i północy kolory są chłodne podczas złote odcienie i jasny kolor wypełnienia okna zachód i południe. Kościół, poświęcony pamięci tych, którzy zginęli w zamachach, została pomyślana jako symbol odbudowy Europy i jest obecnie uważana za jedną z 20 th wielkich osiągnięć architektonicznych wieku. Poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na Perret Pokaż mieszkanie na południowej stronie Place. To pokazuje, co nowoczesność wyglądało w 1940 roku.

André Malraux Muzeum Sztuki Nowoczesnej – muma

Stojąc z widokiem na wejście do portu i bardzo blisko gdzie Monet namalował miasta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest zalany z naturalnego światła, co czyni go idealnym miejscem dla 19 th i 20-wiecznych obrazów muzeum jest znana.

Spacer obok impresjonistycznych dzieł Courbeta, Monet, Pissarro, Sisley i więcej, plus ponad 200 płócien Eugene Boudin. Późniejsze artystów należą pokroju Dufy, Van Dongen i Deraina.

Krok w przeszłość

Wzdłuż nabrzeżach Bassin de la Manche, naprzeciwko portu, Maison de L’Armateur jest jednym z nielicznych zabytkowych budynków, które przetrwały bombardowania. Zbudowany w 1790 roku przez architekta odpowiedzialnego za budowę fortyfikacji miasta, Paul-Michel Thibault (1735/99), został następnie kupiony przez bogatego armatora.

Krok w przeszłość, jak przejść przez pokoje. Istnieje czytelnia i biblioteka, gabinet 18th-century osobliwości, które każdy dżentelmen musiał pokazać skarby nabyte przez lata, stary model statki i więcej, doskonale ilustrujące historię Le Havre.

Spacer po Hawrze

W centrum miasta została zbudowana na wzór siatki tak łatwo poruszać się po ulicach. Odebrać mapy i informacje z Biura Turystycznego następnie spacer po Dzielnicy Saint Francois, jednej z najstarszych części Hawrze, gdzie przeszłość siedzi wygodnie obok rekonstrukcji. Tętniący życiem targ rybny otwarty jest codziennie od 9 rano do 7:30 po południu

Jest więcej do zobaczenia wzdłuż Avenue Foch, która biegnie od Place de l’Hotel de Ville do oceanu, gdzie budynki mieszkalne znajdują się na tej samej wysokości i koncepcji, ale mają różne kolory, okna, słupy i okiennice. To wszystko sprawia, że ​​jest niezwykle żywy i sympatyczny styl.

Zakupy w Le Havre

Najprościej jest Docks Vauban, wybudowany pod koniec 19 th i wczesne 20 th century pierwotnie do przechowywania cennych ładunków z kawy i bawełny. Te ogromne budynki przemysłowe pomieści teraz sklepy, kawiarnie i restauracje.

Gdzie się zatrzymać

Best Western Art Hotel stoi wulkanu centrum kultury, jeden z kultowych budynków przez brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera. Ze stylowych pokoi i miejsc publicznych i dramatycznej kompozycji fotograficznych na ścianach, jest to dobry zakład. Niektóre pokoje posiadają balkony z pięknym widokiem na port.

Hotel Oscar jest doskonałym miejscem dla nieco ekscentryczny. Jego ekscentryczne 1950s style i minimalny wystrój będzie pasować do niektórych; jego wartość będzie dobre ceny dla każdego.

Hotel Vent d’Ouest to wspaniały hotel tuż przy morzu. Stylowe i komfortowe pokoje w stylu marynistycznym są dobrej wielkości; istnieją 3 pobyt długoterminowy apartamentów oraz spa z wykorzystaniem francuskich kosmetyków Nuxe.

Gdzie zjeść

Tawerna La Paillette jest wielki bawarski brasserie ze wszystkich klasyków w ofercie, specjalizującą się w daniach z owoców morza i choucroute, plus dobry wybór piwa. Jest otwarty w południe do północy. 22 rue Georges Braque 00 33 (0) 2 35 41 31 50.

Kawiarnia Restauracja Des Grands Bassins to kolejna instytucja Le Havre, w pobliżu centrum handlowego Docks Vauban. Świetny wystrój, tradycyjne gotowanie Normandia, a także owoce morza i dobra obsługa. 23 Bvd Amiral Mouchez 00 33 (0) 2 35 55 55 10.