Kompletny przewodnik do odwiedzenia wielkich piramid w Gizie, Egipt

Posted on

Kompletny przewodnik do odwiedzenia wielkich piramid w Gizie, Egipt

Na zachodnim brzegu Nilu leży w Egipcie najbardziej charakterystyczny starożytny wzrok : Piramidy w Gizie. Witryna składa się z trzech oddzielnych kompleksów piramid, w tym Wielkiej Piramidy w Gizie (znany również jako piramidy Cheopsa), Piramida Chefrena i Piramida Mykerinosa. Wielki Sfinks w Gizie stoi wartownik nad nimi wszystkimi. Wszystkie trzy piramidy zostały zbudowane przez faraonów czwarte Dynasty, dzięki czemu ponad 4500 lat. Razem tworzą one część starożytnej nekropolii Memphis i stanąć jako świadectwo bogactwa, władzy i zadziwiającą sprawność architektonicznym starożytnych Egipcjan.

Dowiedzieć się, w jaki sposób, aby odwiedzić piramidy z tego przewodnika.

Wielka Piramida w Gizie

Wielka Piramida w Gizie jest zarówno największym i najstarszym z piramid w Gizie. Został zbudowany jako grób i pomnik dla faraona Cheopsa, a zakończono około 2560 pne Podobnie jak inne piramidy, jest zbudowany z ogromnych bloków granitu i wapienia, które zostałyby wydobywanego, transportowane i montowane ręcznie. W sumie około 2,3 mln bloków kamienia zostały wykorzystane do stworzenia piramidy, która została pierwotnie obłożony gładkim białego wapienia. Według grecki historyk Herodot, to wyczyn architektoniczny wymagane zatrudnia 100.000 mężczyzn i trwało 20 lat.

W czasach swojej świetności, piramida byłaby stała 481 stóp (146.5 metrów) wysokości. To był najwyższy na świecie struktura człowieka od ponad 3800 lat. Wejście znajduje się na północnym i prowadzi poprzez szereg korytarzy do królowej i komór króla. Piramida została otwarta i splądrowane przez faraonów z Średniego i Nowego Państwa, którzy mogą być używane w celu dostarczenia jej zawartość własnych grobów w Dolinie Królów niedaleko Luksoru . W czasach hellenistycznych, Wielka Piramida została uznana za jeden z siedmiu cudów świata.

Mimo że najstarsza ze starożytnych cudów, jest także jedynym, który istnieje do dziś.

Piramida Chefrena

Drugi najwyższych piramid w Gizie, piramida Chefrena została wybudowana jako miejsce pochówku syna i następcy Chufu. Dokładne daty jej zakończenia nie są pewne, choć Chefrena rządził od około 2558 do 2532 pne. Niektóre z oryginalnych pozostałości wapiennych osłonowych tej piramidy jest wokół wierzchołka, chociaż reszta została usunięta w różnych czasach w całej swojej historii – w tym podczas dziewiętnastej dynastii gdy Ramzes II zdobyte wapień dla jednego ze swoich świątyń w Heliopolis. Ta piramida ma dwa wejścia, które prowadzą do jednej komory grobowej i komory zależnej, które mogły być wykorzystywane do celów magazynowych.

Piramida Mykerinosa

Piramida Mykerinosa to najmniejsza i najnowsza z tych trzech i został prawdopodobnie zakończone na początku wieku pne 25-ty przeciwieństwie do pozostałych dwóch piramid, tylko górna część została zamknięta w wapieniu i części zewnętrznej granitu pojawiają niedokończone. Jest wielce prawdopodobne, że budowa została przerwana przez śmierć Menkaure i nigdy zakończona. Piramida posiada pojedyncze wejście prowadzące do podziemnej komory grobowej. Pod koniec 12 wieku, było pierwszą ofiarą Sultan Al-Aziz Osman próbę „s zburzyć piramidy. Na szczęście okazało się zbyt trudne zadanie i był opuszczony; jednak uszkodzenie północnej ściany piramidy pozostaje jako dowód wandalizmu.

Wielki Sfinks w Gizie 

Wielki Sfinks jest mityczny stwór z ciałem lwa i głową człowieka. Egiptologów generalnie zgadzają się, że jej twarz wyrzeźbiono na podobieństwo Chefrena; co ma sens biorąc pod uwagę fakt, że sięga do swego panowania. Jest to najstarszy znany monumentalna rzeźba w Egipcie i jest szczególnie imponujące, gdy weźmie się pod uwagę, że był to wykute z jednego kawałka płaskowyżu w wapiennej skale macierzystej. Warstw o ​​różnej gęstości w rachunku skalnego do przyspieszonej erozji w środkowej części ciała Sfinksa, podczas gdy teorie obfitują co do przyczyny jego brakującej nosa. Mierzy 240 stóp (73 metrów) długości i wynosi 66 stóp (20 m) wysokości.

nowoczesne Explorations

Piramidy w Gizie były przedmiotem poszukiwań i badań dla prawie tak długo, jak długo istnieć. Na początku 1800 roku, francuski archeolog Auguste Mariette rozpoczął pracę odprawy na stronie Giza. Pierwsze nowoczesne archeolodzy zbadać wewnątrz piramid zawartych Giovanni Belzoni, John i Richard výše Perring i Karl Richard Lepsius. W 1880 roku brytyjski archeolog Sir William Matthew Flinders Petrie udał się do Gizy, aby pierwszy przegląd naukowy piramid. Jego rysunki i pomiary były tak dokładne, że wiele z naszego zrozumienia, w jaki sposób powstały nadal opiera się na jego ustaleniach.

Wykopaliska trwały przez 20 wieku i do 21. W 2010 roku egipscy archeolodzy odkryli pracownika cmentarzysko , które okazały piramidy zostały zbudowane przez płatnych rzemieślników, a nie niewolników. Ostatnio, w maju 2019 roku, nowy cmentarz i sarkofagi zostały odkryte, które są uważane za ponad 4500 lat. W 1979 roku, Piramidy w Gizie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z resztą nekropolii Memphis .

Rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Piramidy w Gizie

Obecnie trzy główne piramidy i Sfinks to główne atrakcje; ale jest o wiele więcej, aby zobaczyć w Gizie w tym szeregu mniejszych piramid zależnych, grobowce mastaba i świątyń. Można również zobaczyć ruiny wsi robotników, położonej na południowo-wschodniej części piramidy Chefrena i Mykerinosa; i Muzeum Solar Boat . Te ostatnie domy łódź, która została znaleziona pochowany u stóp Wielkiej Piramidy i pieczołowicie zrekonstruowana przez ekspertów w ciągu 14 lat. Jeśli zatrzymasz się po zmroku, można również obserwować jak piramidy są oświetlone przez nocne Dźwięku & Light Show .

Bilety ogólne obejmują wycieczkę w jednym z trzech piramid satelitarnych Królowej Cheopsa. Jeśli chcesz, aby w obrębie trzech głównych piramid, to jest możliwe, aby to zrobić z zakupem dodatkowego biletu. Nie ma zbyt wiele do zobaczenia wewnątrz jak mumie i ich skarby zostały usunięte (przez szabrowników lub bezpieczeństwa Muzeum Egipskie ). Stare Królestwo faraonów również nie ozdobić swoje pochówku komory z hieroglifów jak później rządzący zrobił. Jednak doświadczenia z wyruszą w głąb tych starożytnych budowli warto dla wielu turystów, chociaż claustrophobics powinien zrezygnować. Wspinaczki piramidy są nielegalne.

Jak odwiedzić piramid w Gizie

Niektórzy ludzie decydują się dołączyć do zorganizowanej wycieczki . Korzyści obejmują hotel pick-up, transfer z Kairu, zawiera opłat wjazdowych i anglojęzyczny przewodnik egiptolog; Jednakże, będziesz podróżować w dużej grupie w momencie piramidy są najbardziej zatłoczone. Alternatywnie, można łatwo zbadać piramid niezależnie. Taxi lub Uber przejażdżki od centrum Kairu wziąć około godzinę (w zależności od natężenia ruchu) i są niezwykle przystępne. Publiczne autobusy również podróżować z zewnątrz Muzeum Egipskiego do piramid.

Kiedy tam dotrzesz, możesz wędrować kompleks pieszo lub wynająć wielbłąda lub konia. Ten ostatni jest popularnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wyjść na pustynię, aby uzyskać panoramiczny widok piramid; Jednak wiele z tych zwierząt są źle traktowane lub niedożywione. Najlepsze widoki są z wydm tył Piramida Mykerinosa i obejmują wszystkie trzy świątynie zestawione z nowoczesnym panoramę Kairu w dalekim tle. Obuwie wytrzymały, duży ochrona przed słońcem i mnóstwo wody są wszystkie muszą-Wymagania dla swojej przygodzie Giza.

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, spróbuj odwiedzić trochę później w ciągu dnia po większość autobusów turystycznych były i poszedł (najbardziej przyjazd między 9:30 a 10:30).

Godziny i bilety wstępu

Według oficjalnej stronie turystycznej egipskiej , strona otwiera się o 9 rano codziennie i zamyka na 5 pm Ceny biletów są wymienione jako 60 funtów egipskich dla ogólnego wstępu, 100 funtów egipskich za wejściem do Wielkiej Piramidy, 30 funtów egipskich wjazdu na piramida Chefrena i 25 funtów egipskich za wejściem do piramidy Mykerinosa. The Sound & Light Show kosztuje nas 15 $ i należy rezerwować z wyprzedzeniem.