Kompletny przewodnik do Paryża Elegancki Palais Royal

Posted on

 Kompletny przewodnik do Paryża Elegancki Palais Royal

Quiet Elegance zaledwie kilka kroków od Luwru

Piętrowych hop-on, hop-off autobusy zapakowany po brzegi ludźmi. Hordy chętnych turystów stłoczonych wokół trasy wyraźnie zmęczonego przewodnika. sprzedawców strony ulicy chcą zwabić naiwnych turystów do kupowania drogich bibelotów. Muzeum linie wejściowe tak długo oni zwijają się w kółko.

Są to jedne z typowych scen sąsiedztwie najbardziej centralnym i odwiedził Paryż, w 1 st dzielnicy. Znakomicie znany mieszkaniowych kultowych miejsc, takich jak Luwr, Ogrody Tuileries i Pont Neuf, dnia 1 st jest zawsze tłoczno i ruchliwy. Można stwierdzić, zwłaszcza jeśli już zwiedzać okolicę, w przeszłości, że ma niewiele więcej do zaoferowania.

Ale tutaj jest ironia: zaledwie kilka minut spacerem od tłumów Luwru i kleistości pułapek turystycznych leży elegancki, cichy ogród ze wszystkimi osiemnastowiecznego francuskiego uroku Tuileries i regality Luwru, ale żaden z tłumy. Palais Royal to ciche schronienie w turystycznym centrum miasta. Jest również niezwykle niedoceniana.

Trochę historii

Palais Royal został zbudowany w 1692 roku przez kardynała Richelieu. Pierwotnie nazwany Palais Cardinal, pałac został spadku do króla Ludwika XIII po śmierci Richelieu i jego domu dzieciństwa, zanim przeniósł się do Luwru i ostatecznie do Wersalu.

Pałac został rozszerzony na między 1871 i 1874 roku przez Louis-Philippe d’Orleans, który dodał odrobiną sklepach i salonach z piękną strukturą. Jak pałac wieku, przetrwał do mobbingu, a nawet pożar, zanim ostatecznie jest odrestaurowany w 1876 roku i umieszczony w rękach rządu francuskiego. Obecnie gospodarzem Conseil d’État oraz Ministerstwa Kultury.

Cour d’Honneur i Daniel Buren Rzeźby

Dziedziniec i piękne ogrody w Palais Royal są otwarte codziennie dla zwiedzających. Wewnętrzny dziedziniec jest nazywany  Cour d’Honneur i dysponuje dużym i uderzające rzeźby Daniel Buren zatytułowaną „Les Deux Plateaux”.

Zainstalowany w 1986 roku, nowoczesna rzeźba, na zdjęciu powyżej, stanowi ostry kontrast do klasycznie zaprojektowanej francuskiego pałacu. Składa się z 280 czarno-białych kolumn o różnych wysokościach ułożonych w oszałamiający wybór monochromatycznych wiruje. To nie jest popularny ze wszystkich, ale dodaje poczucie charakterystycznym nowoczesności do pałacu i jego okolicach.

Bliższe spojrzenie na Ogrodach

Obok  Cour d’Honneur  leży Jardin du Palais Royal. Wyłożona wspaniałych drzew i odrobinę tarasy, ogród zawiera piękne krzaki róży, eleganckie fontanny, i zakurzone drogi. Jest zarazem spektakularnie bogaty i niedbale spokojny. W danym momencie może się okazać, pary na spacer pod drzewami, kilka biegaczy poślizgowe przeszłości tarasy i rodzin kąpieli w słońcu i relaks wokół fontanny.

Palais Royal: gdzie zjeść i sklep

Istnieje wiele dobrych opcji chwytając bite, czy dorywczo lub formalnych, jak również na zakupy w okolicy.

Restauracje

Jardin du Palais Royal  gospodarze kilka bardzo dobrych restauracji, większość z siedzenia na zewnątrz. Najbardziej znanym jest Le Grand Véfour, francuska ikona doskonałości i historii, i dumnym posiadaczem trzech gwiazdek Michelina. Jest on często nazywany „pierwsza wielka restauracja w Paryżu”. Nawet pokroju Napoleona i Jean Cocteau jadłem tam. Podpis potrawy zawierają gołębia książę Ranier III i truffled ogonowa Parmentier , ale z wyjątkiem miejsca na zawsze wyjątkowo bogatych deserów.

Inne zalety kulinarne obejmują wdzięcznej nazwie Restaurant du Palais Royal i Pierre au Palais Royal, z których pierwszy ma spektakularny taras w ogrodzie, a ten ostatni, który ma Veers od wersji klasycznej kuchni francuskiej, zamiast serwująca tablicę dań współczesnej.

Zakupy

Biorąc spacer po Palais, prawdopodobnie będziesz zwabiony arkadami że nawinięcie ogrodzie na szybki Peek lub dwa na niemożliwie eleganckich wyświetla okno. Palais Royal znajduje się jedne z najlepszych shopping– Paryża czy można sobie na to pozwolić, to jest. Butiki pasaże gospodarza od stylowego pokroju Stella McCartney i Marca Jacobsa, a także małe sklepy tak uroczo stary, wydaje się, że już tam od wieków.

Sprawdź Au Duc de Chartres, mały sklep niosącego antyczne heraldyka, monety i medale. Można również przyjść na sklep lub dwa Didier Ludot, najbardziej znane nazwisko w zabytkowe ubrania Paryża. Rozejrzyj się, a przekonasz się, roczniki garnitury Chanel od połowy 1900 roku, a starannie kuratorem wysoką modę z każdej dekady. Wentylator perfumy? Serge Lutens sprawia rozmarzone zapachy i ma piękny butik na jednym końcu arkad.

Potrzebuję  pauzy-kawiarnia  ze wszystkich, że zakupy? Zatrzymaj się Café Kitsune, super-hopu Espresso Bar z Domu Kitsune, projektant mody. Tutaj znajdziesz kawę tak dobrą jakość uważasz, że zostały przetransportowane do Brooklynu.