Kompletny przewodnik do Transport w Paryżu

Posted on

Czy jesteś o do rozpoczęcia swojej pierwszej podróży do Paryża? Szczęściarz. Przed wyruszeniem w drogę, to często potrzebują pomocy w podjęciu decyzji, jak się tam dostać, nauka o opcjach transportu lądowego z lotniska, korzystając z transportu publicznego w mieście światła i wyborze odpowiedniego autobusem lub statkiem wycieczki. Witamy w Go-prowadzić do uzyskania i poruszanie się, wolne od stresu, gdy jesteś tam.

Opcje na podróż do Miasta Światła

Znalezienie odpowiedniego pakietu podróżnego może być stresujące i przytłaczająca. Użyj podkładu krok po kroku, aby dowiedzieć się o wszystkich swoich możliwości podróżowania, zapoznania się z paryskich lotnisk i dworców kolejowych, a zarezerwować lotów, pociąg, lub bilety Eurostar do Paryża w Internecie. Można również badać porad na kiedy rezerwować z przewodnikiem do najlepszych czasów odwiedzić Paryż.

Z lotniska: PARTER opcji transportu

Po przybyciu na lotnisko, odwiedzający francuskiej stolicy często czują się przytłoczeni i zdezorientowany o tym, jak dostać się do miasta właściwego. Istnieje kilka sposobów, aby dostać się do centrum Paryża z dwóch głównych lotnisk miejskich (Charles de Gaulle / Roissy i Orly).

Jest to także korzystne, aby zrozumieć zalety i wady taksówką do iz lotnisk w Paryżu.

Transport publiczny w Paryżu: Metro, RER, autobusy i tramwaje

Paryż jest jednym z najbardziej wydajnych systemów transportu publicznego na świecie, z metra pociągów, autobusów i tramwajów prowadzących z niezwykłą szybkością i niezawodnością. Jednak system metra i autobus, w szczególności, może być mylące, a transport publiczny w mieście światła nie zawsze jest dostępny dla zwiedzających o ograniczonej sprawności ruchowej, jak tylko chcesz go mieć. Dla osób podróżujących z niemowląt i małych dzieci, korzystając z metra może być podobnie trudne, zwłaszcza jeśli masz duży wózek. Zorientować się, czego się spodziewać, i dowiedzieć się, jak poruszać się po systemie jak profesjonalista.

Wycieczki autobusowe

Zwiedzanie Paryża po raz pierwszy, lub obawiają się, że biorąc transportu publicznego będzie zbyt opodatkowania? Biorąc pod uwagę jeden z popularnych Hop-on, hip-off Bus Tours Paryża, który daje dobry przegląd najlepszych paryskich zabytków i atrakcji podczas zapewniających elastyczność, aby chodzić, przystanek na lunch lub utrzymywał się w ulubionym miejscu.

Wynajęcie samochodu

Czy warto wynająć samochód w Paryżu, czy nie wady przewyższają korzyści? Jazda w Paryżu może być trudne, więc ważyć argumenty za i przeciw przed podjęciem decyzji.

Krajoznawczy łodzią

Wiele z najbardziej historycznych miejsc Paryża uwagi są położone wzdłuż Sekwany River– dokonywania wycieczkę łodzią niezapomniany sposób, aby zapoznać się z miastem. Jest to szczególnie romantyczny sposób, aby spędzić dzień lub wieczór z kimś wyjątkowym, a także jest bardzo dobrze nadaje się dla rodzin, szczególnie pod koniec długiego dnia, gdy dzieci (i rodzice) są zmęczeni i po prostu usiąść i cieszyć się zabytków bez zbytniego wysiłku.

Korzystanie z Velib”scheme Wypożyczalnia rowerów

Od 2007 roku, można wypożyczyć rower w niektórych 1800 stacjach samoobsługowych całym Paryżu z machnięcia karty kredytowej, i odesłać go do dowolnej stacji, kiedy skończysz. Przestrzegać zasad dotyczących bezpieczeństwa rowerów i zachować ostrożność na zatłoczonych ulicach.