Kompletný sprievodca dopravy v Paríži

Posted on

Chystáte sa pustiť do svojho prvého výletu do Paríža? Máš šťastie. Než vyrazíte, budete pravdepodobne potrebovať pomoc rozhodovaní o tom, ako sa tam dostať, učenie o možnostiach pre pozemnú dopravu z letiska, verejnú dopravu v meste svetla a výber správnych autobusové alebo lodné výlety. Vitajte v Go-viesť k získaniu tam a dostať okolo, bez stresu, keď ste tam.

Možnosti pre cesty do mesta svetla

Nájdenie správnej cestovné balenie môže byť stresujúce a ohromujúci. Použite krok za krokom primer sa dozvedieť o všetkých možností pre cestovanie, zoznámiť sa s parížskych letiskách a staniciach, a rezervovať rokmi, vlak alebo lístky Eurostar do francúzskeho hlavného mesta online. Môžete tiež výskum radu o tom, kedy si objednať v príručke k najlepším doba pre návštevu Paríža.

Z letiska: prízemný možností dopravy

Pri príchode na letisku, návštevníci francúzskom hlavnom meste sa často pocit, ohromený a zmätená o tom, ako sa dostať do vlastného mesta. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do centra Paríža z mestských dvoch hlavných letísk (Charles de Gaulle / Roissy a Orly).

Je tiež výhodné, aby pochopili výhody a nevýhody vezme taxík do az parížskych letísk.

Verejná doprava v Paríži: Metro, RER, autobusy a električky

Paris má jeden zo svetovo najúčinnejších systémov verejnej dopravy, s metra vlaky, autobusy a električky sa systémom s pozoruhodnou rýchlosťou a spoľahlivosťou. Avšak, metro a autobus systému, a to najmä, môže byť mätúce, a verejnej dopravy na území hlavného mesta Svetla nie je vždy tak prístupný návštevníkom s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, ako by ste chceli, aby to bolo. Pre cestujúcich s dojčiat a malých detí, pomocou metra môže byť rovnako náročné, najmä ak máte veľký kočík. Získať predstavu o tom, čo očakávať a naučiť sa orientovať v systéme, ako profík.

autobusové výlety

Návšteve Paríža prvýkrát, alebo strach, že pri verejnej dopravy bude príliš zdanenia? Zvažovať jeden z parížskych populárnych Hop-on Hop-off autobusové zájazdy, ktoré vám poskytnú dobrý prehľad o najlepších parížskych pamiatok a zaujímavostí a zároveň poskytuje flexibilitu k prechádzkam, zastaviť na obed, alebo prodleva na obľúbenom mieste.

Požičanie auta

Je to stojí za to si požičať auto v Paríži, alebo si nevýhody prevažujú nad výhodami? Jazda v Paríži môže byť ťažké, takže než sa rozhodnete zvážiť výhody a nevýhody.

touring lodí

Mnoho z najviac historických pamiatok Paríža poznámky sú umiestnené pozdĺž Seine River– robiť výlet loďou nezabudnuteľný spôsob, ako sa zoznámiť s mestom. Je to najmä romantické spôsob, ako stráviť deň alebo večer s niekým zvláštnym, a je tiež celkom dobre hodí pre rodiny s deťmi, a to najmä na konci dlhého dňa, kedy sa deti (a rodičia) sú unavení a chcete len sedieť a užívať mieridlá bez veľkej námahy.

Používanie schéma Požičovňa bicyklov v Velib ‘

Od roku 2007, môžete si požičať bicykel na niektoré 1800 samoobslužných staníc okolo Paríža s priložením vašej kreditnej karty, a vrátiť ho na niektorú zo staníc, keď budete hotoví. Dodržiavať pravidlá o bezpečnosti na bicykli a používať opatrne na frekventovaných uliciach.