Kompletný sprievodca na letisko v Paríži

Posted on

 Kompletný sprievodca na letisko v Paríži
Budete lietať dovnútra alebo von z Paríža na vašu budúcu dovolenku? Ak áno, je to asi dobrý nápad, aby sa zoznámili s hlavnými mestskými letiskách. Spracovanie milióny návštevníkov a tisíce letov ročne, jedná sa o globálnej dopravné uzly, ktoré môžu byť stresujúce pre navigáciu, ak nie ste oboznámení s nimi.

Niet sa čoho báť: urobili sme veľa dohady z neho pre vás. Čítajte ďalej a dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o hladké, bezproblémové cestovania do a z troch hlavných letísk v Paríži.

Poporiadku: Ktoré letisko si vybrať?

Ak cestujete zo severu či Južnej Amerike, Ázii alebo Austrálii, je pravdepodobné, že váš let bude fungovať od letiska Charles de Gaulle (CDG), ktorá je najväčšou v širšom okolí Paríža a významným európskym centrom pre diaľkových dopravcov , Orly International Airport (ORY) sa zaoberá aj niektoré významné medzinárodné lety, vrátane Air France.

Avšak, pre tých cestujúcich prichádzajúce z alebo vyrazíte do ďalších destinácií vo Francúzsku a v Európe, váš let môže dobre pristáť na alebo zložiť z Orly, alebo oveľa menšie medzinárodné letisko Beauvais (BVA). Tá je regionálnym centrom pre niekoľko low-cost európskych aerolínií, vrátane spoločností Ryanair.

Paris-Charles de Gaulle medzinárodné letisko: masívna Global Hub

Vedľa London Heathrow a nemecký Frankfurt Airport, letisko Paris-Charles de Gaulle je jedným z najväčších európskych uzlov leteckej dopravy a francúzskym najviac rozľahlé od dlhý záber. Viac ako 50 miliónov cestujúcich lietať do každého roku a von z tohto stále-rušné letisko, a tam sú celkom tri masívnych terminálov rozmiestnených vo viac ako míľu, pripojený voľnými kyvadlovej autobusy a automatizovaných vlakov.

Odporúčame, aby predtým, než sa dostanete na alebo vzletu z CDG, je zoznámiť sa s rozložením a plánovať svoj prejazd tam vopred. To platí najmä v prípade, že potrebujete na prestup a prepínať svorky. Trochu plánovanie dopredu na Vašu návštevu tam zaistí omnoho hladšie zážitok.

Hlavným Airlines & Trasy na CDG

CDG je rozbočovač pre väčšinu z hlavných svetových leteckých spoločností a hlavným domovom pre francúzsky národnou leteckou spoločnosťou Air France . Medzinárodná nosiče, ako KLM, Lufthansa, Delta, American Airlines, British Airways, Air China, Air India, Singapore Airlines a desiatky ďalších ponúkajú denné medzinárodnú a vnútroštátnu dopravu na tomto letisku.

Okrem toho, low-cost letecké spoločnosti, ako Easyjet a Iberia Express ponúkajú pohodlné a rozpočet-priateľské lety do az európskych destinácií.

Úplný zoznam medzinárodných a regionálnych aerolínií na CDG, vidieť túto stranu na oficiálnych internetových stránkach. Pre zoznam súčasných rokoch, destináciách a cestovných poriadkoch, navštívte túto stránku .

Terminály a príjazd od jedného k druhému

Zatiaľ čo tam sú len tri terminály na CDG, jedná sa o masívnu, neuveriteľne frekventovaných miest, ktoré môžu byť zdrvujúce pre prvých návštevníkov. Zobraziť túto mapu na oficiálnych stránkach Paris Aéroports pre lepší prehľad o tom, ako sa pripojiť. Tiež si môžete stiahnuť podrobné mapy pre každý terminál na rovnakej stránke.

Uistite sa, že využiť bezplatnú kyvadlovú dopravu a metro vlaková doprava, ktorá prepravuje cestujúcich medzi každou svorkou. Len podľa značiek na voľných “CDGVal” vlaky metra, alebo kyvadlovej autobusy zaparkované vonku odletových salónikov.

Terminál 1 je najstarší zo svoriek, obrovský, kruhový priestor s “chobotnice-ako” paže sa rozprestiera cez päť poschodí. Väčšina check-in priestory sa nachádzajú na treťom poschodí, zatiaľ čo duty-free obchody, reštaurácie a ďalšie vybavenie sa väčšinou nachádzajú na štvrtom poschodí. Príletovej cestujúcich a batožinu nároky sú sústredené na posledný podlahe.

Vlak metra CDGVal na svorkách 2 a 3 sa nachádza na druhom poschodí, vedľa niekoľkých obchodov a reštaurácií.

Terminál 2 je kde väčšina spoločnosti Air France a partnerskými leteckými spoločnosťami odchýliť sa od. Je to najväčší terminálov a je rozdelený do niekoľkých sekcií, 2A až 2G. Môžete získať od 2A až 2F za použitia inter-koncové chodníky, ale 2G je satelitný terminál, ktorý musí byť dosiahnutý prostredníctvom shuttle bus alebo voľného vlaku metra.

Každá časť terminálu 2 a ponúka rôzne vymoženosti vrátane reštaurácie, obchody, Wi-Fi a modlitebných miestností. Z tohto terminálu, môžete chytiť CDGVAL inter-terminálny vlak metra, rovnako ako RER a TGV vlaky do centra Paríža a ďalších destinácií vo Francúzsku. TGV stanice sa nachádza medzi svorkami 2C a 2E.

Terminál 3 na CDG je najmenší z terminálov, ktorý sa skladá z jednej budovy a bez nástupných brán. Cestujúci, ktorí odchádzajú z alebo príletom na terminál 3 sú automaticky transportované cez shuttle bus do odletovej alebo príletovej brány inde na letisku.

Vlak metra CDGVal je bezplatná a efektívny spôsob, ako sa dostať medzi terminálu 3 a ostatné na Charles de Gaulle.

Ďalšie informácie o kontrole v príchody a služby na každú zo svoriek, môžete navštíviť oficiálne webové stránky, alebo si stiahnuť aplikáciu Paríž Aérports smartphonu (niečo dôrazne doporučujeme pre získanie okolo bez stresu).

Služby na letisku Paríž-Charles de Gaulle

Domovom rozľahlé a impozantný komplex reštaurácií, duty-free a high-end obchodov, CDG ponúka sofistikované zariadenie, ktoré vám umožnia zostať obsadená po mnoho hodín. Od rýchleho občerstvenia na vysokú gastronómiu a z rozpočtu nákupy do butikov, je tu niečo pre každého v tejto masívnej nákupné a zábavné komplex.

Pre úplný zoznam reštaurácií, barov a kaviarní u terminálu, na tejto stránke . Pre duty-free obchody a butiky sa nachádzajú v každom termináli, navštívte túto stránku.

Medzi ďalšie významné služby a vybavenie v CDG patrí bezplatné Wi-Fi, telefón, nabíjacích staníc, krásu a pohodu služby a modlitebné miestnosti.

Pre viac informácií o ďalších službách dostupných na CDG, vrátane odletu a príletu pomoc pre maloletých bez sprievodu a cestujúci so zdravotným postihnutím, na tejto stránke.

Letisko Orly: Domáce & Medzinárodné lety

Nachádza sa iba osem míľ južne od Paríža a je ľahko dostupný osobným vlaku (RER) linky B, Orly medzinárodné letisko je pre mnoho cestujúcich, je menej stresujúce možností na získanie do Paríža lietadlom. Spracováva milióny cestujúcich ročne, ale nejako cíti menej zbesilé v priemere za deň, než CDG robí. A to trvá podstatne menej času sa dostať do az centra Paríža z Orly, takže je atraktívnou alternatívou pre tých, ktorí si pozemná doprava byť zložité a ohromujúci.

Hlavnými Airlines a Trasy

Orly je druhotný rozbočovač pre Air France, ktorá pôsobí mnoho z jej domácich a európskych letov z tohto letiska, ako aj medzinárodných letov z New Yorku letiska JFK do az Paríža.

Ostatné letecké spoločnosti prevádzkujúce z Orly patrí British Airways Iberia Icelandair, Alitalia a Transavia, a Royal Air Maroc (lety do az Maroka). Ostatné letecké spoločnosti ponúkajú lety do východnej Európy, v Rusku a v Škandinávii.

Low-cost letecké spoločnosti ponúkajú lety do az iných európskych destinácií patrí Vueling a easyJet.

Kompletný zoznam letov a aerolínií na Orly, na tejto stránke . Úplné cestovných poriadkov a aktuálnych rokmi, navštíviť túto stránku na oficiálnych internetových stránkach.

Terminály Orly (A Getting Around)

K dispozícii sú dva terminály na Orly, na juh a západ. Air France lieta z oboch; Pre kontrolu terminálu potrebné k letu, overte u svojej leteckej spoločnosti a / alebo  na oficiálnych internetových stránkach.

Pre jednoduchú a bezplatnú dopravu medzi terminálmi a stanicou prímestských vlakov RER v Antony (ktorá vás zavedie do centra Paríža cez trasa B), použite Orlyval automatizovaný vlak. Postupujte podľa značiek Orlyval na každom termináli. Môžete tiež využiť bezplatné parkovisko dopravu umiestnené mimo oboch Orly východ a západ Orly.

Služby na letisku Orly

Kým nákupy a reštaurácie ponúkajúce Orly je menej dôležité ako jeden objavil na CDG, je stále značný. Či už chcete rýchly sendvič alebo formálne sit-dole jedlo kompletné s vínom párovanie, letisko je veľa barov, reštaurácií a jedální ponúkajú širokú škálu možností.

Úplný zoznam obchodov a butikov, vrátane duty-free obchodoch a stánkoch, nájdete na tejto stránke .

Pre viac informácií o službách pre cestujúcich na Orly, od wifi na pomoc pre cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie, navštíviť túto stránku na oficiálnych stránkach Paris Aéroports .

Hotely Okolo Orly

Tam sú početné hotely sa nachádzajú v tesnej blízkosti z letiska Orly, ale Paríža, len niekoľko minút, to je menej pravdepodobné, že budete musieť zostať pri letiskovom hoteli. Avšak, existuje mnoho hotelov v blízkosti, ktoré boli dôsledne hodnotený veľmi od spolucestujúcich.

Beauvais Airport: Kratšie a cenovo dostupné európske lety

Nachádza sa asi 50 míľ severozápadne od Paríža v obci Tille, Beauvais (BVA) je najmenší z parížskych regionálnych letísk a najďalej od centra mesta. Mnoho cestovateľov lietajúce zo zámoria nikdy stretnúť vôbec, ale je to populárne voľbou pre rozpočet domácich a európskych letov na nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Avšak, je to stále obsadené letisko: 10. najväčšie vo Francúzsku, v závislosti od počtu letov, ktoré pristávajú a berú tú off.

Hlavným Airlines & Trasy

Paris-Beauvais letisko ponúka lety z celkom šiestich európskych, predovšetkým nízkym cestovným a ne-ozdôbky leteckej spoločnosti Ryanair, Air Moldova, Blue Air, Laudamotion, volotea a Wizz Air. Lety odchýliť od Terminálu 1 alebo Terminálu 2.

Destinácie obsluhované týmito aerolínií patrí Spojené kráľovstvo a Írsko, Nemecko a Rakúsko, Španielsko a Portugalsko, a väčšina krajín vo východnej Európe.

Služby na letisku Beauvais

Zariadenie v tomto letisku sú oveľa menej rozsiahla, než tie, na letisko Charles de Gaulle a Orly, ale ak potrebujete chytiť niečo, dobehnúť na globálny správy, obchod pre dary alebo nájsť dobrú knihu pre váš rokov, je tu veľa, aby vám zaneprázdnený.

Oba terminály v Beauvais patrí duty-free obchody, medzinárodné predmetov, reštaurácie a automaty. K dispozícii je tiež bezplatné Wi-Fi.

Môžete si prezrieť zoznam ďalších služieb v Beauvais tu (vrátane tých pre cestujúcich s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie alebo postihnutia.)

Hotely v okolí letísk

Vzhľadom k tomu, letiská nie je nijak zvlášť v blízkosti centra Paríža, odporúčame pobyt v hoteli v blízkosti len vtedy, keď potrebujete stihnúť lietadlo skoro ráno alebo v noci od Beauvais. Vzhľadom k tomu, mnoho prevádzkovateľov low-cost lietať v čase, maloodberatelia, môže to byť aj prípad.

Hotely s konzistentne vynikajúcou cestovateľ hodnotenie okolo tohto letiska patrí  Hotel Ibis Beauvais Aeroport a Inter-City Hotel (obe 3 hviezdičky a ponúka rozumné ceny jednodňových).

Ako sa dostať z letiska do centra mesta

Úplné informácie o získanie do az centra Paríža od Charles de Gaulle a Orly, okrem iného tým, metrom a autobusom, pozri náš kompletný návod na letisku pozemnú dopravu. Môžete tiež použiť tento šikovný kontrolu trasy v mieste Paríž Aéroports nájsť najrýchlejší a najekonomickejší spôsob, ako dostať z mesta na letisko potrebujete, a naopak.

Ak ste na cestách do alebo z Beauvais a potrebujú informácie o pozemnú dopravu autobusom alebo vlakom, na tejto stránke na oficiálnych internetových stránkach letiska. Toto letisko je asi hodinu a pol od centra mesta mestskou hromadnou dopravou; cestovné časy môžu byť trochu viac či menej v závislosti na prevádzkových podmienkach.