Kompletný sprievodca na parížskej Elegantný Palais Royal

Posted on

 Kompletný sprievodca na parížskej Elegantný Palais Royal

Tiché Elegance len pár krokov od Louvru

Double-decker hop-on, hop-off autobusy zabalený až po okraj s ľuďmi. Hordy dychtivých cestujúci chúlila okolo viditeľne unavený sprievodcom. Street-bočné predajcovia, ktorí chcú nalákať naivné turistov kúpiť svoje predražené tretky. Múzeum vstupné linky tak dlho, že krútiť dookola.

To sú niektoré z typických scén väčšine strednej a najnavštevovanejšie parížskej štvrti, 1. st okrsku. Skvele známy pre bývanie ikonických miest ako múzea Louvre, Tuileries záhrady a Pont Neuf je 1 st je vždy preplnené a rušné. Tie by mohli uzavrieť, najmä v prípade, že ste už preskúmali oblasť v minulosti, že nemá nič iné ponúknuť.

Ale tu je to irónia: len pár minút chôdze od davy Louvru a lepivosť turistických pascí sa nachádza elegantný a pokojnú záhradu so všetkými osemnásteho storočia francúzskym šarmom z Tuileries a regality Louvru, ale žiadny z davy. Palais Royal je pokojné útočisko v meste je turistickým centrom. Je tiež výrazne nedocenená.

niektoré História

Palais Royal bol postavený v roku 1692 podľa kardinála Richelieu. Pôvodne vymenoval Palais kardinál bol palác odkázal na kráľa Ľudovíta XIII po Richelieu smrti a bol jeho detský domov predtým, než sa sťahuje do Louvru a nakoniec do Versailles.

Palác bol rozšírený na základe medzi 1871 a 1874 by Louis-Philippe d’Orléans, ktorý pridal kropenie obchodov a arkádami s krásnou štruktúrou. Vzhľadom k tomu, zámok vo veku, to prežil mobbing a dokonca aj oheň predtým, než nakoniec bola obnovená v roku 1876 a je umiestnený v rukách francúzskej vlády. To teraz hosťuje Conseil d’État a ministerstvo kultúry.

Cour d’Honneur a Daniel Buren skulptúry

Nádvorie a krásne záhrady v Palais Royal sú otvorené denne pre návštevníkov. Vnútorné nádvorie sa nazýva  Cour d’Honneur , a má veľkú a nápadnú plastika Daniel Buren s názvom, Les Deux Plateaux ‘.

Inštalovaná v roku 1986, moderné sochy na snímke hore, predstavuje ostrý kontrast k klasicky navrhnutý francúzskym paláca. Skladá sa z 280 čiernej a bielej stĺpce rôznych výšok usporiadaných v zúčastnila celá rada monochromatických viery. Nie je to obľúbený u každého, ale dodáva pocit výrazné modernosti do paláca a jeho okolia.

Bližší pohľad na záhrade

Vedľa  Cour d’Honneur  leží Jardin du Palais Royal. Lemované nádherné stromy a húfom terasy, do záhrady patrí krásne ružové kríky, elegantný fontány a prašné cesty. Je to zároveň okázalo bohatý, a len tak mimochodom pokojný. U nejakého daného času, môžete nájsť páry pri prechádzke pod stromami, niekoľko bežcov kĺzanie pást terasy, a rodiny namáčanie do slnka a relaxačné okolo fontány.

Palais Royal: Kde sa najesť a Shop

Existuje veľa dobrých možností pre grabování sústo, či už neformálne alebo formálne, rovnako ako pre nákupy v okolí.

reštaurácia

Jardin du Palais Royal  hostí niekoľko veľmi dobrých reštaurácií, väčšinou s možnosťou vonkajšieho posedenia. Najznámejší z nich je Le Grand Véfour, francúzsky symbol dokonalosti a histórie, a hrdým vlastníkom všetkých troch hviezdami Michelin. To je často nazývané “prvý grand reštaurácie v Paríži”. Dokonca aj takí Napoleona a Jean Cocteau tam povečeral. Podpis pokrmy patrí holub princ Ranier III a truffled z hovädzej chvosty Parmentier , ale ušetriť priestor pre vždy mimoriadne bohaté dezerty.

Ďalšie gastronomické prednosti patrí vhodne pomenovaný Restaurant du Palais Royal a Pierre au Palais Royal, pričom prvá z nich má nádherný terasa v záhrade, a druhý z nich má Veers od klasickej verzie francúzskej kuchyne, miesto, kde sa podáva rad súčasných pokrmov.

nakupovanie

Pričom sa na prechádzku do Palais, budete pravdepodobne sa zlákať do podloubí, ktoré vietor okolo záhrady pre rýchlu nahliadnuť alebo dva na neuveriteľne šik výklade. Palais Royal je domovom pre niektoré z parížskej najlepšie shopping– ak si to môžu dovoliť, že je. Arkády hostiteľskej butiky od štýlových likes Stella McCartney a Marc Jacobs, rovnako ako malé obchody tak krásne stará, zdá sa, že tam boli po celé stáročia.

Pozrite sa na Au Duc de Chartres, malý obchod, nesúci starožitný heraldiku, mince a medaily. Dalo by sa tiež prísť na predajni alebo dva Didier Ludot, najznámejšie parížskej meno v vintage oblečenie. Pozrite sa okolo seba a nájdete vintage Chanel obleky z polovice roka 1900 a starostlivo curated vysokej módy z každého desaťročia. Parfém fanúšik? Serge Lutens robí snové vôňu a má krásny butik na jednom konci arkád.

Potrebujem  pauzu kaviareň  od toho všetkého nakupovanie? Zastavte sa Café kitsune, super-hip-espresso bare od domu kitsune, módneho návrhára. Tu nájdete kávu, takže dobrý budete myslieť, že ste bola prepravená do Brooklynu.