Kompletný sprievodca po návšteve Veľkej pyramídy v Gíze, Egypt

Posted on

Kompletný sprievodca po návšteve Veľkej pyramídy v Gíze, Egypt

Na západnom brehu Nílu leží Egypt je najviac ikonický staroveký pamiatka : pyramíd v Gíze. Na stránkach sa skladá z troch samostatných pyramídových komplexov, vrátane Veľkej pyramídy v Gíze (tiež známy ako pyramída Chufu), pyramídy Khafre a pyramídy Menkaure. Veľká sfinga stojí stráž nad nimi všetkými. Všetky tri pyramídy boli postavené štvrtej dynastie faraónov, čo je viac ako 4500 rokov. Dohromady tvoria časť staroveký Memphis pohrebisko a postaviť ako dôkaz o prekvapujúcejší bohatstve, moci a architektonické zdatnosti starých Egypťanov.

Zistite, ako navštíviť pyramídy s týmto sprievodcom.

Veľká pyramída v Gíze

Veľká pyramída v Gíze je zároveň najväčší a najstarší z pyramíd v Gíze. To bolo postavené ako hrob a pamätník pre faraóna Chufu a dokončená okolo 2560 pred naším letopočtom ako ostatné pyramídy, je postavená z obrovských blokov žuly a vápenca, ktoré by boli lomoch, prepravované a zmontované ručne. Celkom asi 2,3 milióna bloky kameňa boli použité na vytvorenie pyramídy, ktorý bol pôvodne uzavreté v hladkého bieleho vápenca. Podľa gréckeho historika Herodotus, tento architektonický počin si vyžiadalo zamestnáva 100.000 ľudí a vzal 20 rokov dokončiť.

V jeho rozkvetu, pyramída by stál 481 stôp (146,5 m) vysoký. To bol svet je najvyšší umelá štruktúra pre viac ako 3800 rokov. Vchod sa nachádza na severnej strane a vedie cez rad chodieb k kráľovnej a kráľa komôr. Pyramída bola otvorená a vydrancovali faraónov do stredu a Nového kráľovstva, ktorí môžu používali jeho obsah, aby poskytol svoje hrobky v Údolí kráľov neďaleko Luxoru . V helenizmu, Veľká pyramída bol menovaný ako jeden zo siedmich divov sveta.

Napriek tomu, že je najstarší zo starovekých divov, to je tiež jediná, ktorá existuje dodnes.

Rachefova pyramída

Druhá najvyššia z pyramíd v Gíze, pyramída Khafre bol postavený ako pohrebisko Chufu syna a nástupcu. Presný dátum jeho dokončenie nie ste istí, hoci Khafre vládol od asi 2558 až 2532 pred naším letopočtom. Niektoré z pôvodných vápenec puzdra pozostatkov Táto pyramída je okolo vrcholu, hoci zvyšok bol odstránený u rôznych časov v celej svojej histórii – a to aj počas devätnásteho dynastie keď Ramesse II Získané vápenec pre jedného zo svojich chrámov u Heliopolis. Táto pyramída má dva vchody, ktoré vedú k jedinému pohrebnej komory a dcérskym komory, ktorá môže byť použitý na účely skladovania.

Pyramid of Menkaure

Pyramída Menkaure je najmenší a najnovšie z tých troch a bola pravdepodobne dokončená na začiatku BC 25. storočia na rozdiel od ostatných dvoch pyramíd, iba horná časť bola uzatvorená vo vápenci a časti žulového exteriéru objaví nedokončený. Je pravdepodobné, že stavba bola prerušená Menkaureova smrti a nikdy dokončená. Pyramída má jediný vchod vedúce do podzemnej pohrebnej komory. Na konci 12. storočia, to bolo prvé obetí Sultan Al-Aziz Uthman , s pokusom zničiť pyramídy. Našťastie úloha ukázala ako príliš zložité a bol opustený; Avšak, škoda na severnú stenu pyramídy zostane ako dôkaz vandalizmu.

Veľká sfinga 

Veľká sfinga je mýtické zviera s telom leva a hlavou človeka. Egyptologists všeobecne súhlasí, že jeho tvár vyrezali v Khafre podobe; čo dáva zmysel vzhľadom k tomu, že to siaha až do jeho panovania. Jedná sa o najstaršie známa monumentálne socha v Egypte a je obzvlášť pôsobivé, keď vezmeme do úvahy, že vyrezali z jedného kusu plošine v vápencovom podloží. Vrstiev rôzne hustoty v horninovom účet pre zrýchlené erózie v prostrednej časti tela Sfingy, zatiaľ čo teória nie je núdza, pokiaľ ide o dôvod jeho chýbajúce nos. Meria 240 stôp (73 metrov) na dĺžku a stojí 66 stôp (20 metrov) maxima.

moderné Explorations

Pyramídy v Gíze boli predmetom skúmania a výskumu takmer tak dlho, kým existujú. V skorých 1800, francúzsky archeológ Auguste Mariette začala vôľa pracovať na mieste v Gíze. Prvé moderné archeológovia skúmať vnútri pyramídy zahrnuté Giovanni Belzoni, John Perring a Richard Vyska a Karl Richard Lepsius. V roku 1880, britský archeológ Sir William Matthew Flinders Petrie cestoval do Gíze urobiť prvý vedecký prieskum pyramídy. Jeho kresby a meranie boli tak presné, že veľká časť nášho chápanie toho, ako boli postavené je stále založený na svojich zisteniach.

Výkopy pokračovali v priebehu 20. storočia a do 21. storočia. V roku 2010, egyptskí archeológovia objavili pohrebisko pracovníka , ktorý preukázal, že pyramídy boli postavené platené remeselníkov skôr ako otrokmi. Najviac nedávno, v máji 2019, nový cintorín a sarkofágy boli odkryté, ktoré sú považované za viac ako 4500 rokov. V roku 1979, pyramídy v Gíze boli zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO spolu s ostatnými nekropole Memphis .

Čo možno vidieť a robiť na pyramídy v Gíze

V súčasnej dobe tri hlavné pyramídy a Sfinga sú hlavnou atrakciou; ale tam je oveľa viac v Gíze vrátane série menších dcérskych pyramídy, mastaby hrobkách a chrámoch vidieť. Tiež si môžete prezrieť ruiny dediny robotníckeho, ktorý sa nachádza juhovýchodne od pyramíd Khafre a Menkaure; a Solar Boat Museum . Druhé domy loď, ktorá bola nájdená pochovaný na úpätí Veľkej pyramídy a starostlivo rekonštruovaný odborníkmi v priebehu 14 rokov. Ak zostanete po zotmení, môžete tiež sledovať, ako pyramídy sú osvetlené nočné Sound & Light Show .

Všeobecné vstupenky zahŕňajú prehliadku vnútri jednej z troch satelitných pyramíd kráľovnej Cheops. Ak chcete zobraziť vnútri troch hlavných pyramíd, je možné tak urobiť s nákupom ďalšieho lístka. Nie je príliš vidieť vnútrajšok ako múmie a ich poklady boli odstránené (buď lupičov alebo bezpečnosť Egyptské múzeum ). Stará ríša faraónov tiež nijako zdobia svoje pohrebné komory s hieroglyfy ako neskorší vládcovia urobili. Avšak skúsenosti z púšťať hlboko vnútri týchto starobylých stavieb stojí za to pre mnoho návštevníkov, hoci claustrophobics mali odhlásiť. Lezenie pyramídy je nezákonné.

Ako navštíviť pyramídy v Gíze

Niektorí ľudia rozhodnú sa pripojiť k organizovanej prehliadky . Medzi výhody patrí hotelový pick-up, transfery z Káhiry, vrátane vstupné poplatky a anglicky hovoriaci egyptológ sprievodca; Avšak, budete cestovať vo veľkej skupine v čase, keď sú pyramídy najviac preplnené. Alternatívne je ľahké preskúmať pyramídy samostatne. Taxi alebo Uber jazdy od centra Káhiry trvať približne hodinu (v závislosti na prevádzke), a sú prekvapivo cenovo dostupné. Linkové autobusy tiež cestovať z vonkajšej strany Egyptského múzea k pyramídam.

Keď sa dostanete tam, môžete si vybrať putovať komplexu pešo alebo prenajať ťavy alebo koňa. Tá je populárny voľbou pre tých, ktorí sa chcú vydať do púšte, aby si panoramatický výhľad na pyramídy; však, veľa zvierat sú zle liečená alebo podvyživené. Najlepšie výhľady sú z dún za pyramídy Menkaure, a zahŕňať všetky tri chrámy vedľa seba proti moderným Káhire panorámu vo vzdialenej pozadia. Robustný obuv, dostatok ochranu pred slnečným žiarením a veľké množstvo vody sú všetci musia chýbať na vašej Gíze dobrodružstvo.

Ak sa chcete vyhnúť davom, skúste trochu návštevu neskôr počas dňa po väčšinu turné autobusov boli a preč (najviac doraziť medzi 9:30 a 10:30).

Hodín a vstupné

Podľa oficiálneho egyptského portálu cestovného ruchu , miesto otvorí v 9 hodín každý deň a končí v 5 hodín sú ceny leteniek uvedený ako 60 egyptských libier pre všeobecné prijatie, 100 egyptských libier na vstup do Veľkej pyramídy, 30 egyptských libier pre vstup do pyramída Khafre a 25 egyptských libier pre vstup do pyramídy Menkaure. Sound & Light Show stojí US $ 15 a je potrebné rezervovať vopred.