Skip to main content

Kouření ve Francii Fakta

Kouření ve Francii Fakta

Francie zakázala kouření na veřejných místech od roku 2006 v souladu se zbytkem Evropy. Stále však existuje mýtus, že francouzský mohou kouřit ve všech možných místech, která pochází převážně alespoň pro cizince, ze sledování francouzských filmů. V britských filmů, postavy jsou buď nákupem pinty piva nebo otevření další láhev Chardonnay, zatímco filmy o nastavení nebo ve Francii vždy mají jejich postavy rozsvícením šťastně.

Je to pravda, nebo ne? Bez ohledu na důvody, Francouzi stále se zdá , aby  kouřit těžce. Odhaduje se, že 13 milionů kuřáků ve Francii od obyvatel 66 milionů a oni kouří každý den. Oficiální statistika pro studenty ukazuje 29% z nich pravidelně kouří. Tam je jasně problémem mladých kuřáků.

A průzkum v roce 2013 volební společnosti IPSOS ukázal, že zhruba 1 milion francouzských lidí používá e-cigaret z 20 milionů Evropanů, kteří dělají. Ve Španělsku okolo 700.000 lidí používá e-cigarety.

První pokusy o zákazu

France omezeno kouření již v roce 1991, v čem byl nazýván zákon Evin, po Claude Evin, který byl hlavním iniciátorem při zavádění omezení. Zákon říká, že restaurace, kavárny, bary a musel poskytovat kuřácké a nekuřácké části. Tam byl veselý období, kdy nekuřácká část byla obvykle v nejhorší možné části zařízení (vedle záchodu například, nebo v blízkosti kyvné provozních dveří do az kuchyně) a byl docela maličké, zatímco zbytek místo bylo ponecháno na kuřáků.

Zákon byl nijak zvlášť dobře prosazovány a výsledkem byla docela neúčinná, s Francouzi šťastně nadále nafouknout dál na bleskurychle.

Věci musel změnit

Do roku 2006, veřejný tlak a měnící se postoje byly jeho působení. Mnohem silnější byl schválen zákon zakazující kouření na uzavřených veřejných místech, jako jsou ty restaurací a barů, stejně jako škol a vládní budovy.

 A co víc, minimální pokuta byla rovněž nastavena na 500 €. Právní výzva proti němu byla podána v roce 2007, ale odmítl.

Každý si myslel, že Francouzi s jejich dobře-propagoval vzdoru orgánů, by se řídit zákonem. Ale oni dělali, a zakouřené, páchnoucí místa minulosti stal bez kouře, nádherné míst k trávit čas v.

Další omezení

Května 2013 a francouzský ministr zdravotnictví, Marisol Touraine, oznámil, že zákaz kouření by být rozšířena, aby se na elektronické cigarety.

V červnu 2014 kouření zakázáno v dětských hřišť jako protikuřácké zákony ve Francii staly přísnější. V červenci, můžete dostat pokutu € 68 za trestný čin. Zákaz byl trialed po dobu jednoho roku v Parc de Montsouris v Paříži. Marisol Touraine, že to byl navržen tak, ‚aby respektovala naše děti‘. Ve stejné době, kouření v autech přepravujících děti byl také zakázán.

V říjnu 2015 pokutu vstoupila v platnost pro likvidaci použitých cigaret na veřejných místech. V současné době existuje zákon, který zakazuje kouření v autech přepravujících děti a tam bude ten, který vstoupí v platnost v roce 2016, který vyžaduje tabákové společnosti, aby se odstranily značky na krabičkách cigaret a zavést prostý, generické balení.

Naštvaný Protest

Nic z toho prošel bez komentáře, či spíše protest.

Máme co do činění s Francií po všem. Když byl projednáván zákon, rozzlobený dav shromáždil zastrašit zákonodárce. Licencované trafiky byly hlavními demonstranti a používají taktiky, které francouzští zemědělci používat k takovým dobrým účinkem. Tyto trafiky dumpingové čtyři tuny mrkve mimo pařížské ústředí Socialistické strany. Francouzská dostal význam mrkve; to je zřejmě to, co říkají dlouhý červený symbol, který visí zvenčí ‚tabacs‘ a bary nést tabákových výrobků ve Francii.

Takže faktem je, nekouřím na veřejnosti . Ale budete stále najít lidi v částečně zakrýt nebo pod širým nebem terasy stále zapaluje jejich café au lait nebo espresso, takže to ještě není konec.

Mohli bychom litovat plynutí těchto kultovní Gitanes, Gaulouise a Boyards (nádherně balené značku, vždy s kukuřicí papíru, který jde ven, pokud budete mít nafukování, která byla značka, že všichni francouzští zemědělci Zdálo se, že použití), ale je to součást samotná nezbytné kampaň zastavit lidé kouří.

You may also like