Kraliyet Çiftçilik Töreni – Bangkok, Tayland Dini Kraliyet Ritüel

Posted on

Kral Kadim Töreni ile Yıl Rice-Dikim Sezon Başlıyor

Kraliyet Çiftçilik Töreni - Bangkok, Tayland Dini Kraliyet Ritüel
Kraliyet Çiftçilik Töreni 19. yüzyılda kısa bir kesinti, yedi yüz yıl içinde uzanır. Mevcut Kral yılbaşı çeltik ekim sezonunun başarısını sağlamanın uzun kraliyet geleneği devam ettirerek 1960 yılında yeniden canlandırdı.

Bu ritüel yüksek yerleştirilen sivil yetkilisinin yer aldığı Devlet destekli bir olaydır – Bu sadece bir dini törenle öte. Tarım ve Kooperatifler Bakanlığı Daimi Sekreteri Hasat Rabbin pozisyonuna alır; Dört bekar kadın Bakanlık yetkilileri kendisine yardımcı olacak Gök Maidens atanır. (Son birkaç yıldır, Veliaht Prens Vajiralongkorn törenle yol almıştır.)

bir yaşam için çiftçilik bağımlı hala Tayland’ın halkının yarısından sahip olan Royal Çiftçilik Töreni King, hükümet ve ülkeyi ayakta çiftçiler arasındaki bağı onurlandıran önemli bir yıllık bir olaydır.

Kraliyet Çiftçilik Töreni Ritüelleri

Bu hali ile, Töreni iki ayrı ritüelleri oluşmaktadır:

Yetiştirilmesi Töreni veya Phraraj Pithi Peuj Mongkol . Burada, Hasat Rab ertesi gün Çiftçilik Töreninde için kullanılacak pirinç tarlasını, tohum ve tören öğeleri kutsar.

Kral da Hasat Lord ve dört Gök Maidens nimet denetleme, bu törene yönetmektedir. O da ertesi günün törenlerde kullanmak Hasat Rab bir tören halka ve kılıç verir.

Bu tören Grand Palace kompleksi içinde, Emerald Buddha Tapınağı gerçekleştirilir. (Büyük Saray kompleksinde daha eksiksiz bir görünüm için lütfen Grand Palace Walking Tour keşfetmek).

Çiftçilik Toplantısı, veya Phraraj Pithi Jarod Phranangkal Raek Na Kwan . Yetiştirilmesi Töreni’nde ertesi günü düzenlenen Tarla Sürme Töreni Sanam Luang, Grand Palace yakınlarındaki bir arsanın gerçekleşir.

Hasat Efendisi Rolü

Hasat Rab pirinç sezonunda koşullar gelmek tahmin etmek gerekiyor birkaç ritüelleri gerçekleştirir. İlk olarak, o üç kumaş giysiler birini seçer – en uzun önümüzdeki sezon için biraz yağmur öngörür, orta bir ortalama yağış tahmin eder ve en kısa bir yağmur çok öngörür.

Sonrasında Hasat Rab kutsal boğalar, davulcular, şemsiye taşıyıcıları ve pirinç tohumu ile dolu sepet taşıyan onun Gök Maidens eşliğinde zeminin toprağı sürme, başlatmaktadır. boğalar toprak sürülmüş sonra hayvanlar yedi gıda maddelerinin seçimi ile sunulmaktadır – kendi seçimleri sezon gelmesini bitkileri bol ne olacağını tahmin edecektir.

Törenin sonunda, Hasat Rab oluklar üzerinde pirinç tohumu bir şekilde dağıtır. Misafirler eve kendi hasat için iyi şanslar takılar olarak dağınık pirinç tanelerinin bazı toplamaya çalışacağız.

Kraliyet Çiftçilik Töreni izlemek

Bir sonraki Kraliyet Çiftçilik Töreni Sanam Luang, Kraliyet Sarayı’nın yanında büyük açık alan ve tören alanı (Bangkok’un en gözde turistik hakkında okuyun) 9 Mart’ta gerçekleşecek. Tören halka açıktır, ama saygılı kıyafetleri istenir – bu sonuçta dini bir törendir. (Dos hakkında okuyun ve Tayland’da görgü yapmayacak.)

Töreni iletişime geçebilir görmek istediğiniz Turistler Tayland Turizm Otoritesi
de (0) 5500 2250 veya e-posta yoluyla kendi telefon numarasından 66 de info@tat.or.th .