Krátka história Louvru: Neobvykle Fakty

Posted on

Od pevnosti k Národné múzeum: trvalý symbol Paríža

Krátka história Louvru: Neobvykle Fakty

Hlavných zdrojov: Louvre múzeum Oficiálne internetové stránky ; encyklopédie Britannica

Múzeum Louvre je primárne známy dnes pre jeho neuveriteľne bohatou zbierkou obrazov, sôch, kresieb a ďalších prevažne európskych, kultúrnych artefaktov. Ale pred tým, než sa stal jedným z najväčších a najpôsobivejších svetových umeleckých zbierok, to držalo veľa odlišnú funkciu. Parížsky múzeum teraz navštevujú milióny ľudí každý rok bolo, až donedávna, kráľovský palác a kľúčovou súčasťou opevnenia, ktoré chránili ranne stredoveké Paríža z útočníkov.

Ak chcete naozaj oceniť toto historické miesto, dozvedieť sa viac o jeho zložitú históriu pred Vašu návštevu. To sú základné fakty a udalosti, aby vzali o lokalite.

Louvre Počas stredovekej periódy

1190: Kráľ Philippe Auguste stavia masívne pevnosť na mieste dnešného dní Louvre v snahe ochrániť Cité z útočníkov. Pevnosť je postavená okolo štyroch veľkých priekop a obrannými vežami. Enormný pevnosť, len turné Grossa , stál v strede. Nižšie úrovne tejto pevnosti sú celé tie zostať; môžu byť čiastočne navštíviť aj dnes.

1356-1358: Po ďalšom období rozrastanie, Paris teraz rozširuje ďaleko za pôvodnú opevnené múry postavené v 12. storočí. Nová stena je postavená čiastočne slúžiť ako obrana uprostred počiatku storočnej vojny proti Anglicku. Louvre už neslúži ako miesto obrany.

1364: Louvre prestala slúžiť svojmu pôvodnému účelu, čo si vyžiadalo architekt pracuje pre  kráľa Karola V. , aby previesť späť na pôvodnú tvrze do bohatého kráľovského paláca.

Stredoveký rúškom paláca predstavoval významnú točitom schodisku a “rajskej záhrady”, zatiaľ čo interiéry boli vyzdobené gobelíny a sochárstvo.
1527: Louvre zostáva neobsadená po dobu 100 rokov alebo tak nejako po smrti kráľa Karola VI. V roku 1527, Francois I sa pohybuje dovnútra a úplne ničí stredovekú tvrz.

Louvre sa presťahuje do svojho renesančného hávu.

Louvre Počas obdobia renesancie

1546: Francois Aj naďalej transformovať palác v súlade s renesančnými architektonických a dizajnových trendov, odstráneniu stredoveké západné krídlo a nahradiť ju v renesančnom štýle štruktúr. Za vlády Henricha II, sieň Caryatids a Pavillon du Roi (Kráľov Pavillion) sú konštruované a patrí súkromné štvrtiny kráľovské. Výzdoba nového paláca je dokončená na rozkaz kráľa Henricha IV.

Polovici 16. storočia:  Talian narodený francúzskej kráľovnej Katarína Medicejská , vdova po Henri II, objednáva stavbu Tuileries paláca v snahe zlepšiť úroveň komfortu v Louvri, čo je podľa historických účtov chaotické, páchnuce miesto. Tento konkrétny súbor plánov sa nakoniec opustil za inú.

1595-1610: Henri IV stavia Galéria du Bord de l’Eau (Waterside galéria) pre vytvorenie priame priechod z kráľovskej kajuty Louvru je do neďalekej Tuileries paláca. Oblasť známa ako Galéria des Rois (Kings ‘galéria) je tiež konštruovaný počas tejto doby.

Louvre V “klasickej” obdobie

1624-1672: Za vlády Louis XIII a Louis XIV, Louvre podstúpi intenzívny sériu renováciou, čo vedie k zámku dnes rozoznať.

Najväčšie prírastky počas tohto obdobia patrí Pavillon de l’Horloge (Clock Pavilion), ktorý je dnes nazývaný Pavillon de Sully a bude slúžiť ako model pre návrh ďalších pavilónov, ktoré tvoria moderné-dňový miesto. Prepychové Apollo Gallery je dokončený v roku 1664.

1672-1674: Monarcha Louis XIV presunie sídlo kráľovskej moci na Palais de Versailles v zeleni. Louvre sa dostane do stavu relatívnej zanedbávania za storočie.

1692: Louvre má novú úlohu ako miesto pre stretávanie umeleckých a intelektuálnych “krásy”, a Louis XIV objednáva zriadenie galérie antických sôch. Jednalo sa o prvý krok smerom k narodenia svetovo najviac navštevovaná múzea.

1791: Po francúzskej revolúcii v roku 1789 , Louvre a Tuileries sa dočasne znovu predstaviť ako národná paláca “zhromaždiť pamiatok vied a umenia”.

1793: Revolučná Francúzska vláda sa otvorí Museum Central des Arts de la République, nová verejná inštitúcia, ktorá v mnohých ohľadoch predchádza novodobú koncepciu múzea. Vstupné je zdarma pre všetkých, zatiaľ čo zbierky sú primárne pochádzajú zo zhabaných majetkov francúzskej kráľovskej rodiny a šľachtických rodín.

Stávať veľké múzeum: ríšou

1798-1815: Budúce cisár Napoleon I. “obohacuje” zbierky v Louvri cez skazí získaných počas jeho dobytie v zahraničí, a to najmä z Talianska. V múzeu je premenovaná Musée Napoleon v roku 1803 a bustu cisára je umiestnený nad vchodom. V roku 1806, Cisárove architekti Percier a Fontaine postaviť malý “Arc de Triomphe” na centrálnom pavilónu Tuileries na oslavu francúzskych vojenských výbojov. Oblúk pôvodne obsahuje štyri starožitné bronzové kone, ktoré boli prevzaté z baziliky svätého Marka v Taliansku; Tieto sú obnovené do Talianska v roku 1815, keď prvý ríše padá. Počas tohto obdobia, Louvre je tiež výrazne rozšírená o mnoho krídel stále prítomná dnes, vrátane Cour Carré a Grande Galéria .

1824: Moderné múzeum sochárstvo sa otvorí v západnom krídle “Cour Carré”. V múzeu zahrnuté plastiky z Versailles a iných zbierok, cez iba piatich izbách.

1826-1862: Ako moderné kurátorom techniky a obchodný rozvoj, zbierky Louvru sú výrazne obohatená a rozšírená o diela z cudzích civilizácií. Z egyptskej a asýrskej starožitností na stredoveké a renesančné umenie a súčasného španielskeho maliarstva, Louvre je na dobrej ceste stať sa monštrum centrum umenia a kultúry.

1863: Louvre je teraz-masívna kolekcia rechristened Musée Napoleon III na počesť vodcu Druhého cisárstva. Expanzia zbierok je hlavne kvôli 1861 akvizíciou viac ako 11.000 obrazov, umeleckých predmetov, sôch a ďalších objektov z markíze Campana.

1871: V žiare populárne vzbury roku 1871 známe ako Parížskej komúny, Tuileries palác je spálený na “Communards.” Palác je nikdy obnovený, takže len záhrady a izolované budovy. K tomuto dňu, aspoň jeden francúzsky národný výbor aj naďalej žiadať o obnovu paláca .

NEXT: Vznik moderného Louvru

Budúci obdobie v histórii tohto kultového francúzskeho webu prináša ďalšie zmeny a otrasy, počnúc zničenie starého paláca Tuileries.

1883: Ak je Tuileries palác strhnutý, hlavný prechod nastane a Louvre prestáva byť sídlom kráľovskej moci. Miesto je teraz takmer výhradne venovaný umeniu a kultúre. Počas niekoľkých rokov, múzeum by významne rozšíriť prevziať všetky hlavné budovy.

1884-1939: Louvre pokračuje v expanzii a zahajuje nespočetné nové krídla a zbierok, vrátane krídla venovaný islamské umenie a Musée des arts décoratifs.

1939-1945: S blížiacim sa vypuknutia druhej svetovej vojny v roku 1939, je múzeum uzavreté a zbierky evakuovaných, s výnimkou najväčšie kusy, ktoré sú chránené vrecami s pieskom. Keď nacistické vojská napadnú v Paríži a väčšina z Francúzska v roku 1940, Louvre znovu otvorí, ale je takmer prázdna.

1981: Francúzsky prezident Francois Mitterand predstavil ambiciózny plán na rekonštrukciu a reorganizovať Louvre a pohybovať len zostávajúce vládne ministerstvo do iného umiestnenia, takže Louvre výhradne venoval svojej činnosti ako múzeum prvýkrát.

1986: Musée d’Orsay je uvedený v bývalej národnej vlakovej stanice Orsay cez Seinu. Nové múzeum prenáša viac súčasných diel od umelcov narodených v rokoch 1820 a 1870, a čoskoro sa od ostatných odlišuje svoju zbierku impresionistov maľbou, medzi ostatnými.

Diela z Jeu de Paume na západnom konci Tuileries sú tiež prenesené do Orsay.
1989: Louvre je sklenená pyramída postavená čínskeho architekta IM Pei je otvorený a slúži ako nový hlavný vchod.