Kuching, Malezya Yenir Ne ve Nerede

Posted on

Kuching, Malezya Yenir Ne ve Nerede

Kuching Borneo’da Sarawak Malezya durumunu keşfetmek isteyen gezginler için olağan giriş noktasıdır. Asya’da en temiz şehirlerinden biri olarak övünen, Kuching turizm sadece doğru miktarda vardır. fiyatların turist kitleler tarafından şişirilmiş henüz iken Kuching gıda, mükemmel.

Borneo’nun izolasyon ve eşsiz kabile tarih başka yerde bulmak zor olan birçok lezzetli gıdalar ürettiler. Temiz su yolları, hayat dolu ve 247 yağmurlu günlerde yılda ortalama yağmur ormanları olduğunu taze demek, sağlıklı gıda zaman Öte yandan!

Kuching Değil Yiyecek Kaçırılmaması için

genellikle Kuching’in geleneksel Malay, Çin ve hatta Endonezya gıdaya kendine özgü büküm verir.

Sarawak laksa: Yerel Sarawak laksa Malezya’nın her yerde çorba-şehriye kase bir krem, baharatlı, yerel türüdür. Ağır ama lezzetli – Jumbo karides, taze limon ve kişniş en şehriye kase bulunmuştur daha kalındır et suyu için eşsiz lezzet katmaktadır. Erişte genellikle ince erişte yapılır.

Domates kueh teow: Kuching çevresinde İşaretler farklı yazım şekilleri sayısız bu yerel şehriye yemek reklamını. Geniş kueh teow erişte tavada Kuching’e özel domates çorbası menşeli domuz eti ve sebze ile vardır. “Domates mee” bir sürümüdür domates kueh teow ince, derin yağda kızartılmış erişte oldukça geniş erişte ile servis edilir.

Midin: Kuching yalnızca bir benzersiz, yerel gıda çalışırsanız, bunu yapmak Midin . “Mee deen” telaffuz, Midin Sarawak yetişen yeşil orman eğrelti otu olduğunu. Pişirildiğinde yumuşak olsun diğer yeşillikleri aksine, Midin kalıntılar bir keyifli bir doku vererek gevrek. İnce, kıvırcık sürgünler erişte ve pilav için lezzetli ve sağlıklı bir alternatiftir. Midin genellikle sarımsak, zencefil, veya isteğe bağlı olarak karides hamur ve biber-karıştırın kızarmış edilir.

Kolo mee: haşlanmış yumurta erişte oluşan mee Kolo birçok yerli favori şehriye yemektir. Suyu genellikle sirke, domuz ya da yer fıstığı yağı yapılır ve sarımsak ya da arpacık tatlandırılır. Onsuz yemeğin talep edebilirse de kıyılmış domuz veya sığır genellikle eklenir. Char Siew erişte üzerine şeritler ilave ince dilimlenmiş Domuz etli olduğunu.

Yerel gıdalar ile birlikte, lezzetli Malezya şehriye yemekleri ve Malezyalı Hint yemekleri her yerde bulunabilir!

oruç ayı boyunca Kuching olmak olur, bu Ramazan gıdalar için uyanık olmak.

Kuching Restoranları

Kuching her bütçeye uyacak o yemeye ilginç yerler ile doludur. Lezzetli ucuz erişte hizmet veren buharlı gıda mahkemelere kıyıda lüks, açık hava bistroları, hepsini denemek isteyeceksiniz.

Üst nokta Deniz Merkezi: Hilton yakınındaki Taman Araba “tepe bahçe” tepesinde yer alan bu temiz, ferah yiyecek alanı lezzetli deniz isteyen yerel aileleri ile bir favori. İlk bakışta, Üst Nokta korkutucu görünebilir – bu denizde, yüzer veya hayatını taradığı eğer restoranlarından biri ekranda ona sahip olacak! Ağırlık olarak deniz ürünleri, düzenin şaşırtıcı çeşitli seçin ve sipariş için pişmiş olacaktır.

Açık Hava Pazar: Adından Aykırı, bu büyük bir pazar aslında kaplıdır. Otobüs terminalleri, cami ve Hindistan Street yakınında bulunan Açık Hava Piyasa aslında büyük bir kavşaktan ayarlanır – bir teneke çatılı binanın çıkan kırmızı kulesi için göz. Gibi yerel tatlar Kolo mee , domates kueh teow ve diğer şehriye uzmanlık altında 2 $ için tadına bakabilirsiniz.

Hayat Cafe: Chinatown’da Carpenter Street üzerinde yer alan bu yeni, şık kafe ortamı dikkate beklenmedik fiyatlar için eşsiz ve geleneksel sık hizmet vermektedir. Ücretsiz Wi-Fi, vejetaryen seçenekleri ve çay büyük bir seçim bu cafe Chinatown büyük bir seçenek yapmak.

Katman Pastalar Kuching’in

Chinatown Main Bazaar boyunca yürüyüş plastik kutularda satılan renkli kek tabloları ise ilk şeylerden biri kişinin fark. Olarak bilinen kek lapis , katman kek yenilebilir sanat ve kahve, ekşi tatlı-and-, peynir ve bir tatlı ile yapacağınız normalde ilişkilendirmek değil çeşitli tuhaf tatlar içeren tatlar çok çeşitli gelir.

genellikle yaklaşık $ 3.50 için satılan – – bütün bir kek varsa yıldırıcı görünüyor Pazar Market ya ya da bir fırın 50 sente sadece bir parça satın deneyin; tablolardan kek satan satıcılar onları kesmeyecek.

Kuching Kahve ve Çay

Olarak bilinen kopi ve teh , Sarawak insanların kahve ve çay seviyorum. Eğer kafelerde istediğini almanın Biraz kafa karıştırıcı sistemi geliştirmiştir. Eğer kahve ya da çay almak nasıl belirtmezseniz, varsayılan süt ve şeker ile içki yüklemek etmektir!

Kopi: Eğer sadece kahve için sorarsanız, şeker ve tatlı, yoğunlaştırılmış süt bekliyoruz.

Kopi-C : Belirgin, “görmek” Bu kahve şekersiz, buharlaştırılarak süt ile birlikte gelir.

Kopi-O: Belirgin bir “oh”, bu muhtemelen kahve süt ama şeker kaldırır.

Kopi-O kosong: Basitçe siyah kahve, sıcak ve güçlü görev yaptı.

Şeker için Bhasa Malayca kelime “gula” dir; Süt için kelime “susu” dir.