Skip to main content

Kui & Kui palju Nõuanne Itaalias: The Complete Guide

 Kui & Kui palju Nõuanne Itaalias: The Complete Guide
Aastal 2012, Facebook CEO Mark Zuckerberg ja tema pruut einestanud kaks restorani Rooma keskuses. Nad ei jätnud jootraha kas üks. Järgmisel hommikul miljardär paari Tölväistä oli pritsis üle kogu esikülgi Itaalia ajalehed. Avalik pahameel sõnavahetusi, kuid palju inimesi võis arvata, et ise, “Mis on kõik askeldama? Igaüks teab, et sa ei otsa Itaalias!”

Või kas pole?

Segadus jättes otsa ( la Mancia ) Itaalia on midagi uut. Parim asi, mida teha saame, on valmistada ennast enne aega lugedes üles Itaalia tolli ja sotsiaalse etikett. Ja teades Itaalia ootustele, kui tegemist on ladestamine aitab teil vältida piinlik olukordades või isegi hoida teid luua teise rahvusvahelise intsidendi.

Nõuandeid Tipping Itaalias

Suuresti tänu massiturismi (eriti USAs, kus ladestamine on norm), hoiakute Itaalias umbes jootraha muutuvad. Aga mis oli tõsi selles riigis 20 aastat tagasi on ikka tõsi täna: Sa ei pea otsa Itaalias. Miks? Üks peamine põhjus on see, et Itaalia töötajate makstakse kuupalk nende töö – erinevalt toidu teenindaja USA, kellele makstakse vähendatud tunnipalga asemel vihjeid. See ei ole nii, kui itaallased kunagi otsa, see on lihtsalt, et nad seda teevad vähem kohustuslikult ja palju tagasihoidlikud.

Nii et enne jõudmist oma taskuraamat õhtusöögi või tõmmates välja oma rahakoti kabiinis, vaadake meie millal, kuidas ja kui palju otsa (või mitte otsa) Itaalia:

restoranides

Kui sul on õige istumapainotteiseksi sööki restoranis rusikareegel rahuldust hea teenus on lahkuda waitstaff umbes € 1 per söökla. Sageli pool lihtsalt ümardada kontroll mõne eurot, ütleme, näiteks jättes € 55 eest € 52 kontrolli. Kui soovite otsa üle, et sa ikka ei pea lahkuma üle 10 protsenti kogu kontroll. Näpunäiteid 15 protsenti kuni 20 protsenti, samas kui standard USA restoranid, vaid ennekuulmatu Itaalias. Ja pidage meeles, sest tõesti täitanud või ükskõikne teenindus, siis tuleb jätta niente (midagi).

baarides

Kui teil on espresso on loendur kohvik, see on täiesti okei maha jätta extra muutus (tavaliselt 0,10 või 0,20 mündi piisab). Laua teenust, siis võib tasuda “teenustasu” jaoks istudes (leiti peamiselt turismipiirkondades). Sellisel juhul, ladestamine ei ole vajalik.

Taksod

“Reegli” siin on jätta vahele midagi ja euro või kaks. Kui teie juht on eriti sobiv või pakub tassima oma kotid trepist üles, siis paar eurot on standard otsa. Ära meeles pidama, et seal võiks olla lisatasu lisatud peale oma piletihind iga tükk pagasi, mis on täiesti seaduslik. Sest regulaarne taksosõidu linna piires, võite lihtsalt ümardada lähima 0,50 senti või 1 €, kui soovite.

Hotellid

At täisteenindusega hotellid personal tuleks kallutada järgmiselt:

  • Porter: € 1 per kott.
  • Perenaine: € 1 päevas.
  • Valet ja uksehoidja: € 1 € 2.

Tours

See ei ole vajalik, kuid nendel päevadel on muutunud üsna tavaliseks ning lükkas oma juhend. Kui olete rahul tour, andes oma juhend paar eurot iga grupiliige on hea.

Olukordi, kui Jootraha ei nõuta:

  • Haarates kiire võileib kohvikus.
  • Ema ja pop ettevõtetele, kus on selge, inimesed teenivad olete omanikud loomist.
  • Kui kontroll on servizio incluso (teenindus kaasas), otsa on juba lisatud, nii et sa ei pea jäta midagi muud. See tähendab, et kui sul oli eriti hea, saate minna ja jätta paar ekstra eurot.

Dos ja keelud Tipping Itaalias

  • Nõuanne sularahas, isegi kui maksad arve krediitkaardiga.
  • Kui soovite lükkas ühe konkreetse server veenduge, et raha satub tema käed – vastasel korral ta / ta ei pruugi kunagi näha.
  • Ära näita välja, et liigne seda ladestamine.
  • Pea meeles, et kõik, kuid kõige Turistidele piazzas, kelneri toob teie kontrolli, kuni seda küsite. Sa ei eiratakse; see lihtsalt peetakse ebaviisakaks esitada tšeki enne kliendi küsib.

Iga turist või Itaalia satute kes ütleb teile ei ole vaja lükkas Itaalia, leiad teise kes ütleb teile, et see on nüüd normiks jätta veidi midagi. Lõppkokkuvõttes, ladestamise Itaalias on, mida te tunnete end mugavalt. Kui te tunnete end paremini, jättes otsa ja tehes ei kavatse büst oma puhkust eelarve siis kõigi vahenditega, jäta paar eurot, et näidata oma tunnustust. Me oleme veel on kelner või teenuse inimese keelduda otsa Itaalias!

You may also like