Kuidas leida Püha Peetruse basiilika Vatikan

Posted on

Kuidas leida Püha Peetruse basiilika Vatikan
Nagu üks tähtsamaid kirikuid katoliku usku ja suuruselt teine ​​kirik maailmas, Püha Peetruse basiilika on üks top vaatamisväärsusi näha Vatikan ja kõik Rooma. Oma muljetavaldav kuppel, keskpunktiks Rooma linnaruumi ja selle ehitud interjöör, Püha Peetruse on kahtlemata meeldiv silmale. Paljude jaoks on see kõrghetk visiidil Rooma, ja mõjuval põhjusel.

Nii seest kui väljast basiilikut olid mõeldud uputama ja nad õnnestub. Massiivne, ovaalne Piazza San Pietro (Püha Peetruse väljak) toimib monumentaalse sissepääs suur basiilika oma kõrge lae ja keerukalt üksikasjalikud marmor, kivi, mosaiik ja kullatud ornamendid igal sammul.

Kirik juhib miljoneid külastajaid igal aastal, sealhulgas need, kes on tõmmatud usulistel põhjustel samuti kes on huvitatud selle ajaloo-, kunsti- ja arhitektuuri tähtsus. Samuti on puhkepaik paljud endised paavstid sealhulgas John Paul II ja Saint Peter, kristluse esimene paavst ja asutaja katoliku kirik.

Palverändurid ka kari Püha Peetruse usupühade ajal, nagu jõulud ja lihavõtted, kui paavst teostab erilist masside basiilikut aegadel. Ta annab õnnistused on jõulud ja lihavõtted, samuti tema esimene õnnistus, kui ta osutub valituks, rõdult keskses aknas eespool sissepääsude aatriumis.

Saint Peter Roomas

Christian teoloogia leiab, et Peetrus oli kalur Galileast, kes sai ühe 12 Kristuse apostlite ja edendas jätkuvalt Jeesuse õpetuste pärast tema surma ristil. Peter koos apostel Paulus, rändas Rooma ja üles ehitatud koguduse Kristuse järgijad. Kartes tagakiusamine tema õpetused, Peter väidetavalt põgenes Rooma, vaid tekib nägemus Jeesusest kui ta oli teel linnast välja.

See veenis teda pöörduma tagasi Rooma ja nägu tema vältimatu märtrisurma. Mõlemad Peter ja Paul hukati et Rooma keiser Nero, millalgi pärast Great Fire Rooma 64 AD, kuid enne Nero enda surmast suitsiidi 68 AD. Saint Peter löödi risti pea alaspidi, väidetavalt omal soovil.

Peter oli märtrisurma Circus Nero saidi turniire ja mänge lääne pool Tiberi jõe. Ta maeti lähedal, kalmistu kasutatakse kristlike märtrite. Tema haud sai peagi saidi austus, teiste Christian haudade ümber ehitatud see, kui ustav püüdnud interred lähedal Saint Peter. Katoliiklased, Peter rolli apostel, ja tema õpetuste ja kannatustega Roomas teenisid teda pealkirja esimene Rooma piiskop või esimese katoliku paavst.

Püha Peetruse basiilika Ajalugu

4. sajandil, keiser Constantinus, Rooma esimene Christian keiser, jälgis ehitamise basiilika kohta matmispaika Saint Peter. Nüüd nimetatakse Vana Püha Peetruse basiilika selles kirikus oli rohkem kui 1000 aastat ja oli hauaplats peaaegu iga paavst, Peter ise läbi paavstide 1400..

Raskes seisundis lagunev poolt 15. sajandi basiilikut läbis muudatuste sarja mitme erineva paavstid. Kui paavst Julius II, kes valitses 1503-1513, võttis järelevalve renoveerimist, ta eesmärk oli luua suurim kirik kõik kristluse. Ta oli algse 4. sajandi kiriku hävitatud ja käsul rajati ambitsioonikas, suurepärased uus basiilika selle asemel.

Bramante tegi esimese kavad põhiliste kuppel Püha Peetruse. Inspireerituna dome Pantheon, tema plaan kutsus kreeka risti (4 tiivaga võrdse pikkusega) toetada kuplit. Pärast Julius II suri 1513, kunstnik Raphael pandi eest disain. Kasutades kujul ladina rist, tema plaanid laiendada pikihoone (osa, kus kummardajad koguda) ja lisati väikeste kabelid kummalgi pool seda.

Raphael suri 1520, ja mitmed konfliktid Rooma ja Itaalia poolsaart seiskus edasiminek basiilika. Lõpuks 1547, Paulus III paigaldatud Michelangelo juba pidada meisterarhitektilt ja kunstnik, et projekti lõpetamiseks. Tema disain kasutatud Bramante esialgne kreeka risti kava ja sisaldab massiivne kuppel, mis jääb maailma suurim ja üks suurimaid saavutusi Renaissance arhitektuuri.

Michelangelo suri 1564. aastal, tema projekti ainult osaliselt lõpetatud. Järgnevad arhitektide au tema kujunduse lõpule kuppel. Pikliku pikihoone, fassaadi ja portikus (võlvitud sissepääs) olid panust Carlo Maderno alluvuses paavst Paul V. ehitus “New Püha Peetruse” -The basiilika näeme täna-valminud 1626, rohkem kui 120 aastat pärast selle algusest peale.

Kas Püha Peetruse Olulisemad kirik Roomas? 

Kuigi paljud arvavad Saint Peter on nii ema kirik katoliiklus, et vahet tegelikult kuulub Saint John Lateraani (Basilica di San Giovanni in Laterano), katedraali piiskop Rooma (paavst) ja seega kõige pühitsetud kirik roomakatoliku . Kuid tänu oma ajalugu, säilmed, lähedust paavsti elamise Vatikan ja selle ulatuslikkus, Püha Peetruse on kirik, mis meelitab droves turiste ja ustav. Lisaks Püha Peetruse ja Püha Johannese Lateraani, teine ​​2 paavsti kirikud Roomas on Basilica Santa Maria Maggiore ja Saint Pauluse basiilika.

Tähtsündmused visiit Püha Peetruse

Uurida iga haud ja mälestusmärk, lugeda iga silt (eeldades saate lugeda ladina) ja imetleda iga hindamatu Pyhäinjäännöslipas Püha Peetruse võtaks päeva, kui mitte nädalat. Kui teil on ainult paar tundi pühendada visiidil otsida need põhiküsimused:

 • Pikihoone. Astudes basiilika, saate üllatunud mõõtmed pikihoone, pikk, peamine osa katedraali, kus kummardajad istuvad ajal mass. See on rohkem kui 600 jalga pikk (ligi pikkus 2 JALGPALLIVÄLJAKUD) ja peaaegu 90 jalga lai ja rikkalikult kaunistatud igal pinnal.
 • Pieta. Võrreldav David Michelangelo tuntuim skulptuur, see kõrvetav kujutamine Mary hoides keha surnud Kristus on esimene kabel paremal kui sisestate basiilika. Kunstnik nikerdatud töö, kui ta oli vaid 24 aastat vana.
 • Pronkskuju Saint Peter. Near õigus muuli või suur toetus transept, seisab pronkskuju Saint Peter, arvatakse kuupäevast kuni 1200s. Tema parem jalg on kulunud läikiv ja sile sajandeid kummardajad, kes hõõruda või isegi suudelda seda kui nad on läbinud.
 • Baldacchino. Massiivne võrade, töö skulptor ja arhitekt Gian Lorenzo Bernini, oli meisterdatud pronksist võetud Pantheon. See hõlmab basiilikut peamine altar, kus ainult paavst on lubatud öelda mass. Altar on ehitatud üle haud Saint Peter ja on sümboolne ja vaimne süda basiilikut.
 • The Dome. Rõngastatud 16 aknad ja kirjutatud tähtedega rohkem kui 6 jalga pikk, Michelangelo kuppel, mida ta ei ole kunagi näinud lõpetatud, on ligi 400 jalga pikk oma sõna selle laterna või kuppel.
 • Monument Alexander VII.  Paljudest suurepärased paavsti haudade Püha Peetruse, Bernini monument Aleksander VII on ehk kõige kummitavad. Vaga paavst palvetab samal ajal luustiku joonis of Death väljub all tekk nikerdatud Jasper kivi. Tal liivakell, kui meeldetuletus paavst (ja pealtvaatajad), et tema aeg on möödas.
 • Käärkambris ja riigikassa muuseum. Et vaadata mõningaid aardeid Vatikani, sealhulgas ristamisel paavsti Investeeringud (rõivad), ehted ja reliquaries külastage käärkambris ja riigikassa muuseum. See maksab 5 eurot täiskasvanutele ja 3 eurot lastele 12 ja alla.
 • Vatikani Grottoes. Nagu te väljute basiilika ja jälgi Vatikani Grottoes ja Kupoli (kuppel). Maa-alune grotte sisaldavad haudade kümneid paavstide, sealhulgas John Paul II. Töötada kullatud altar on ehitatud üle, mida peetakse haud Saint Peter. Peamised altar ja Baldacchino otseselt eespool selle koha. Sissepääs grotte on tasuta.
 • Ronimist kuppellaes.  Kui te ei tunne energiline, saate ronida 551 sammu (või lihtsalt 320 kui te võtate lifti osa viis), et kuppel või ülaosas Püha Peetruse kupli, et premeerida vaatega Rooma. See maksab 10 eurot, kui te võtate lifti või 8 euro kui te ronida kogu tee.

Püha Peetruse basiilika külalisprofessor Teave

Isegi siis, kui seal ei ole paavsti publikule või muid erilisi sündmusi, basiilikut on peaaegu alati täis. Parim aeg külastada ilma rahvahulgad on tavaliselt varahommikul, 7.-9 am.

 • Teave: Basiilika avatakse kell 07:00 ja suletakse kell 07:00 suvel ja 06:30 talvel. Enne kui minna, see on hea mõte kontrollida  Püha Peetruse basiilika kodulehel  praeguste tundi ja muud teavet.
 • Asukoht:  Piazza San Pietro (Püha Peetruse väljak). Et jõuda ühistranspordiga, võta Metropolitana Line A Ottaviano “San Pietro” stop.
 • Sissepääs:  See on tasuta siseneda basiilika ja grotte, kui tasude (vt eespool), et käärkambris ja riigikassa muuseumi ja ronida kuppel. Kuppel on avatud 07:30-06:00 aprill-september ja 05:00 oktoober-märts. Käärkambris ja riigikassa muuseumi on avatud 9:00-06:15 aprill-september ja 05:15 oktoober-märts.
 • Riietus:  Külastajad, kes ei ole riietatud sobiva riietuse ei lubata siseneda basiilika. Hoiduma seljas lühikesed püksid, lühikesed seelikud või varrukateta särgid kui te külastate Püha Peetruse ja / või tuua sall või muu varjamises. Need eeskirjad minna kõigile külastajatele, mees või naine.

Mida näha piirkonnas Püha Peetruse basiilika

Külalised sageli külastada Püha Peetruse basiilika ja Vatikani muuseumid, sealhulgas Sixtuse kabel, samal päeval. Castel Sant’Angelo, erinevatel aegadel ajaloos mausoleumi kindlus, vangla ja nüüd, muuseum, on ka lähedal Vatikan.