Külas Pura Besakih, Bali kõige pühamas Temple

Posted on

Avastades Pura Besakih Temple Complex Ida Bali, Indoneesia

Tuntud kui “Ema tempel” Bali, Pura Besakih asub 3000 meetri kõrgusel nõlvadel Mount Agung Ida Bali. Pura Besakih , peetakse kõige olulisem Hindu tempel Bali, on tegelikult keeruline 23. eraldi templeid , mida saab uurida turistid.

Pura Besakih teinud maailma keskpunktis 1963. kui templi – arvasin, et on salvestatud jumalate – imekombel säilinud laastav purskas Mount Agung.

Pura Besakih nimetati võimaliku UNESCO maailmapärandi nimistusse 1995. aastal.

Pura Besakih templite

Pura Besakih templid arvatakse pärinevad 14. sajandist, aga mõned kohalikud kuupäev nad tagasi juba 10. sajandil.

Ehitatud seitse kasvavalt taset, Pura Penataran Agung on epitsenter templi ringkonnas. Hiiglane trepp, kaunistatud nikerdatud arvud Ramayana ja Mahabharata, lubab palverändurid tõusta tippu. Mitmevärviline bännerid sõidavad ringi Pura Penataran Agung tähistavad templi pühendumus Shiva , hävitaja jumal Hinduism.

Teised jumalad Hindu trimurti unustatud ka Pura Besakih; Pura Batu Madeg , mis on pühendatud Vishnu (säilitaja), võib leida loode eespool nimetatud templi, gorgeous kirikutornide jõuda taevas. Ja Pura Kiduling Kreteg , mis on pühendatud Brahma looja, vaid kogu restkaevude kagus.

Need ja 19 muud templid levinud kogu kompleksi moodustavad püham pühamasse jaoks vaga Bali, kes tulevad tuua kingitusi jumalad ja tagasi võtma püha vesi siit kasutada templi tseremooniaid oma kodukülas.

 • Temple joosta: Uuri lähemalt  Bali top templid .

Pura Besakih festivalidel

Iga üksik templid Pura Besakih on oma odalan või templi festival; sa oled peaaegu kindel, et kohanud üks tähistame kui te külastada templisse kompleks.

Aga suurim tempel festivalidel Pura Besakih, siis peaks aega oma visiidi üks järgmistel kuupäevadel:

Batara Turun Kabeh: eelõhtul kümnendik Kuu kuul täitub kõrgpunkt terve kuu pidustusi, mille nimi tõlkes “jumalate laskuda koos”.

Bali usuvad jumalate kõik templi pühapaikade kohta Pura Besakih samaaegselt laskuda maa ajal Batara Turun Kabeh ja külaelanikud üle kogu saare lähenevad pakkuda neile ohvreid ja tähistada. Vaata puhastamise palverännak, kus Bali teha aeglane rongkäik laager pärandi hulka kuuluvad esemed ja püha objektid, kõik pühadust templi püha vetes.

Kuupäeva vastab Bali saka  kalender ja toimub järgmistel kuupäevadel võrreldes Lääne Gregoriuse kalender:

 • 11. aprill 2017
 • 4. aprill 2020
 • 31. märts 2018
 • 28. märts 2021
 • 20. märts 2019
 

Odalan Pura Penataran Agung: odalan (tempel festival) on Besakihi suurim ühe templi toimub iga 210 päeva. Tule eest vaatemängu tuhandeid Bali lähedased trepist kasvavalt terrassid ja palvetab silmitsi suurima templi kandvad altareid Hindu trimurti .

Kuupäeva vastab Bali pawukon kalender ja toimub järgmistel kuupäevadel võrreldes Lääne Gregoriuse kalender:

 • 2017  17. märts 13. oktoober
 • 2020:  31. jaanuar 28. august
 • 2018:  11. mai 7 detsember
 • 2021:  26. märts 22. oktoober
 • 2019:  5. juuli
 • 2022:  Mai 20, 16. detsember

Külas Pura Besakih

Pura Besakih ja muud lõdvalt ühendatud Hindu templid ümber Mount Agung saab uurida päevas reis Ubud või Denpasar. Turistid saavad tiir templist templisse; iga ala erineb vastavalt jumalus ja eesmärk.

Pura Besakihi templi kompleks on väga aktiivsed; hulgaliselt erinevaid Hindu tseremooniad toimuvad aastaringselt. Pura Pentataran Agung ja muud templid võivad olla suletud turistidele ajal erilist jumalateenistuse päeva – küsida Ubud enne reis Pura Besakih.

Kuigi turism on põhjustanud piirkonnas ümber templi kompleksi plahvatada kasvu populaarsus on äratanud horde juhendid, touts ja tänava- lootes leevendada külastajatele ekstra raha.

Pura Besakih on avatud päikesetõusust hilisõhtuni , aga Ekskursioonibussid algab valada umbes 09:00

Miracle või juhus?

Hindu usk, EKA Dasa Rudra tseremoonia tuleb teha iga 100 aastat puhastamiseks ja päästa maailma. Rituaal oli kavas teha 1963. aastal kell Pura Besakih. Märtsis sama aasta, Mount Agung puhkes ägedalt puhub top 400 jalad vulkaan. Tuhanded arvatakse olevat surnud Bali Gaasi ja lava spewed Mount Agung. Imekombel  Pura Besakihi jäänud suhteliselt puutumata  peal vulkaani nagu lava valati ette nõlvade.

Tasud siseneda Pura Besakih

Sissepääs maksta ainult $ 1 laetud Pura Besakih siiski veel annetus on oodatud. Triviaalne tasu vähem kui $ 1 on tasuline parkimine, kaamerad ja videokaamerad.

Muud templid valdkonnas võib nõuda täiendavaid sissepääsul; alati maksma otse sissepääsu juures ja mitte paljud inimesed viibimine templi ümber ära turiste.

Vältida petturid Umbes Pura Besakih

Arvukad petuskeemid ja liigse vaeva ümber Pura Besakih rikkuda kogu kogemus paljud turistid. Tempel on kahjuks ära kasutada, sest viis raputada turistide ette eest; inimesed sõna otseses mõttes rivistatud oma auto või bussiga saabub parklas – valmistada!

Mõned nõuanded, et vältida pettusi ümber templi kompleks:

 • Juhendid ei ole vajalik: Kohalikud ütlevad teile, et teatud templid on “suletud” või et peate palgata juhend vt “püha” osad templi. Peaaegu kõik Pura Besakih Tempel õu saab uurida iseseisvalt. Mitteametlik juhendid nõuda otsa jätkata pooleldi läbi oma tour.
 • Võtke oma sarong: Õige kleit oodatakse sees Hindu templid; mehed peavad katma nende jalad sarong. Sarongs saab laenutada sissepääsu juures iga templi siiski osta oma Ubud on parem idee.
 • Ärge pingutage annetused: Astudes iga templi, siis survet anda annetuse. Püügipäevikut Eelmise külalised näitab ülikalleid summad $ 10 – $ 40. Tüüpiline annetuse teiste Hindu templid Bali on tavaliselt umbes $ 1.
 • Oodata pumbatud hindadega: Toiduained, joogid ja suveniirid ümber templid on jõledalt hinnaga – oodata, kuni naasete Ubud nautida maitsvat Indoneesia toitu.

Tutvumine Pura Besakih

Pura Besakih asub Ida Bali lõunanõlval Mount Agung, umbes tund autoga Ubud. Ühissõidukid sealhulgas busside ja bemos (mahtuniversaalid) on saadaval nii Denpasar ja Ubud, aga paljud inimesed otsustavad liituda tour või palgata erasektori juht. Viimane bemo tagasi Denpasar jätab templi ümber 03:00

 • Ubud ja Sa: Lugege teiste asju teha lähedal Ubud .

Pura Besakih saab kauguses Kintamani piirkonnas Põhja Bali sõites lõuna suunas piki tee Rendang ja Klungkung; maalilise drive kestab umbes tund aega.

Kui mugav piisavalt mootorrattaga, motorollerid saab laenutada Ubud umbes $ 5 päevas. Võttes oma transport on suur pluss uurimaks erinevaid templeid ja maalilised ajamid mööda nõlvadel Mount Agung.

 • Haigutamine Glory: Loe  Goa Gajah , Elephant Cave, teine püha Hindu saidi Bali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *