Kuralları Bali, Endonezya Gezginler için ipuçları – Kültürel Dos ve Do not en Ziyaret Bali

Posted on

Kuralları Bali, Endonezya Gezginler için ipuçları - Kültürel Dos ve Do not en Ziyaret Bali

Çoğunu olarak “Batı” ve modern olarak Bali kendini göstermektedir, Bali yerli kültürü bir firma ve Bali davranış ve ilişkiler inşa edildiği somut temelini sağlar.

Eğer adanın tapınakları ziyaret ve yerel insanlarla tanışmaktan bir zihinle Bali ziyarete gidiyoruz Yani, halk ile iyi ilişkiler içinde kalmak tavırlarına dikkat etmek gerekir. Eğer adada giderseniz gidin, Bali pürüzsüz kişilerarası ilişkiler sürdürmek için aşağıdaki ipuçlarını uygulayın.

  • Diğer dos için ve Bali yapmayacak, Bali Emniyet İpuçları, Bali Plaj Güvenliği İpuçları ve Bali Sağlık İpuçları bizim makaleler okuyun.

Elbise ve mütevazi davranırlar. Bali yerliler çok daha muhafazakar Batılıların çoğu daha vardır; Onlar sevgi kamu ekranlarda kaşlarını. Yani ne zaman veya Bali tapınakları veya kırsal yerleşim yakınında minimuma hassas-duyusal şeyler tutun.

Aynı giysilerle gider: tapınakları ziyaret ederken özellikle yanı mütevazi mümkün olduğunca elbise. Bali tapınağa ziyaret ödeme yaparken, erkekler hem de kadınlar omuzlar ve üst kol kısmını kapsayacak gömlek giymek bekleniyor. Flip-flop, genel görünümünü mütevazı sürece mükemmel kabul edilebilir.

Aşağıdaki bacak kaplamaları Bali tapınağı girmek için hazırlanıyor hem erkek ve kadınlar için zorunludur:

  • Sarong (ayrıca olarak bilinen kain Kamben bacaklarınızda civarında)
  • Tapınak fular (a olarak bilinen selendang Beline)

Bu öğeler genellikle en tapınak girişlerinde kiraya, ancak kendi getirmek kesinlikle özgürsünüz.

  • Pura Luhur Uluwatu, Pura Besakih ve Goa Gajah: Balinese kutsal siteler hakkında daha fazla bilgi.

Dokunmak veya vermek sol elinizi kullanmayın. Bu önlem sol öncelikle hijyenik amaçlarla kullanılıyor ile ilgisi var. Balinese geleneksel yerine yıkamak için su kullanarak, tuvalet kağıdı kullanmayın; Sol el yıkama kadar cehennem bölgeleri arasında “iş yaptığı”.

Böylece sol el biraz kirli olduğunu ve diğer insanlara dokunmak falan devretmeye asla kullanılmamalıdır. Kullandığınızda istisna hem birisiyle üzerinde elden bir şey için eller; Bu yüksek iltifat olarak kabul edilir.

İşaret parmağını işaret etmek veya beckon kullanmayın. Birine dikkat çekmek gerekiyorsa, onu işaret / onu hurma, aşağı bakan bir düşüş dalgası yapma, elinizi uzatarak gelip etmek.

Eğer bir şey, gevşek pençesinde / fincan adresinden parmak noktası ve baş parmağınızı yerine parmağınızı kullanarak işaret gerekiyorsa.

Öfkene kaybetmeyin. Balili yükselterek kişinin sesi kaba olduğuna inanıyoruz, kışkırtıcı oluyor saldırgandır ve kişinin sinirlenen basitçe utanç verici. Bali halk açıkça öfke ya da tutku göstermek ve ses yüksekliği ve biraz saldırgan açık duyguya yönelik Batılı eğilim asla bulamazlar.

İnsanların kafalarını dokunmayın. Ruh insanlar dokunmak için sınırları kapalı hale kişinin kafasına ikamet gerekiyordu. Hatta Değil çocuklar (Bali çocuklar, yani) başlarına dokundu, bu yüzden hiçbir noogies edilmelidir.

Eğer regl eğer herhangi tapınak girmeyin. Bu, herhangi bir kadına kırıcı olabilir, ama bu sefer size karşı bir bütün adanın kültürümüz var. Herhangi onun dönemine göre kadın ya da bu konuda çalışan bir boğaz ya kanama yara ile (cinsiyetine bakılmaksızın) kimse, saf olmayan olarak kabul edilir ve herhangi Bali tapınağa girmesine izin olmamak.

Canang Sari

Sokakta teklifleri (Canang sari) üzerine basmayın. Canang sari sabah halk ilk iş Yaratıcı’ya sunulmaktadır. Kalkarken, hatta kaldırımlar ve merdivenlerde, her yerde dokuma palmiye yaprağı, çiçek ve otlar bu küçük paketler bulacaksınız.

birinde Stepping herhangi Balinese tanık sizin yanlış adım derinden rahatsız edici olabilir. Yani özellikle gün önceki kısmında bulunan, Bali çevresindeki bastığın yere dikkat, bu nedenle Canang sari basmaktan kaçının.

Herhangi bir dini alayı kesmeyin. Bali Dini alayları özellikle Galungan ve Nyepi gibi yüksek kutsal günlerde, oldukça düzenli olarak olur. Bunlar Bali dini alayı seyahatiniz hiçbir soruya daha önceliklidir.

Eğer dar bir yolda alayı arkasında saplanmışsın Yani eğer kornanı çalar veya başka bir kargaşa neden olmaz.

Bali tapınak içinde, orada birkaç kural herhangi dini etkinlik sırasında doğru davranış korumak için takip etmelidir. Kafanın düzeyi, örneğin papazın daha yüksek olmamalıdır. Tapınakta flaş fotoğrafçılığı kullanmaktan kaçının. Ve hiçbir koşulda Balinese dua önünde yürümek gerekir!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *