La Befana i Epiphany we Włoszech

Posted on

La Befana i Epiphany we Włoszech
Święto Trzech Króli, ważna data post-Boże Narodzenie w kalendarzu chrześcijańskim obchodzone jest 6 stycznia jako święto narodowe we Włoszech. Tradycja La Befana , który przybywa na Epifanii, odgrywa dużą rolę w włoskich obchodów Bożego Narodzenia. Święto oznacza także koniec świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku we Włoszech, po którym dzieci wracają do szkoły, dorośli wrócić do pracy, a także ozdoby choinkowe zejść.

Ściśle z religijnego punktu widzenia, w święto Objawienia Pańskiego upamiętnia dwunasty dzień Bożego Narodzenia, kiedy to trzech mędrców przybył w żłobie niosącym dary dla Dzieciątka Jezus. Ale dla włoskich dzieci, to jest dzień, kiedy wreszcie się ich łup wakacje.

La Befana we Włoszech

Tradycyjne uroczystości Włoch wakacje to opowieść o czarownicy zwanej La Befana , który przybywa na jej miotle w nocy z 5 stycznia z zabawkami i słodyczami dla dobra dzieci i grudek węgla dla złych.

Według legendy, w noc przed Mędrców przybył żłobie niemowlę Jezusa Zatrzymali się przy budzie starej kobiety, aby zapytać o drogę. Zaprosili ją przyjść, ale ona odpowiedziała, że ​​była zbyt zajęta. Pasterz poprosił ją, by do niego dołączyć, ale ponownie odmówiła. Później tej nocy, ujrzała wielkie światło na niebie i postanowił przyłączyć się do mędrców i pasterza prezentów opatrzonych który należał do jej dziecka, które zmarło. Ona zgubiła się i nigdy nie znaleziono żłobie.

Teraz La Befana muchy wokół jej miotle każdego roku w nocy przed Epifanii, przynosząc prezenty dla dzieci w nadziei, że może ona znaleźć Dzieciątka Jezus. Dzieci powiesić swoje pończochy wieczorem 5 stycznia w oczekiwaniu na wizytę La Befana .

Początki legendy La Befana

Ta legenda może faktycznie sięgają rzymskiego święta pogańskie Saturnalia, a jeden lub dwa tygodnie festiwal zaczyna się tuż przed przesileniem zimowym. Pod koniec Saturnalia, Rzymianie pójdzie do świątyni Junony na Kapitolu mieć swoje fortuny odczytane przez starą babę. Ta historia może przekształciła się w opowieść o La Befana.

La Befana Festiwale

Miasto Urbania, w regionie Marche, posiada cztery-dniowy festiwal dla La Befana od 2 stycznia do 6. Dzieci mogą ją spotkać w La Casa della Befana. Jest to jeden z największych obchodów we Włoszech.

Wyścigi Befane, Regata delle Bafane , odbywają się w Wenecji w dniu 6 stycznia Mężczyźni przebrani za La Befana wyścigu w łodzi na Wielkim Kanale.

Epiphany Procesje i życia Nativities

  • W Watykanie , w następstwie innej tradycji Epiphany, pochód kilkuset ludzi w średniowiecznych strojach spacer wzdłuż szerokiej alei prowadzącej do Watykanu, niosąc symboliczne prezenty dla Papieża. Papież mówi masa rano w Bazylice Świętego Piotra z okazji wizyty niosących dary Mędrców do Jezusa.
  • Historyczny pochód Florencji, Calvacata dei Magi , zwykle zaczyna się od Palazzo Pitti we wczesnych godzinach popołudniowych i przechodząc przez rzekę do katedry. Miotacze Flag wykonać w della Piazza Signoria.
  • Milan posiada Epiphany Parada Trzech Króli z katedry do kościoła Sant’Eustorgio.
  • Rivisondoli, w regionie Abruzja, ma rekonstrukcji przybycia Trzech Króli 5 stycznia z setkami przebranych uczestników.

Wiele miast i wsi we Włoszech mają podobne procesje, choć nie tak skomplikowane, skończywszy żywej szopki, presepe vivente , gdzie kostiumach ludzie zachowują się części Narodzenia.