La Befana ja kolmekuningapäev Itaalias

Posted on

La Befana ja kolmekuningapäev Itaalias
Söömaaeg kolmekuningapäev, oluline jõulujärgsele kuupäeva kristlikku kalendrit, tähistatakse 6. jaanuaril kui riigipüha Itaalias. Traditsioon La Befana , kes saabub kolmekuningapäev, mängib suurt rolli Itaalia Jõulupidustused. Puhkus ka lõppeb jõulude ja uusaasta pidustuste Itaalias, pärast mida lapsed lähevad kooli tagasi, täiskasvanute minna tagasi tööle ja jõulukaunistused langenud.

Rangelt religioosne vaatevinklist Feast kolmekuningapäev mälestab kaheteistkümnendal päeval jõule, kui kolm tarkade saabus sõim laager kingitusi Baby Jeesus. Aga Itaalia lapsed, see on päev, kui nad lõpuks saada oma puhkuse rüüstata.

La Befana Itaalias

Itaalia traditsioonilist puhkus tähistamine hõlmab lugu nõid tuntud La Befana kes saabub tema Luudanvarsi öösel 5. jaanuar mänguasjad ja maiustused head lapsed ja muhud kivisöe halvad.

Legendi järgi, öösel enne tarkade saabus Baby Jeesuse sõime nad peatunud barakk vana naine küsida suundades. Nad kutsusid teda tulema, kuid ta vastas, et ta oli liiga hõivatud. Karjane palus teda liituma, kuid jälle ta keeldus. Hiljem samal õhtul, et ta nägi suurt valgust taevas ja otsustas liituda tarkade ja karjane, kes kinke kuulunud tema laps, kes suri. Ta sai kaotatud ja kunagi leitud sõim.

Nüüd La Befana lendab ümber tema Luudanvarsi iga aasta õhtul kolmekuningapäev, tuues kingitusi lastele, lootes, et ta võib leida Baby Jeesus. Laste riputada oma sukad õhtul 5. jaanuar ootab visiidi La Befana .

Päritolu Legend of La Befana

Antud muinasjutule võib tegelikult pärinevad Rooma paganliku festival Saturnaalia ühe või kahe nädala festival algab vahetult enne talvist pööripäeva. Lõpus Saturnaalia roomlased läheks tempel Juno kohta Capitoliumin on oma varanduse lugeda vanamooriks. See lugu tõenäoliselt kujunenud lugu La Befana.

La Befana Festivalid

Linn Urbania, Le Marche piirkonnas, omab neli päeva festivali La Befana jaanuarist 2. 6. Lapsed saavad kohtuda oma La Casa della Befana. See on üks suurimaid pidustusi Itaalias.

Befane võistlused, Regata delle Bafane , hoitakse Veneetsia jaanuaril 6. Mehed riietunud La Befana rassi paadid Grand Canal.

Kolmekuningapäev Rongkäikud ja Living nativities

  • In Vatikan pärast teise kolmekuningapäev traditsioon, rongkäik sadu inimesi keskaegsetes riietes kõndida mööda laia avenue viivad Vatikani kes sümboolne kingitusi paavst. Paavst ütleb hommikul mass Peetri basiilika mälestuseks külastus tarkade laager kingitusi Jeesus.
  • Firenze ajaloolisest rongkäik, Calvacata dei Magi , algab tavaliselt Pitti Palace alguses pärastlõunal ja läheb üle jõe Duomo. Flag Lumefreesid täita Piazza della Signoria.
  • Milan omab kolmekuningapäev paraad Three Kings alates Duomo kiriku Sant’Eustorgio.
  • Rivisondoli, Abruzzo piirkonnas Itaalias, on reenactment saabumist Three Kings 5. jaanuaril sadu kostümeeritud osalejad.

Paljud linnad ja külad Itaalias on sarnased rongkäike, kuigi mitte nii viimistletud, lõpetades elavad kristuse stseen, presepe vivente , kus kostümeeritud inimesed käituvad välja osade sünd.