La Rochelle: Francji trzecim najczęściej odwiedzanym miastem

Posted on

 La Rochelle: Francji trzecim najczęściej odwiedzanym miastem
La Rochelle, jeden z najpiękniejszych zabytkowych miast portowych Francji, znajduje się na Zatoce Biskajskiej na zachodnim wybrzeżu, w regionie Poitou-Charentes. Znajduje się między miastami Nantes na północy i na południu Bordeaux, La Rochelle jest dobra baza do wykorzystania do podróży do kraju wina Bordeaux lub odwiedzić Cognac. Pomimo, że stosunkowo mało znany Amerykanom, La Rochelle jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem we Francji.

Możesz podróżować do La Rochelle pociągiem, autobusem lub samochodem. Wysokiej prędkości TGV z Paryża do La Rochelle trwa około trzech godzin i przybywa na dworzec centralny kolejowego La Rochelle Ville. Gdy jesteś tam, można wynająć samochód do zwiedzania tego zabytkowego miasta i piękną dolinę. Można również zbadać części La Rochelle pieszo-starym porcie znajduje się kilka kroków od dworca kolejowego i Akwarium jest około pięć minut.

Aeroport de La Rochelle , położony 5 km od miasta, służy Airlinair (Air France), Ryanair, Flybe i easyJet. Można jechać autobusem do miasta z lotniska (od poniedziałku do soboty odbioru linii 7 i niedziele pojechać linią 47) -buses kursują co 30 minut.

Pogoda

La Rochelle jest pogoda jest zdominowana przez Prąd Zatokowy, który łagodzi temperatury i utrzymuje La Rochelle komfortowo przez cały rok. O ile nie będzie zazwyczaj znaleźć zimy mróz lub śnieg w mieście, jeśli podróż w głąb lądu można napotkać chłodniejsze dni.

Atrakcje w La Rochelle

Centralnym La Rochelle jest jego silnie ufortyfikowane stary port, zwany Vieux Port . Za trzy 14-te wieku kamiennych wież jest średniowieczny rdzeń wyłożonej sklepów i restauracji serwujących owoce morza, dobre miejsce na spacer miasta.

Spacer po zabytkowym mieście: Możesz iść do dwóch wież, na Tour Saint-Nicolas i Tour de la Chaine i następnie wędrować przez aleje i przystanek na lunch lub kolację w jednej z tradycyjnych restauracji, które serwują lokalne specjały-ostrygi z Marennes-Oleron i małże z bouchot. Na deser, trzeba mieć la MERVEILLE , tradycyjny pączek.

Wewnątrz zabytkowej dzielnicy La Rochelle jest Hôtel de Ville (City Hall) wybudowany w latach 1595 i 1606 w stylu renesansowym otoczony starszego muru obronnego. Ten zabytkowy budynek jest otwarty dla publiczności.

Kolejny miły spacer w okolicy jest wzdłuż kanału Marans, a obecnie na doku Louis durans.

Odwiedź Akwarium: Wiele przejść do La Rochelle tylko zobaczyć ich imponującą nowoczesne akwarium . La Rochelle Aquarium jest jednym z największych prywatnych akwariów w Europie i przyciąga 800.000 osób rocznie.

Windą ukrytego jako okręt podwodny z recepcji w dół do sal akwariowych. Łatwo jest spędzić dzień tam i zostać zahipnotyzowany jak idziesz przez tereny prezentujących życie morskie z Morza Śródziemnego i Atlantyku, a następnie na ogromnych obszarach przeznaczonych specjalnie do meduzy i rekiny.

Zobacz Cousteau Calypso: Historia La Rochelle jest połączone z morzem, oczywiście, więc nie jest to pływający Muzeum Morskie odwiedzić. Istnieją trzy statki, które można wsiąść na wycieczkę wyświetlacze muzeum. Pięć innych zabytkowych statków zacumowanych tam są, ale nie są otwarte dla publiczności. Calypso, który przeprowadza Jacques Cousteau i jego załoga na wyprawach na całym świecie, został zatopiony w wyniku wypadku w Singapurze, a następnie został przekazany do La Rochelle Muzeum Morskiego .

Dopłynąć Tour : wycieczki pływanie łodzią są bardzo popularne. Można wziąć wycieczkę silnikowy na terenie portu lub wychodzić żeglowania z doświadczonego szypra.

Hit the Beach: piaszczystej Minimes Plaża znajduje się w odległości widzenia luksusowych jachtów i jest w obszarze ekskluzywnych butików i restauracji. Można brodzić w musującego niebieski wody, opalać się i piknik. Z plaży można dostrzec słynną latarnię, replikę stacji 19th-wiecznej światłości „The Lighthouse z końca świata”, w Patagonii.