La Rochelle: Francúzsko tretím najnavštevovanejším mestom

Posted on

 La Rochelle: Francúzsko tretím najnavštevovanejším mestom
La Rochelle, jedno z najkrajších historických francúzskych prístavných miest, sa nachádza na Biskajský záliv na západnom pobreží v oblasti Poitou-Charentes. Nachádza sa medzi mestami Nantes na severe a Bordeaux na juh, La Rochelle je dobrým východiskovým bodom na použitie na cestách do vinárskej oblasti Bordeaux, alebo navštíviť koňak. Napriek tomu, že je relatívne neznámy pre Američanov, La Rochelle je tretím najnavštevovanejším mestom vo Francúzsku.

Môžete cestovať do La Rochelle vlakom, autobusom alebo autom. High-speed TGV z Paríža do La Rochelle trvá asi tri hodiny a dorazí na centrálnej stanici La Rochelle Ville. Akonáhle ste tam, môžete si požičať auto na prehliadku tohto historického mesta a krásne údolia. Môžete tiež preskúmať časti La Rochelle slintačkou starého prístavu, len pár krokov od vlakovej stanice a akvárium je asi päť minút.

Aeroport de La Rochelle , ktorý sa nachádza 5 km od centra mesta, slúži Airlinair (Air France), Ryanair, Flybe a easyJet. Môžete ísť autobusom do mesta od letiska (od pondelka do soboty prevzatia linky 7 a v nedeľu vziať linka 47) -buses premáva každých 30 minút.

počasie

La Rochelle je počasie dominuje Golfský prúd, ktorý mierni teploty a udržiava La Rochelle pohodlne cez rok. Aj keď nebudete zvyčajne nájsť v zime mráz alebo sneh v meste, ak budete cestovať do vnútrozemia môžete naraziť na chladnejšie počasie.

Čo robiť v La Rochelle

Vrchol La Rochelle je jeho silne opevnené starý prístav, nazvaný Vieux Port . Za tri 14. storočia kamennými vežami je stredoveký jadro mesta lemované obchody a rybích reštaurácií, dobré miesto na prechádzku.

Chôdze od historického centra: Môžete ísť do dvoch veží, na turné Saint-Nicolas a tour de la Chaine a potom prechádzať uličkami a zastaviť na obed či večeru v jednej z malebných reštaurácií, ktoré slúžia miestnej špeciality-ustrice z Marennes-Oleron a mušle z Bouchot. Ako dezert, musíte mať la Merveille , tradičné šišky.

V rámci historickej štvrti La Rochelle je Hôtel de Ville (radnica), postavený v rokoch 1595 a 1606 v štýle renesancie obklopený staršie múru. Táto historická budova je otvorená pre verejnosť.

Ďalšia príjemná prechádzka v tejto oblasti je pozdĺž kanála z Marans, a von na móle Louis Durans.

Navštíviť akvárium: Veľa ísť do La Rochelle, len aby videl svoju impozantnú modernej akvárium . La Rochelle Aquarium je jedným z najväčších súkromných akváriách v Európe a priťahuje 800.000 návštevníkov ročne.

Choďte výťahom sa tvári ako ponorku od recepcie až do akvária hál. Je ľahké stráviť deň tam a stať uchvátený, ako budete prechádzať oblasťou predstavovať morský život od Atlantiku a Stredozemnom mori a potom ďalej do obrovských plôch venovaných konkrétne medúzy alebo žraloky.

Pozri Cousteau je Calypso: História La Rochelle je spojená s morom, samozrejme, takže je tu plávajúca Námorné múzeum navštíviť. Existujú tri lode, ktoré môžete palubu k prehliadke displeja múzea. Päť ďalších historická plavidlá sú tam kotví, ale nie sú otvorené pre verejnosť. Calypso, ktorý niesol Jacques Cousteau a jeho posádka na expedíciách po celom svete, bola potopená pri nehode v Singapure a následne bol darovaný La Rochelle Musée Maritime .

Vezmite si výlet loďou : Plavba výlety sú veľmi populárne. Môžete si prezrieť motorickú prístavné oblasti, alebo ísť von plaviť so skúseným kapitánom.

Hit the Beach: Piesočná Minimes Beach sa nachádza na dohľad luxusných jácht a je v oblasti upscale butikov a reštaurácií. Môžete sa brodiť v šumivé modrej vody, opaľovať sa, a majú piknik. Od pláže, môžete uvidieť slávny maják, replika svetelného stanicu z 19. storočia, “The Lighthouse od konca sveta”, v Patagónii.