Skip to main content

Ľahký prístup, Lacnejší Cestovné na singapurskej autobusy a MRT System

Ako EZ-Link karty umožňujú Travel lacno v Singapure

Ľahký prístup, Lacnejší Cestovné na singapurskej autobusy a MRT System

Getting Around Singapure je neuveriteľne jednoduché – a prekvapivo lacné.

(Light rail) systém MRT v Singapure platí takmer všade na ostrove. Jeho zbernice je ľahké pochopiť a jazda. A to ako autobusom a MRT používajú jediný bezkontaktný platobný systém: EZ-Link karty.

Ak ste používali Hongkongu Octopus karty pred použitím EZ-Link je hračkou: akonáhle zintenzívniť v autobuse, alebo predtým, než môžete zadať platformu MRT, stačí kliknúť na kartu na paneli pri vchode. Ako ste vystúpiť z autobusu, alebo opustiť platformu MRT, kliknete na ďalší panel na dokončenie transakcie.

(Pamätajte: Ak budete zanedbávať ku kohútiku, ako odíde do autobusu alebo plošinu MRT, bude vám účtovaná maximálny vypínací cestovné).

EZ-Link karta má uložené rovnováhu, ktorá je automaticky odpočítaná ako kliknete na karty na paneloch. Karta má SGD 10 hodnotu v tom, keď si ju kúpite; môžete pravidelne načítať ( “top up”) novú hodnotu na neho pri spustení nízke. (Viac informácií o miestnej mene tu: Singapur Money ).

EZ-Link je bezkontaktné karty, takže nie je nutné ho slot do akejkoľvek nádoby pre to, aby práca – len držať karty proti panelu a zvyšok sa automaticky odpočíta systémom.

Mnoho Singaporeans ani vziať kartu zo svojej peňaženky už; Karta môže byť “čítať” pomocou panela, aj keď je to v peňaženke. (Karta by mala byť skôr v blízkosti povrchu peňaženky pre túto prácu, aj keď!)

Úspory. EZ-Link karta vyjde lacnejšie ako pri použití zmenu za predpokladu, že si pobyt v Singapure dosť dlho, aby sa do SGD 5 nevratnú poplatku za kartu. V priemere za použitia karty EZ-Link stojí asi SGD 0,17 menej na cestu v porovnaní s použitím hotovosti; to spočíta, ako si vytvoriť viac ciest pomocou Singapure systém verejnej dopravy.

Užívatelia EZ-Link karta sú tiež uvedené ďalšie SGD 0,25 zľavu pri prevode medzi autobusom a MRT alebo naopak. Tieto dôvody sú dôvodom, prečo získanie karty EZ-Link je neodmysliteľnou súčasťou Prežívajúce Singapur na rozpočet .

Tieto úspory nie sú k ničomu, ak nechcete zostať dosť dlho používať systém verejnej dopravy v pravidelných intervaloch; ako SGD 5 náklady na karty je nevratný, môžete ušetriť viac peňazí, ak používate v hotovosti v priebehu pobytu dva až tri dni v Singapure.

Pohodlie. S EZ-Link karty, nemusíte vedieť, koľko náklady na cestovné z miesta na miesto; Systém jednoducho odpočíta celkom z zostatok na karte za pochodu. Ak je váš zostatok karty príliš nízka, bude čítačka kariet bliká zeleno-žlto, ak prejdením kartu nad ním.

Bez EZ-Link karty, budete musieť niesť veľkú nevyužitú zmeny, ako budete cestovať; autobusy akceptovať iba presné zmeny, a vy budete musieť do fronty za lístok zakaždým, keď zadáte stanicu MRT.

Nákup karty EZ-Link

Môžete si kúpiť kartu EZ-Link cez pult v akejkoľvek stanici MRT, výmenu autobusu, alebo 7-Eleven v Singapure. Náklady EZ-Link karta SGD 15 – SGD 5 pokrýva náklady na kartu (a je nevratný), a SGD 10 je spotrebný suma, ktorú treba “doplniť” ako beží kariet nízke.

Karta nebude fungovať, ak je uložená hodnota klesne na menej ako SGD 3; môžete pridať hodnotu kartou na ktorejkoľvek stanici MRT, výmenu autobusu, alebo 7-Eleven obchode. Karta môže uložiť maximálnu hodnotu SGD 500.

Singapore Tourist priesmyk

Pre layovers či inak naozaj krátkodobé pobyty, Singapur Tourist Pass vhodnou alternatívou k EZ-Link kariet. Jedná sa o bezkontaktné skladoval-hodnota karty s dvoma významnými výhodami oproti EZ-Link karta:

  • Neobmedzené využitie, s výhradou: Pass je celodenný nahrávka: nemusíte dostať účtovaný za cestu, ale môžete použiť kartu tak často, ako sa vám páči okolo Singapure systém verejnej dopravy, v závislosti na dĺžke času určeného pre vaša karta. Singapur Tourist priesmyk je v jedno-, dvoj- a trojdňových variantov, ktoré skončia, keď posledný autobus alebo vlak ide domov na konci dňa. Tu je námietka: jazdy na prémiové a výklenok autobusovej dopravy nie sú povolené.
  • Návratnosť: dostanete účtovaná výpovednej SGD 10 vklad za Tourist Pass, namiesto nevratné SGD 5 poverený na základe pravidelných EZ-Link kariet. Keď sa vrátite kartu do piatich dní od jeho kúpu, dostanete zálohu späť.
  • Turistické Volňásek: Používatelia Tourist Pass Získajte výhradný prístup k promo poskytnutých vybranými Singapurskej predajcov, reštaurácií a ďalších turistických destinácií Singapure .

Singapur Tourist priesmyk stojí SGD 18 SGD 26, a SGD 34 pre jedno-, dvoj- a trojdňové priechod resp. V cene je zahrnuté vratnú SGD 10 kaucia, ktorá bude vrátená, akonáhle si priniesť kartu späť do piatich dní odo dňa vydania.

Pre viac informácií o Singapuru Tourist priesmyk (vrátane informácie o kde je kúpiť ), navštíviť ich oficiálne stránky: Singapur Tourist priepustku .

Ak chcete zistiť, ako sa dostať z bodu A do bodu B v Singapure, použite GoThere.SG , vstup rovina jazyka vyhľadávania dostať členenie kombinovanej vlakovej ceste autobusom (s možnosťou výberu najrýchlejšou či najlacnejší cestou).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *