Lake District: Kompletny przewodnik do angielskiej Lakes

Posted on

Lake District: Kompletny przewodnik do angielskiej Lakes
Lake District, w północno-zachodniej Anglii, jest ogromna park narodowy, wykute przez lodowce około 15000 lat temu; na 885 mil kwadratowych, to jest prawie tak duży jak Rhode Island.

Było to centrum turystyki na około 300 lat, co czyni go jednym z najstarszych i najmłodszych miejsc wypoczynku na świecie. Jeśli pamiętasz wiersz Wordswortha o Żonkile z podstawówki – „Wędrowałem samotny jak chmura …” znacie jeden – wtedy już sobie wyobrazić krajobraz Lakeland. Czy można się zakochać z “Tales of Peter Rabbit” Beatrix Potter i jej oddanych znaków zwierzęcych – Jemima Puddle-Duck, Pani Mrugalska Squirrel Nutkin Benjamin Bunny? Następnie pan wszedł na świat angielskich Lakes.

Ale te łagodne krajobrazy są tylko częścią odwołania Powiatu Lake. Jest również jedynym prawdziwym górskim regionie Anglii, z Stark wysokie szczyty, przełęcze wyzwanie, głębokie, ciemne zmienne wód, słynne spacery górskie i wspaniałe widoki na góry.

Najważniejsze fakty o Pojezierza

Obszar ten ma cztery góry wyższa niż 3000 stóp, w tym najwyższy Anglii, Scafell Pike. Szczupak, na prawie 3209 stóp jest uważana za jedną z najtrudniejszych brytyjskich wysokich szczytów, aby rzeczywiście osiągnąć. Jej 50 jeziora i stawy (małe, duże jeziora otoczone cirques górskich) obejmują Anglia największy i najgłębszy. Windermere , wiktoriański plac zabaw, jest największym naturalnym jeziorem w Anglii wynosi 10,56 mil długości, szeroka na milę i około 220 stóp głębokości. Wastwater , najgłębsze jezioro w Anglii jest często opisywany jako porywający.

To ma powierzchnię 200 stóp nad poziomem morza i dna 50 stóp poniżej poziomu morza. Najbardziej imponującą cechą jeziora są jednak zbocza żwirowe wzdłuż jednego boku znany jako piargi. wzrosną one z dna jeziora do często snowcapped wysokości ponad powierzchnię prawie 2000 stóp.

Historia Turystyki w Lake District

Pod koniec 17 wieku, nieustraszona pani diarest Celia Fiennes jechał boczną siodło przez każdego powiatu w Anglii, odwiedził jezior i pisał o nich. W 1698 roku opisała obszar wokół kluczowego miasta Lake District of Kendall jako „bardzo bogaty dobry teren ogrodzony-Małe okrągłe zielone wzgórza kwitnące WTH kukurydzy i trawy jak zielone i świeże ..” Jej współczesny, Daniel Defoe, było mniej pod wrażeniem. Odwiedził w roku 1700 i nazwał go area „najdziksze, najbardziej jałowy i straszny któregokolwiek że mam przeszło w Anglii”.

Czasy się zmieniają i smakuje zmianie. Pod koniec 18 wieku, rewolucje i przewroty w Europie sprawiły, że bogaci podróżujący kolonialne Wielkiej Brytanii i Ameryki Północnej były znacznie mniej zainteresowani prowadzeniem tradycyjnego Grand Tour od stolic europejskich. Jednocześnie, poeci jak Wordsworth, Coleridge Southey i zostały wzbudzając ciekawość ludzi o piękno jezior. Pierwsza książka Podręcznik został napisany w 1778 roku, a do czasu Wordsworth napisał swój własny poradnik w 1820 roku Wiktorii i bogaci przemysłowcy z Manchesteru były Summering w czystym, świeżym powietrzem jezior.

W 1847 roku kolej osiągnęła Lake Windermere i kilka innych miejsc docelowych Lakeland. W ogóle czasu, Daytrippers z Manchester, Liverpool i Newcastle były w powodzi. Windermere był pierwszym jezior opracowanych dla turystyki i nawet dziś pozostaje najpopularniejszym i najłatwiej odwiedzić.

Monitoring Pojezierza

Choć Pojezierze jest najgęściej zaludniony park narodowy w Anglii, nie ma miast lub dużych miejscowości w nim ani główne szlaki drogowe trhough niego. M6 Motorway spódnice wschodnim skraju parku narodowego i przechodzi przez, lub w pobliżu, tych regionalnych bram miast i miasteczek:

  • Kendal : Park Narodowy Lake District i Park Narodowy Yorkshire Dales siedzieć obok siebie na mapie jak parę zielonych płuc. Kendal jest między nimi – na temat, gdzie mostek byłaby – na obrzeżach obu parków. Jest duży i żywy rynku miasta z bardzo dobrym nowoczesnym zakupy w co najmniej kilkunastu ośrodków małe zakupy i kolorowych, dwa razy w tygodniu na rynkach zewnętrznych (w każdą środę i sobotę na rynku) oraz codziennym rynku wewnętrznego (co od poniedziałku do soboty) na piętrze centrum handlowego Westmoreland. Istnieje również rynek miesięcznik farmera, który wypełnia miasto z stragany w ostatni piątek każdego miesiąca. Jeśli zdecydujesz się na wypady w Kendal, jest to dobry wybór hoteli i restauracji oraz toczenia harmonogram festiwali, wydarzeń i activties rodzinnych. Chociaż jesteś tam, podnieś trochę Kendal Mint ciasto , miasto słynne wysokiej energii słodki, znany alpinistów i miłośników wielkie zewnątrz całego świata.
  • Penrith To miasto, w Eden Valley, na obrzeżach Parku Narodowego na północnym wschodzie, znany jest z ruin jego ogromnego zamku, zbudowany w 14 wieku przez rodzinę Neville. Kilka wieków później, Ann Neville poślubił Ryszard, książę Gloucester, który okazał Penrith Zamek w jego luksusowej rezydencji na północy. Jego rządy jako król był krótkotrwały; był niesławny Yorkist król Ryszard III. Nie daleko można odwiedzić dwa neolitu henges, Mayburgh Henge i Okrągły Stół króla Artura , zarówno pod opieką English Heritage.
  • Carlisle mała miejscowość na północ od Parku Narodowego, Carlisle jest siedziba powiatu Cumbria i western koniec Muru Hadriana, jego 12-wieczny zamek , zbudowany przez syna Wilhelma Zdobywcy, William Rufus strzeże granicy między Szkocji i Anglii na dłużej ponad 900 lat. Miasto posiada również spektakularne 12 wieku katedrę i pozostałości twierdzy wojskowej zbudowany przez Henryka VIII .

Na terenie Parku Narodowego Lake District, Keswick (wymawiane Kezzik ) na czele Derwentwater i Windermere , są największe miasta z dobrym wyposażeniem na zakupy, informacje i domków turystycznych.

Fell spaceru w Lakeland Fells

Fell chodzenie jest, jak dotąd, najbardziej popularne – i chyba najbardziej męczący i challenging- aktywność w Lake District. Dźwięki, od jego nazwy, jak bardzo delikatnym rozrywką. prawda. Nie daj się nabrać. Słowo spadł pochodzi z staronordyckim słowo Fjall do góry – prawdopodobnie przywiezione przez wikingów i Duńczyków. I choć padło spacery są skromne podjazdów podwyżki o kilkaset stóp, wiele z nich jest długie i trudne szyfruje górę pola piargi lub wzdłuż grzbietów górskich. Ale, ponieważ Fells Lakeland są praktycznie goły i przewodniczy rozległy, U-kształtne doliny, nagrody z próbą najtrudniejsze spacery ścinajcie są spektakularne widoki.

Chociaż angielski jezior były odwiedzane przez turystów od ponad 300 lat, popularność zakochaliśmy chodzenia jest stosunkowo nowym zjawiskiem. I to wszystko w dół do Alfred Wainwright, Lancashire księgowego i urzędnika z zamiłowania do długo kraju spacery.

W latach 1952 i 1966, Wainwright, uważany przez wielu za ojca zakochaliśmy chodzenia, określone chodzić wszystkie 214 Pojezierze szczytów i pisać o nich w siedmiu starannie odręcznych i ilustrowanych przewodników turystycznych. Książki te stały się brytyjskie klasyki. W lecie 2007 roku, z okazji urodzin Wainwright centenery za sześć milionów ludzi obserwował BBC2 seria Wainwright spacery. Chodzenie śladami Wainwright otwiera się jedne z najlepszych tras i poglądów w jeziorach. Najlepszym sposobem, aby znaleźć najlepsze widoki jest dostać się w ręce objętości Wainwright jest obrazowym prowadnice do Lakeland Fells lub książce transkrypcje swoich podcastów, Osiem Lakeland Walks .

Prawdopodobnie można znaleźć ulotki na podstawie Wainwright spacery w parku krajowych ośrodków informacji. Znajdź ich listę tutaj.

Inne zajęcia w Lake District

Wędkarskie – rzek i jezior tym obszarze są zaopatrzone w troci, łososi i troci. Jak w przypadku większości regionów Wielkiej Brytanii, prawa połowowe i licencje połowowe są kontrolowane przez różne lokalne rybackich i wędkarskich skojarzeń. Istnieje lista przydatnych organizacji, w tym kilku stowarzyszeń wędkarskich, na stronie rybackiej stronie internetowej Parku Narodowego . Lub zapytać w swoich domków o organizowaniu ryby w ich okolicy. Wiele będzie zorganizować dla Państwa przewodników połowów łososia w trakcie sezonu.

Nietypowo dla Wielkiej Brytanii, gdzie prawie wszystko rybacki i wędkarski jest ściśle kontrolowany przez ziemian i różnych innych instytucji, można łowić za darmo w Windermere, Ullswater i Coniston Water. Ale trzeba licencję wędka, wydane przez Agencję Ochrony Środowiska za jeden dzień, lub osiem dni w roku. Można zakupić licencję wędka on-line tutaj.

Basen – na zewnątrz, basen ze słodką wodą, zwany dziki pływanie w Wielkiej Brytanii, jest dozwolona we wszystkich jeziorach wyjątkiem Ennerdale Water, Haweswater i Thirlmere .. Należy pamiętać jednak, że woda jest bardzo zimna, a nawet w czasie upałów letnich, niektóre pływacy wolą nosić mokre apartamentów. Również niektóre jeziora, takie jak Windermere i Derwentwater, może mieć wiele konkurujących ruch łodzi. Najbezpieczniej jest pływanie w spokojnych jezior: Bassenthwaite, Buttermere, Crummock wodne, Grasmere, Loweswater, Rydal wody i Wast Water.

Pływanie łodzią – kajakarstwo, rafting, kajakarstwo, wioślarstwo i pływanie łódką silnik są popularne na jeziorach o przygodach od wycieczki i lekcje dla początkujących do prostych przyjęć łódkę dla bardziej doświadczonych użytkowników. Okręt wynajmuje, wycieczki i lekcje mogą być organizowane w ośrodkach National Park o  czynna jest w i Coniston . Hawk 20 Łodzie żaglowe dostępne dla doświadczonych żeglarzy w Coniston są również dostępne.

Jazda na rowerze – Łatwe ścieżek rowerowych, ciche uliczki i ryzykowny rowerowe szlaki są splecione przez Park Narodowy Lake District. Szlak prowadnice dostępne są w Centrach park narodowy i wypożyczalnia rowerów mogą być organizowane przez centrum Coniston.

Cruising na Pojezierzu Steamer

Nie trzeba być fanem wakacje aktywność cieszyć będąc na wody w jeziorach. Wiktorianie pewno było więcej niż w scenerii sportów wodnych, gdy obszar ten opracowany jako miejsca wypoczynku. Wybranej było cieszyć jezior było kupić lotu na dużej parowego lub mniejszego jachtu napędzany parą wodną lub uruchomienia. Sporo z tych wiktoriańskich krążowniki zostały odnowione w ostatnich latach i zabrać pasażerów na jeziorach przez cały rok. Oto gdzie można znaleźć najlepsze:

  • Windermere Lake Cruises – Firma działa flotą 16 statków , w tym odrestaurowanych wiktoriańskich Parowary, zdolnych do przewozu ponad 500 pasażerów i mały rocznik silnik uruchamia dostępny dla prywatnych wynajem. Działają one przez cały rok z rejsów z kilku różnych punktów wyjeździe na Windermere.
  • Ullswater parowe – Ta firma posiada pięć zabytkowych naczyń . Działają one przez cały rok i jest możliwe, aby wsiąść i wysiąść na różnych przystankach, harmonogramy zezwalających.
  • Jacht parowa Gondola na Coniston Woda jest przywrócona jacht parowy obsługiwane przez National Trust. Jest na wodzie od 24 marca do 31 października i wycieczki należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Sprawdź harmonogram i ceny.

literacki Lakeland

William Wordsworth Pojezierze
Jeziora są połączone z dość kilka angielskich postaci literatury z atrakcji z nimi związanych, które można zwiedzać. William Wordsworth urodził się w Cockermouth, na obrzeżach parku narodowego. Dzieciństwo dom i ogród Wordsworth jest teraz własnością National Trust i są rozmieszczone tak, że zwiedzający mogą zobaczyć, jak żyli rodzina. Dove Cottage w Grasmere, gdzie pisał niektóre z jego największego dzieła i jest otwarte dla publiczności przez Wordsworth Trust. A jeśli jesteś w Lakes wczesną wiosną, w marcu i kwietniu, poszukaj pól dzikich żonkile tańczących na wietrze wokół Ullswater.

Oni są tymi, które zainspirowały najpopularniejszy wiersz Wordswortha „Wędrowałem samotny jak chmura”, zwykle po prostu dalej Żonkile. Według Wordsworth Trust, jest to najbardziej popularny wiersz w języku angielskim.

Autor popularnych zabaw, Beatrix Potter, zakochał się w Lake District i odegrał kluczową rolę w zachowaniu wielu tradycyjnych metod hodowlanych i ras owiec. Mieszkała i pracowała wokół Windermere. Można odwiedzić wzgórza, gdzie wielu z jej opowieści zostały napisane i zobaczyć jej oryginalne dzieła sztuki na Beatrix Potter Gallery , w 17-wiecznym domu prowadzonym przez National Trust.

Autor Innym dzieci, Arthur Ransome, oparta opowieść przygodowa swoich dzieci, Jaskółki i Amazonki o n wyspą jest Kong wody. Jeśli wziąć łódkę na jeziorze można spróbować odgadnąć, które wyspa była. Albo można odwiedzić Muzeum Ruskin, w Coniston , aby zobaczyć łódkę żeglarstwo Mavis – w komplecie z Centerboard – który zainspirował historię.

Kiedy jechać do Pojezierza

Summers są zatłoczone w Lake District. Istnieje kilka dróg, a te są wąskie i wiatr przez doliny i przełęcze więc ruch może być prawdziwym problemem w lipcu i sierpniu. Idź, jeśli to możliwe, wiosną lub jesienią, kiedy kolor krajobrazu jest w najlepszym wydaniu.

Zima też ma swoje uroki – niewiele jest śnieg, z wyjątkiem najwyższego ziemi i jezior zazwyczaj nie zamrażać. Parowce na jeziorze Windermere i Ullswater rejsu przez cały rok.

Należy pamiętać jednak, że zima spadł chodzenie jest tylko dla dobrze wyposażonych pieszych z dużą ilością doświadczenia. Niektóre z większych przejściach drogowych mogą lodu w zimie.