Skip to main content

Lake District: Kompletný sprievodca anglické jazier

Lake District: Kompletný sprievodca anglické jazier
Lake District v Anglicku severozápadu, je obrovský národný park, vytesal ľadovca asi pred 15000 rokmi; na 885 štvorcových míľ, je to skoro rovnako veľká ako Rhode Island.

To bolo centrom cestovného ruchu pre asi 300 rokov, čo je jedna z najstarších a prvých prázdninových destinácií na svete. Ak si pamätáte Wordsworth báseň o narcisy zo základnej školy – “som blúdil osamelý ako mrak …” Viete, ten – a potom už ste si predstavoval Lakeland krajinu. Ses zamilovala Beatrix Potter je “Tales of Peter Rabbit” a jej obsadenie charakterov zvierat – Jemima Puddle-Duck, pani Tiggy-Winkle, veverica Nutkin, Benjamin Bunny? Potom ste vstúpil do sveta anglických jazier.

Ale tieto jemné krajiny sú len súčasťou odvolania Lake District je. Je to tiež jediný naozajstný horský región Anglicka, s ostrými vysokými vrcholy, náročné horské priesmyky, hlboké, temné premenlivé vody, známe horské prechádzky a nádherné výhľady na hory.

Základné fakty o Lake District

Táto oblasť má štyri hory vyššie ako 3000 stôp, vrátane Anglicka je najvyššia, Scafell Pike. Šťuka, u takmer 3209 stôp je považovaný za jeden z najťažších vysokých špičiek vo Veľkej Británii skutočne dosiahnuť. Jeho 50 jazier a plesá (malé, vysoké jazerá obklopená horskými kary) zahŕňajú Anglicko je najväčšie a najhlbšie. Windermere , viktoriánsky ihrisko, je najväčšie anglická prírodné jazero je 10,56 míľ dlhá, míle široký a asi 220 stôp hlboká. Wastwater , najhlbšie jazero Anglicko je často popisovaný ako úctu vzbudzujúce.

Má plochu 200 stôp nad hladinou mora a dno 50 stôp pod hladinou mora. Najpôsobivejšie rys pri jazere, však, sú štrkové svahy pozdĺž jednej strany známy ako sutinách. Oni sa zdvihnú zo dna jazera na často zasnežené výške nad povrchom takmer 2,000 nohy.

História turistiky v Lake District

V neskorej 17. storočia, neohrozený lady diarest Celia Fiennes išiel bočné sedlo cez každý kraj v Anglicku, navštívil jazier a písali o nich. V roku 1698 opísala oblasť okolo kľúčového mesta Lake District Kendall ako “veľmi bohatý dobrý Land Uzatvorené-Malé okrúhle zelené kopce kvitnúce wth kukurice a trávy ako zelené a čerstvé ..” Jej moderné, Daniel Defoe, bol menej zaujatý. Navštívil na začiatku roka 1700 a nazval ho plocha “najdivokejšie, najviac neplodná a strašná zo všetkých, ktoré som prešiel v Anglicku.”

Časy sa menia a chute meniť. Do konca 18. storočia, revolúcie a prevraty v Európe znamená, že bohatí Briti a North American koloniálnej cestujúci boli ďaleko menší záujem robiť tradičné Veľký okruh európskych metropol. V rovnakej dobe, básnici ako Wordsworth, Southey a Coleridge boli vzbudzuje zvedavosť ľudí o krásu jazier. Prvá príručka kniha bola napísaná v roku 1778 a v čase, keď Wordsworth napísal svoj Guidebook v roku 1820, sa Victorians a bohatí priemyselníci z Manchestru bol summering v čistej, čerstvý vzduch jazier.

V roku 1847 železnice dosiahla jazera Windermere a niekoľko ďalších destinácií Lakeland. V žiadnom momente vôbec, výletníkov z Manchestru, Liverpoolu a Newcastlu boli záplavy v. Windermere bol prvým z jazier vytvorených pre turistiku a dokonca aj dnes zostáva najpopulárnejší a najjednoduchšie k návšteve.

Bran do Lake District

Hoci je Lake District je najľudnatejším národný park v Anglicku, tam nie sú žiadne miest alebo veľké mestá v ňom ani hlavné cestné trasy trhough nej. M6 diaľnic sukne východnom okraji národného parku a prechádza, alebo v jej blízkosti, tieto regionálne brány miest a obcí:

  • Kendal : The Lake District Národný park a Národný park Yorkshire Dales sedí vedľa seba na mape ako pár zelených pľúc. Kendal je medzi nimi – na o tom, kde by hrudnej kosti sa – len kúsok od oboch parkov. Je to veľký a živé mesto na trhu s veľmi dobrou moderného nakupovania najmenej tucet malých nákupných centier a farebné, dvakrát týždenne vonkajšie trhy (každú stredu a sobotu na trhu) a denný vnútorný trh (každý pondelok do soboty), poschodí v nákupnom centre Westmoreland. K dispozícii je tiež na trhu mesačnej farmársky ktorá vypĺňa mesto s stánky na posledný piatok v mesiaci. Ak sa rozhodnete založiť si v Kendal, je tu dobrý výber hotelov a reštaurácií a valcovacie plán festivaly, akcie a rodinné activties. Aj keď ste tam, vyzdvihnúť nejaké Kendal Mint Cake , mesto sa slávnou vysokú energiu sladké, ktorá je známa pre horolezcov a milovníkov pod holým nebom na celom svete.
  • Penrith Toto mesto v údolí Eden, hneď za hranicami národného parku na severovýchod, je známy pre zrúcaninou mohutného hradu, postavenej v 14. storočí rodom Neville. O niekoľko storočí neskôr, Ann Neville si vzal Richard, vojvoda z Gloucesteru, ktorý zmenil Hrad Penrith do svojej luxusnej rezidencii na severe. Jeho panovanie ako kráľ bol dlhé trvanie; bol neslávny Yorkist kráľ Richard III. Nie je ďaleko, môžete navštíviť dve neolitickej henges, Mayburgh Henge a kráľ Artuš je guľatý stôl , a to ako v starostlivosti o dedičstve angličtiny.
  • Carlisle Malé mesto severne od národného parku, Carlisle je krajské mesto Cumbria a západnej koniec Hadriánov val, jeho 12. storočia Zámok , postavený William dobyvateľ syna, William Rufus má k dispozícii strážené hranici medzi Škótskom a Anglickom viac ako 900 rokov. Mesto má tiež nádherný 12. katedrálu storočia a zvyšky vojenskej citadely postavené Henry VIII .

V národnom parku Lake District, Keswick (vyslovované Kezzik ) na čele Derwentwater a Windermere , sú najväčšie mestá s dobrým zázemím pre nakupovanie, turistické informácie a ubytovanie.

Fell Walking v Lakeland Fells

Fell chôdza je zďaleka najpopulárnejším – a pravdepodobne najviac namáhavé a challenging- činnosť v oblasti Lake District. Zvuky, z jeho názvu, ako celkom jemný zábava. viď. Nenechajte sa zmiasť. Slovo spadol pochádza zo starého nórskeho slova Fjäll na horu – pravdepodobne priniesol cez Vikingov alebo Dánmi. A zatiaľ čo niektorí padli prechádzky sú skromné do kopca túry o pár sto stôp, mnohé z nich sú dlhé a zložité bitky až odbory sute alebo po horských hrebeňoch. Ale pretože poráža Lakeland sú prakticky holé a predsedať obrovské tvare písmena U údolia, odmeny z pokusu o tie najnáročnejšie spadol vychádzky sú nádherné výhľady.

Hoci anglické jazier boli navštevované turistami pre viac ako 300 rokov, popularita ťahom chôdza je relatívne nový fenomén. A to všetko až na Alfred Wainwright, v Lancashire účtovného a úradníka s chuťou na dlhé výlety do prírody.

V rokoch 1952 a 1966, Wainwright, považovaný mnohými za otca ťahom chôdzu, vyrazil pešo všetky 214 Lake District Peaks a písať o nich v siedmich starostlivo ručne písaných a ilustrovaných peších sprievodcov. Tieto knihy sa teraz stali britskej klasiky. V lete roku 2007, pri príležitosti Centener z Wainwright narodenia, šesť miliónov ľudí sledovalo BBC2 série Wainwright Prechádzky. Walking in Wainwright stopách otvára jedny z najlepších trás a zobrazenie v jazerách. Najlepší spôsob, ako nájsť pôdorysy je dostať svoje ruky na objeme ilustrovaný sprievodcov Wainwright na Lakeland Fells alebo knihy, transkripciou jeho podcasty, Eight Lakeland prechádzky .

Môžete si asi nájsť letáky na základe Wainwright prechádzky v národnom parku informačných centier. Nájsť ich zoznam tu.

Ďalšie outdoorové aktivity v Lake District

Rybárske – Rieky a jazerá tejto oblasti sú zásobený pstruha, lososa a pstruha morského. Rovnako ako u väčšiny častí Veľkej Británie, možnosti rybolovu a rybárske licencie sú riadené rôznymi miestnymi rybárčenie a rybárskych zväzov. K dispozícii je zoznam užitočných organizácií, vrátane niekoľkých rybárskych združení, na rybárskom stránke webu národného parku . Alebo sa opýtajte na vaše ubytovacie zariadenie o organizovanie rybolove vo svojej oblasti. Mnohí z nich sa zariadiť rybárske vodítka pre vás v priebehu lososieho sezóny.

Neobvykle pre Veľkú Britániu, kde takmer všetci rybolov a rybárčenie je pevne pod kontrolou vlastníkov pôdy a rôzne iné orgány, môžete loviť zdarma v Windermere, Ullswater a Coniston Water. Ale budete potrebovať licenciu rybárskym prútom, vydané agentúrou pre životné prostredie za jeden deň, osem dní alebo rok. Môžete si kúpiť licenciu na rybolov tyč online tu.

Plávanie – Outdoor, sladkovodný bazén s názvom divoká kúpania vo Veľkej Británii, je povolené vo všetkých jazerách okrem Ennerdale Water, Haweswater a Thirlmere .. Majte na pamäti, napriek tomu, že voda je veľmi studená, a to aj v horúcom letnom počasí, niektoré plavcov radšej nosiť mokré apartmáne. Aj niektoré rybníky, napríklad Windermere a Derwentwater, môže mať mnoho konkurenčných lodnej dopravy. Najbezpečnejšie kúpanie je v pokojnejšej jazerách: Bassenthwaite, Buttermere, Crummock vody, Grasmere, Loweswater, Rydal Water a Wast Water.

Lodičky – kanoistika, rafting, jazda na kajaku, veslovanie a motorovej plavby sú populárne na jazerách s zážitkov od prehliadok a lekcie pre začiatočníkov až po priamočiarych lodí najíma pre zdatnejších návštevníkov. Čln prenajíma, prehliadky so sprievodcom a poznatkami môžu byť usporiadané v centrách National Park  Brockhole a Coniston . Hawk 20 plachtenie člny sú k dispozícii aj pre skúsených jachtárov v Coniston.

Jazda na bicykli – Easy cyklotrás, tiché uličky a dobrodružné trasy pre horské bicykle sú prevlečenie národného parku Lake District. Trail sprievodcovia sú k dispozícii v národnom parku centier a požičovňa bicyklov môžu byť usporiadané stredom Coniston.

Plavba na parníku Lakeland

Nemusíte byť aktívna dovolenka fanúšik tešiť, že na vode v jazerách. Viktoriánskej iste bolo viac do krajiny než prevádzkovanie vodných športov, keď táto oblasť vyvinutý ako destinácia pre dovolenku. Ich zvolený bol teší jazier bolo kúpiť križovanie na veľkom parníku alebo menšie parné riadený jachty alebo uvedenia na trh. Pomerne málo z týchto viktoriánskych krížnikov boli renovované v posledných rokoch a vziať cestujúci na jazerách po celý rok. Tu je miesto, kde nájsť najlepšie:

  • Windermere Lake Cruises – Spoločnosť prevádzkuje flotilu 16 plavidiel , vrátane reštaurovaných viktoriánskych parníkov, ktoré sú schopné pojať viac než 500 cestujúcich a malé vintage motora na trhu k dispozícii pre súkromné prenájmu. Pracujú celý rok s odchodmi z niekoľkých rôznych východiskových miest na Windermere.
  • Ullswater Parníky – Táto spoločnosť má päť historických plavidiel . Pracujú celoročne a je možné nastúpiť a vystúpiť na rôznych zastávkach, plány povoľovacích.
  • Steam Yacht Gondola na Coniston Voda je obnovená parný jachta prevádzkuje National Trust. Je na vode od 24. marca do 31. októbra a výlety je potrebné rezervovať vopred. Sledovať plán a ceny.

Literárne Lakeland

William Wordsworth Lake District
Jazerá sú spojené s pomerne málo anglických literárnych postáv s atrakciami s nimi spojeným, ktoré možno navštíviť. William Wordsworth narodil sa v Cockermouth, na okraji národného parku. Wordsworth detský domov a záhrada sú teraz vo vlastníctve National Trust, a sú usporiadané tak, aby návštevníci mohli vidieť, ako sa rodina žila. Dove Cottage , v Grasmere, je miesto, kde on písal niektoré jeho najväčšou práce a je otvorený pre verejnosť prostredníctvom Wordsworth Trust. A ak ste v jazerách v predjarí, marec a apríl, pozrite sa na poliach divokých narcisov tancujú vo vetre okolo Ullswater.

Sú to tie, ktoré inšpirovali Wordsworth najobľúbenejšie báseň, “putoval som osamelý ako mrak”, zvyčajne len len narcisy. Podľa Wordsworth Trust, to je najviac populárne báseň v anglickom jazyku.

Populárna detský autor, Beatrix Potter, sa zamiloval do Lake District a bol pomocný v uchovanie mnoho tradičných spôsobov hospodárenia a plemien oviec. Žila a pracovala okolo Windermere. Môžete navštíviť Hill Top, kde mnoho z jej príbehov boli napísané a vidieť jej originálne umelecké diela na Beatrix Potter galérie , v dome zo 17. storočia, vedené National Trust.

Ďalšie detský autor, Arthur Ransome, založil svoj detský dobrodružný príbeh, Lastovičky a Amazonky o n ostrov je Coniston Water. Ak ste sa čln na jazere môžete sa pokúsiť odhadnúť, ktoré ostrov bol. Alebo môžete navštíviť Ruskin múzeu, v Coniston , vidieť plachtenie čln Mavis – kompletné s centerboard – ktorý inšpiroval príbeh.

Kedy ísť do Lake District

Summers sú preplnené v Lake District. Existuje niekoľko ciest, a tými sú úzke a vinou údoliami a horskými priesmykmi, takže prevádzka môže byť skutočným problémom v priebehu júla a augusta. Ísť, ak je to možné, na jar alebo na jeseň, kedy sa farba krajiny je v celej svojej kráse.

Zima má tiež svoje čaro – je málo snehu, s výnimkou na najvyššiu zem a jazier zvyčajne nemajú pred mrazom. Parníky na jazere Windermere a Ullswater plavbu po celý rok.

Majte na pamäti, že aj keď v zime padol walking je určený len pre dobre vybavené chodcov s množstvom skúseností. Niektoré z vyšších cestných prejazdov môžu námrazy v zime.

You may also like