Lankytojų vadovas po Luksorą ir senovės tebes, Egiptas

Posted on

Lankytojų vadovas po Luksorą ir senovės tebes, Egiptas

Vienas svarbiausių ir mėgstamiausių senovės paminklų Egipte, Luksoras paprastai vadinamas didžiausiu pasaulyje muziejumi po atviru dangumi. Senovės Tembų miesto vietoje ir aplink ją yra pastatytas modernus Luksoro miestas, kuris istorikų vertinimu buvo apgyvendintas nuo 3200 m. Pr. Kr. Čia taip pat yra įsikūręs Karnako šventyklos kompleksas, kuris buvo pagrindinė tebanų garbinimo vieta. Visos trys vietos nuo pat graikų-romėnų laikų pritraukė turistus. Visas šias vietas patraukė nuostabi senovės šventyklų ir paminklų kolekcija rajone.

Luksoro aukso amžius

Luksoro istorija buvo ankstesnė už šiuolaikinį miestą ir yra neatsiejamai austa su Thebesu – legendiniu didmiesčiu, senovės egiptiečiams žinomu kaip Waset.

Thebes pasiekė savo puikybės ir įtakos aukščiausią tašką laikotarpiu nuo 1550 iki 1050 m. Pr. Kr. Tuo metu ji tarnavo kaip naujai suvienyto Egipto sostinė ir tapo žinoma kaip ekonomikos, meno ir architektūros centras, susijęs su Egipto dievu Amunu. Šiuo laikotarpiu valdę faraonai išleido dideles pinigų sumas šventykloms, skirtoms pagerbti Amuną (ir save), ir taip gimė neįtikėtini paminklai, kuriais šiandien garsėja miestas. Šiuo laikotarpiu, vadinamu Naująja Karalyste, daugelis faraonų ir jų karalienių, išrinktų palaidoti Tebeso nekropolyje, šiandien žinomu kaip Karalių slėnis ir Karalienių slėnis.

Populiariausios lankytinos vietos Luksore

Rytiniame Nilo upės krante įsikūręs dabartinis Luksoras turėtų būti pirmoji stotelė regiono lankytojams. Pradėkite nuo Luksoro muziejaus, kurį „Lonely Planet“ priskyrė prie geriausių šalies muziejų. Čia ekspozicijos, užpildytos aplinkinių šventyklų ir kapų artefaksais, išsamiai supažindina su apylinkėse būtinomis lankytinomis vietomis. Ženklai, parašyti arabų ir anglų kalbomis, pristato neįkainojamą faraono meną, kolosalias statulėles ir sudėtingus papuošalus. Priede, skirtame Naujosios Karalystės lobiams, rasite dvi karališkas mumijas, viena, kaip manoma, yra Ramesses I palaikai.

Jei jus sužavėjo mumifikacijos procesas, nepraleiskite netoliese esančio Mumifikacijos muziejaus, kuriame yra kruopščiai saugomų žmonių ir gyvūnų palaikų ekspozicijos.

Pagrindinė atrakcija pačiame Luksore vis dėlto yra Luksoro šventykla. Statybą pradėjo „Amenhotep III“ maždaug 1390 m. Pr. Kr., Prie to pridėjo vėlesni faraonai, įskaitant Tutanchamoną ir Ramessą II. Svarbiausi architektūros objektai yra stulbinamų kolonų kolonadas, papuoštas hieroglifiniais reljefais; ir vartai, kuriuos saugo dvi masyvios Ramesses II statulos.

Populiariausios lankytinos vietos Karnake

Į šiaurę nuo paties Luksoro yra Karnako šventyklų kompleksas. Antikos laikais Karnakas buvo žinomas kaip Ipet-isut arba Labiausiai pasirinktos vietos ir tarnavo kaip pagrindinė 18-osios dinastijos Thebanų garbinimo vieta. Pirmasis ten pastatytas faraonas buvo Senusret I per Vidurinę Karalystę, nors dauguma išlikusių pastatų datuojami Naujosios Karalystės aukso amžiumi. Šiandien svetainėje yra didžiulis šventyklų, kioskų, stulpų ir obeliskų kompleksas, visas skirtas Thebano triadai (Amunui, jo konsortui Mutui ir jų sūnui Khonsu). Manoma, kad tai yra antras pagal dydį religinis kompleksas pasaulyje po Angkor Wat Kambodžoje. Jei yra vienas žvilgsnis į jūsų kibirų sąrašą, tai turėtų būti Didžioji Hypostyle salė, „Amun-Re“ apygardos dalis.

Populiariausi lankytini objektai senovės tebuose

Eikite per Nilo upę į Vakarų krantą ir atraskite didįjį senovės Tembų nekropolį. Iš daugelio jos skyrių labiausiai lankomas yra Karalių slėnis, kuriame Naujosios Karalystės faraonai pasirinko būti pavergti ruošiantis pomirtiniam gyvenimui. Jų mumifikuoti kūnai buvo palaidoti šalia visko, ką jie norėjo pasiimti su savimi, įskaitant baldus, papuošalus, drabužius, maisto ir gėrimų atsargas, esančias didelėse urnose. Karalių slėnyje yra daugiau nei 60 antkapių, iš kurių daugeliui jau seniai buvo atimtas turtas. Iš jų garsiausias (ir pats nepaliestas) yra Tutankhamuno, nepilnamečio faraono, valdiusio tik devynerius metus, kapas.

Į pietus nuo Karalių slėnio yra Karaliaučiaus slėnis, kuriame buvo palaidoti faraonų šeimų nariai (įskaitant vyrus ir moteris). Nors šioje nekropolio atkarpoje yra daugiau nei 75 kapai, visuomenei atvira tik saujelė. Iš jų garsiausia yra karalienė Nefertari, kurios sienos padengtos puikiais paveikslais.

Kada eiti

Vasaros mėnesiais (nuo gegužės iki rugsėjo) karštis gali paversti ekskursijas nepatogiais, tačiau turistai, turintys biudžetą, gali gauti geras nuolaidas apgyvendinimui ir ekskursijoms po Luksorą. Žiema (nuo gruodžio iki vasario) yra pats vėsiausias metų laikas, tačiau kartu ir pati judriausia bei brangiausia. Geriausias laikas keliauti yra kovo – balandžio ir spalio – lapkričio mėnesiais, kai minios nėra tokios intensyvios, o temperatūra vis dar yra pakenčiama.

Kur apsistoti

Luksore yra daugybė apgyvendinimo variantų, iš kurių dauguma yra rytiniame krante. Turėtumėte sugebėti rasti ką nors kiekvienam biudžetui, pradedant nuo prieinamų variantų, tokių kaip aukščiausio lygio, trijų žvaigždučių viešbutis „Nefertiti“ (kainos prasideda nuo maždaug 22 USD už naktį už vieną kambarį); iki puikios penkių žvaigždučių viešbučių, tokių kaip istoriniai „Sofitel Winter Palace Luxor“, prabangos. Valiutos kursas yra toks, kad svečiai iš užsienio galės patogiai apsigyventi neišardydami banko. Norėdami pamatyti išsamų variantų sąrašą, „TripAdvisor“ svetainėje rasite „Luxor“.

Vykstu ten

Daugelis žmonių aplankys Luksorą ilgesnio turo ar kruizo po Nilą metu (tai yra daugumos kruizinių maršrutų pradžia). Jei planuojate lankytis savarankiškai, galite gabenti įprastus autobusus ir traukinius iš Kairo ir kitų didžiųjų Egipto miestų. Kaip alternatyva, Luksoro tarptautinis oro uostas (LXR) suteikia galimybę skristi iš daugybės vietinių ir tarptautinių išvykimo taškų. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie dienos ekskursijos, kuriai vadovauja egiptologų gidas, kad geriau suprastumėte tai, ką matote. „Viator“ sąraše yra daugybė skirtingų variantų, pradedant nuo privačių prabangių kelionių ir baigiant skrydžiais karšto oro balionais virš šventyklų.