Lato w Tajlandii: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

Lato w Tajlandii: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć
Lato w Tajlandii (czerwiec, lipiec i sierpień) zapoczątkowuje monsunu. Southwest Monsoon buduje z deszczowe dni stale wzrasta aż do października. Ale jest kilka dobrych wiadomości: Deszcz oczyszcza powietrze mgliste pyłu i dymu. numery turystycznych nieznacznie niższa, może zwiększając szanse na zniżki punktacji.

Chociaż sezon deszczowy jest również „poza sezonem” dla turystyki, Tajlandia jest tak popularne, że większość z najlepszych miejsc do odwiedzenia będzie nadal czuć się tak zajęty, jak zawsze! W rzeczywistości, liczba turystów zwiększa się trochę jak wielu studentów zrobić sobie przerwę od szkoły i zobaczyć świat. Australijscy podróżujący uchodzące zimy na półkuli południowej często zaczynają wycieczki na Bali, ale niektóre grab tanie loty w górę, aby cieszyć wysp Tajlandii.

Sezonowe Pożary w północnej Tajlandii

Każdego roku, pożary (niektóre są naturalne, ale wiele z nich jest ustawiona nielegalnie) wymknąć się spod kontroli w północnej Tajlandii powodując straszny dym i mgłę dusić Chiang Mai, Chiang Rai i Pai. Poziom cząstek konsekwentnie osiągać niebezpieczne progi, co skłoniło mieszkańców do noszenia masek.

Marzec i kwiecień to dwa z najgorszych miesięcy dla zanieczyszczenia z pożarami. Jakość powietrza powinien wyjaśnić do czerwca, ale jeśli jest opóźniony monsun, cząstki stałe mogą nadal stanowić zagrożenie dla zdrowia. Podróżujący z chorobami układu oddechowego należy sprawdzić sytuację przed dokonaniem rezerwacji na wycieczkę do Chiang Mai lub Pai.

Koh Lanta Begins sezonowym spadkiem dynamiki

Jako burze rozpocząć bicie wybrzeża Andamańskiego, wiele firm na popularnej wyspie Koh Lanta bliska na sezon. Właściciele firm zachodnich podróży lub powrotu do domu. Chociaż wyspa nigdy w pełni nie „zamyka”, będziesz mieć mniej wyborów do jedzenia i picia poza swoim ośrodku. Wiele z najlepszych plaż bałagan jak burze myć w śmieci.

Tajlandia Pogoda w czerwcu

Wraz z maja, czerwiec jest uważany za początek sezonu monsunowego w Tajlandii pogoda będzie gorący, wilgotny, i coraz bardziej mokra. Powiedział, że nadal będzie dużo godzin słonecznych dla korzystających z wypoczynku w Tajlandii.

Co ciekawe, średnia opadów w czerwcu jest nieznacznie mniej niż w maju. Dip w liczbach prawie trafia jak Southwest Monsoon biorąc oddech przed stale buduje się burzliwy crescendo we wrześniu i październiku.

Średnie wysokiej / niskiej temperaturze

 • Bangkok: 94 F (34,4 ° C) / 79 F (26,1 ° C)
 • Chiang Mai: 91 F (32,8 ° C) / 76 F (24,4 ° C)
 • Phuket: 91 F (32,8 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Ko Samui 91 F (32,8 ° C) / 78 F (25,6 ° C)

Opady deszczu w czerwcu

 • Bangkok: 7,3 cala (średnio 16 dni deszczowe)
 • Chiang Mai: 2,4 cala (średnio 17 dni deszczowe)
 • Phuket: 7,7 cala (średnia z 18 dni deszczowe)
 • Ko Samui 4 cale (średnio 14 dni deszczowych)

Tajlandia Pogoda w lipcu

Liczba dni deszczowych wzrasta w lipcu, ale nie na tyle, aby schłodzić temperaturę dużo. Do tej pory, jakość powietrza powinna być lepsza, ale dzień wciąż będzie bardzo gorąco.

Średnie wysokiej / niskiej temperaturze

 • Bangkok: 93 F (33,9 ° C) / 79 F (26,1 ° C)
 • Chiang Mai: 90 F (32,2 ° C) / 75 F (23,9 ° C)
 • Phuket: 90 F (32,2 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Ko Samui 90 F (32,2 ° C) / 77 F (25 ° C)

Opady deszczu w lipcu

 • Bangkok: 8,7 cala (średnio 17 dni deszczowe)
 • Chiang Mai: 2,6 cala (średnia z 19 dni deszczowe)
 • Phuket 8 cali (średnio 20 dni deszczowych)
 • Ko Samui 5 cali (średnio 14 dni deszczowych)

Tajlandia Pogoda w sierpniu

Prysznice nadal rosnąć w siłę poprzez sierpniu. Wyspy w archipelagu Samui otrzymać nieco mniej deszczu niż te, na zachodnim wybrzeżu Tajlandii (Phuket, Koh Lanta, Koh Phi Phi).

Średnie wysokiej / niskiej temperaturze

 • Bangkok: 93 F (33,9 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Chiang Mai: 89 F (31,7 ° C) / 75 F (23,9 ° C)
 • Phuket: 90 F (32,2 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Ko Samui 91 F (32,8 ° C) / 77 F (25 ° C)

Opady deszczu w sierpniu

 • Bangkok: 7,3 cala (średnio 20 dni deszczowe)
 • Chiang Mai: 4,2 cala (średnia z 21 dni deszczowe)
 • Phuket 8 cali (średnio 19 dni deszczowych)
 • Ko Samui 2,8 cala (średnio 15 dni deszczowych)

Co do pakowania

Mają możliwość szybkiego wodoodporną bagaż, plecak / torebka, telefon, i kiedy paszport dla prysznice monsunowe pop-up. Wodoodporne torby, takie jak te, które nurkowie używają, można kupić lokalnie.

Chociaż będziesz podróżować w czasie pory deszczowej, nie trzeba pakować poncho lub parasol-oba są dostępne lokalnie w obfitości. Przynosząc jakości sprzęt deszcz jest opcją, jednak będziemy chcieli elementy, które nie są zaizolowane!

Będziesz oczywiście chcemy oddychająca, luźną odzież dla tych trzech dni prysznicowych podczas spaceru po mieście. Jeśli ciepło miejskie w Bangkoku staje się nie do zniesienia, istnieje kilka pobliskich ucieka na wydostanie się z miasta.

Wydarzenia Lato w Tajlandii

Kilka ważnych królewskich urodzin występuje latem w Tajlandii, ale wydarzenia nie są tak duże jak festiwalach takich jak Songkran (kwiecień) i Loi Krathong (listopad).

 • Króla Maha Maha Vajiralongkorn Urodziny (28 lipca): Najbardziej godne uwagi wydarzenie dla turystów jest królem Maha Maha Vajiralongkorn Urodziny obchodzone 28 lipca to święto nie należy mylić z Król Bhumibol’S (dawny król Tajlandii) urodziny w dniu 5 grudnia.
 • Królowej Sirikit Urodziny (12 sierpnia): urodziny Królowej Matki, służy również jako Dzień Matki w Tajlandii. Etapy publiczne są wznoszone z pokazów kulturalnych; ceremonia świecach odbywa się w godzinach wieczornych, czasami następuje fajerwerki na cześć królowej Sirikit (urodzonego w 1932 roku).
 • Buddyjscy Lent (daty zmieniać): Kilka buddyjskie święta takie jak buddysta Postu odbywają się w czerwcu i lipcu. Podróżujący ledwo poza zakazu sprzedaży alkoholu tego dnia. Można zobaczyć kilka mniej mnichów w miejscach publicznych, a po dobrej etykiety świątyni jest szczególnie ważne w tym czasie.

Letnie porady

 • Deszcz jest nieco mniej intensywne w okresie letnim na wyspy takie jak Koh Samui, Koh Tao, Koh Phangan.
 • Chao Phraya w Bangkoku jest narażona na zalanie podczas deszczu staje się zbyt ciężki. Powódź nie jest zwykle problemem w lecie, ale dodatkowy czas dla lotów na wszelki wypadek.
 • Możesz być w stanie negocjować stawki poza sezonem w hotelach i pensjonatach, zwłaszcza w późniejszym okresie letnim turyści zaczynają się przerzedzać.
 • Jak deszcz powoduje wody stojącej na budowę w donicach i innych pojemnikach, populacja komarów wzrasta. Podjąć dodatkowe środki ostrożności w celu uniknięcia ukąszeń, szczególnie o zmierzchu.

Tajskie wyspy w lecie

Klimat różni się dla tajskich wysp w okresie letnim, w zależności po której stronie Tajlandii.

Koh Chang w Zatoce Tajlandii otrzyma najwięcej opadów w czerwcu, lipcu i sierpniu, ale deszcz nie jest tak źle dalej na południe w Koh Samui (i okoliczne wyspy Koh Phangan i Koh Tao) do około października. Najwilgotniejszych miesięcy na Koh Samui są często październik, listopad, i grudzień.

Tymczasem po drugiej stronie Tajlandii, monsun uderza Phuket i wyspy na Morzu Andamańskim (Koh Phi Phi i Koh Lanta) wokół maju. Opady deszczu spada gwałtownie w grudniu.

Niektóre wyspy, takie jak Koh Lanta na zachodnim wybrzeżu Tajlandii, w większości zamknięty po czerwcu jak burze poruszać. Kilka firm pozostaną otwarte, ale nie będzie tak wiele opcji do jedzenia i spania.

Strony w lecie

Lato jest deszczowe i dlatego „poza sezonem” w Tajlandii, ale popularne wyspy i zabawy pozostają zajęte. studenci z całego świata skorzystać z przerw letnich iść plecakiem i strona ciężko na wyspach, takich jak Koh Tao, Koh Phi Phi, a na Haad Rin na Koh Phangan. Rodziny podróżujące również skorzystać z okazji do podróżowania, a dzieci nie chodzi do szkoły.

Tajlandia nie jest jedynym miejscem do zabawy dla turystów w okresie letnim. Pogoda w Perhentian Islands Malezji i Indonezji Gili Islands jest lepsza w lecie. Wiecznie zajęty Bali staje się jeszcze bardziej zatłoczone latem jako podróżujący iść do skorzystania z tej porze suchej w południowej części Azji Południowo-Wschodniej.

The Amazing Tajlandia Grand Sprzedaż

Każdego lata, Urząd Turystyki Tajlandii gospodarzem Amazing Thailand Wielki sprzedaż z połowy czerwca do połowy sierpnia w celu promowania turystyki w miesiącach poza sezonem.

Sklepy, które są częścią sprzedaży latem wyświetlać specjalne logo i rzekomo oferują zniżki nawet do 80 procent od regularnych cen.