Skip to main content

Łatwy dostęp, tańsze ceny biletów na autobusy i MRT Systemu Singapurze

Jak Karty EZ-Link pozwalają Travel tanio w Singapurze

Łatwy dostęp, tańsze ceny biletów na autobusy i MRT Systemu Singapurze

Poruszanie się po Singapurze jest niezwykle łatwe – i zaskakująco tanie.

System Singapur MRT (kolej) przechodzi niemal wszędzie na wyspie. Jego system magistrali jest łatwe do zrozumienia i jazda. I zarówno autobusowe i MRT korzystać z jednego, system płatności bezstykowych: Kartę EZ-Link.

Jeśli używany Octopus karty Hongkongu przed, za pomocą EZ-Link jest dziecinnie prosta: jak najszybciej zintensyfikować w autobusie, lub zanim będzie można wejść na platformę MRT, po prostu dotknij karty na panelu przy wejściu. Jak wysiąść z autobusu lub opuścić platformę MRT, dotknij kolejny panel, aby dokończyć transakcję.

(Pamiętaj: Jeśli zaniedbamy wystukać po wyjściu z autobusu lub platformy MRT, zostanie obciążony maksymalną opłatę trip).

Karta EZ-Link ma zapisaną równowagę, która jest automatycznie obciążony jak dotkniesz karty na panelach. Karta posiada 10 SGD wartość w nim w chwili zakupu; można okresowo załadować ( „doładować”) nową wartość na nim po uruchomieniu niska. (Więcej informacji na temat lokalnej walucie tutaj: Pieniądze Singapur ).

EZ-Link jest karta bezstykowa, więc nie trzeba rozciąć go do dowolnego gniazdka go do pracy – wystarczy posiadać kartę na panelu i waga jest automatycznie potrącana przez system.

Wiele Singaporeans nawet nie wziąć kartę z ich portfeli już; karta może być „read” przez centralę nawet jeśli jest wewnątrz portfela. (Karta powinna być dość blisko powierzchni portfel dla tej pracy, choć!)

Oszczędności. Karta EZ-Link wychodzi taniej niż przy użyciu zmian, zakładając, że pobyt w Singapurze wystarczająco długo, aby nadrobić SGD 5 za bezzwrotnej na karcie. Średnio za pomocą karty EZ-Link kosztuje około 0,17 SGD mniej za podróż w porównaniu z wykorzystaniem środków pieniężnych; to dodaje się, jak zrobić więcej wycieczek z wykorzystaniem systemu transportu publicznego w Singapurze.

Użytkownicy kart EZ-Link są również podane dodatkowe 0,25 SGD zniżki podczas przesyłania ich pomiędzy autobusu i MRT lub odwrotnie. Powody te są dlatego coraz karty EZ-Link jest istotną częścią Surviving Singapur na budżet .

Oszczędności te nie są zbyt użyteczne, jeśli nie tam wystarczająco długo, aby korzystać z systemu transportu publicznego w regularnych odstępach czasu; jak SGD 5 kosztu kart jest bezzwrotna, można zaoszczędzić więcej pieniędzy, jeśli używać gotówki podczas pobytu dwóch do trzech dni w Singapurze.

Wygoda. Z kartą EZ-Link, nie trzeba wiedzieć, ile kosztuje taryfy z miejsca na miejsce; system odlicza tylko łącznie z salda karty jak iść. Jeśli saldo karty jest zbyt niska, czytnik kart będzie migać zielono-pomarańczowo, kiedy przesunąć kartę nad nim.

Bez karty EZ-Link, trzeba przeprowadzić wiele zmian wolnym podczas podróży; autobusy akceptuje tylko dokładnie zmiany i trzeba stać w kolejce za bilet za każdym razem wpisać stacji MRT.

Zakup karty EZ-Link

Można kupić kartę EZ-Link bez recepty w każdej stacji MRT, wymiany autobusów lub 7-Eleven w Singapurze. Karta kosztuje EZ-Link SGD 15 – SGD 5 pokrywa koszt karty (i jest bezzwrotna) oraz SGD 10 jest materiałem eksploatacyjnym kwota, którą należy „uzupełnić” jako przebiegów kart niskich.

Karta nie będzie działać, jeśli zapisana wartość spada do mniej niż SGD 3; można dodać wartość do karty w każdej stacji MRT, wymiany autobusów lub 7-Eleven sklepu. Kartę można zapisać maksymalną wartość 500 SGD.

Singapur turystyczny Przełęcz

Dla layovers czy inaczej naprawdę krótkie pobyty, Singapuru turystyczny Pass odpowiednią alternatywą dla kart EZ-Link. Jest to karta bezstykowa przechowywane wartości z dwóch istotnych zalet w porównaniu z kartą EZ-Link:

  • Nieograniczone korzystanie, z zastrzeżeniem: Pass jest karnet całodzienny: nie dostaniesz opłata za przejazd, ale można korzystać z karty, jak często, jak chcesz wokół systemu transportu publicznego w Singapurze, w zależności od długości czasu przydzielonych Twoja karta. Singapore Tourist Przełęcz jest w wariantach jedno-, dwu- i trzydniowych, upływającym kiedy ostatni autobus lub pociąg jedzie do domu pod koniec dnia. Poniżej znajduje się zastrzeżenie: przejażdżki na usługi premium i niszowych autobusowe nie są dozwolone.
  • Returnability: Ci obciążony wykupowi SGD 10 depozytu za Tourist Pass, zamiast bezzwrotnej SGD 5 pobieranej przez zwykłych kart EZ-Link. Po powrocie z karty w ciągu pięciu dni od jej zakup, masz kaucji.
  • Freebies turystyczne: użytkownicy turystyczny Pass Uzyskaj wyłączny dostęp do reklamówkach świadczonych przez wybranych sprzedawców Singapur, restauracji i innych atrakcji turystycznych w Singapurze .

Singapore turystyczny przerzucą koszty SGD 18 SGD 26 i SGD 34 do jedno-, dwu- i trzy dni przechodzą odpowiednio. Cena obejmuje zwrotny SGD 10 depozyt, który zostanie zwrócony po przynieść kartę z powrotem w ciągu pięciu dni od daty wystawienia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Singapore Tourist Przełęczy (w tym informacji na temat gdzie można je kupić ), odwiedzić ich oficjalnej stronie: Singapore Tourist przepustkę .

Aby dowiedzieć się, jak dostać się z punktu A do punktu B w Singapurze, używać GoThere.SG , wejście poszukiwanie zwykły język, aby uzyskać podział połączonego podróży pociągiem, autobusem (z możliwością wyboru trasy najszybciej lub niskie).

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *