Lauakombed ja toidu Etikett Tai

Posted on

Käsud ja keelud on söömine Tai

Lauakombed ja toidu Etikett Tai
Palju kasutades lauakombed Tai ja jälgides õiget toitu etikett on tuttav ja terve mõistus. Ärge rääkige oma suu täis, ei viita oma kahvel, ja nii edasi. Aga seal on mõned reeglid tabeli etikett Tai, mis erinevad West.

Tai, toiduvalmistamise ja söömise maailmakuulus kööki võetakse päris tõsiselt. Aga Tai inimesed on lõbus ja muretu, kui tegemist on sotsialiseerumist. Külalisena oma juhusliku rikkumiste lauas andeks. Söögiajad on sageli kakleja, mitteametlik asjade juttudega, joogid ja naeru. Relax ja nautida kultuurivahetuse!

Kui istuda

Erinevalt Lääne kus “head” tabeli on kõige olulisem, vastuvõtva või kõrgeim isik tavaliselt istub laua keskele Tais. Kui olete aukülaliseks siis istunud vastuvõtva nii et saate kergemini rääkida.

Oodake, kuni olete istub; keegi kindlasti näitan sulle oma tooli. Kui istus bambusest matid kohapeal alati seisukoht ennast nii, et saate vältida oma jalgu kellelegi, kui nad söövad.

Märkus: Kui te söögituba solo hõivatud restoran, võidakse teil paluda jagada tabeli rühm, kellel on üks tühi koht. Kui see juhtub, ei ole kohustus sundida small talk või üritada suhelda teise osapoole lauas.

Tellimise Food Tai

Kõik rühma sööki Tai jagatakse; ei plaani tellida oma toitu. Per kohandatud, kõrgemate daamid lauas on valida ja valida toite sobivad rühma. Mitut liiki liha ja kala, võib esindada koos mõned erinevad köögiviljad. Kui seal on midagi, mida sa tahad proovida, küsi tellijal sellest ja nad võivad saada “vihje”. Rice serveeritakse eraldi kausid.

Kui teil on eritoitu piiranguid, ei ole vaja teha neid kuulnud ajal tellimist. Lihtsalt ei jõua nõud te arvate võiks olla probleem, ja viisakalt keelduda, kui keegi küsib, et proovida midagi, mis ei sobi oma dieeti.

Külalisena inimesed ilmselt loodan, et sa proovida kohalikke hõrgutisi. Aga kui sa oled täiesti kindel, sa ei saa süüa, mida pakutakse, viisakalt väheneb kenamaks kui jätta see oma plaadi söömata.

Seadistus

Teile antakse plaadile või kausi valge riis ja võimalusel ka muud kaussi iga supid serveeritakse.

Kui toit jõuab, pane ainult väikestes kogustes – mitte rohkem kui kaks lusikatäit – mõned toidud mõned kastet oma riisi. Võite täita oma plaadi nii mitu korda kui soovid enne, kui olete proovinud kõike lauale. Veenduge, et kõik on olnud võimalus proovida iga tassi. Võttes liiga palju iga üksiku objekti – ja võib-olla takistab teistel üritab seda – on ebaviisakas.

Teine hea põhjus mitte overindulge algusest on see, et toit ilmselt ei jõua korraga. Nõud pidevalt välja tuua tabeli, kui nad on valmis. Parim kraam võib veel tulemas!

Kui kastes teenindava kausid lauale, võttes servast on viisakas kui kastes lusika keskel. Proovi mitte võtta viimase natuke ühiskondlik kaussi. See tuleks jätta peremehe kes omakorda võivad pakkuda seda teile niikuinii.

Märkus: Erinevalt kui einestades mõned teised Aasia riigid, te ei ole kohustatud lõpetada kõik riisi oma plaadi Tais. Sõltumata, sa peaksid proovima mitte raisata toitu.

Söömine keedunõud

Tai, söögipulgad on tõesti kasutatakse ainult standalone makaron roogasid. Isegi kui soovite söögipulgad ja tahame näidata, et sa tead, kuidas neid kasutada viisakalt, Tai inimesed ei kasuta neid riisi toitude.

Tai inimesed söövad lusikaga parempoolse ja kahvel vasakul. Lusikas on esmane rem; kahvel kasutatakse ainult manipuleerida toitu. Ainult esemed ei süüakse riisi (nt tükkideks puu) on OK süüa kahvliga.

Seal ei ole noad lauale, või kusagil väljaspool köök, et asi; toit peaks juba olema hammustada suurusega tükkideks. Kui teil on vaja lõigata toidu väiksem, kasutada serva oma lusikaga lõigata, et nad pöörduvad kahvel ainult vajadusel.

Toitlustamine põhjaprovintside nagu Isan võib sisaldada liimjas “kleepuv” riisi serveeritakse vähe korvid. Söö kleepuv riis, pressides oma parempoolne sõrmed ja kasutab seda Hirmu toidu ja kastmed.

 • Ära küsi söögipulgad.
 • Hoidke lusikat parema käega ja kahvel vasakul.
 • Söö koos lusikaga. Ärge kahvliga suhu.
 • Kasuta kahvlit suruda toidu peale lusikaga.
 • Söö kleepuv riis sõrmedega; Sa peaksid kasutama oma parema käe.

kasutades Maitseained

Tai inimesed armastavad hooajal ja vürtsi asju üles. Erinevalt Kallis Lääne restoranid või kena sushi ettevõtetest, sa ei pea muretsema solvamise keegi lisades ekstra kastmed ja maitseainesegud oma toitu. Aga maitse tassi esimene – mõned autentne Tai toit võib olla eriti vürtsikas!

Oodake sööma hakata

Nagu enamikus Aasia kultuuride, vanusest ja sotsiaalsest staatusest antakse prioriteet. Eeskirjad säästa nägu alati kehtivad. Enne alustamist tee midagi, oodake kõrgeim või kõige vanem inimene lauas märku, et on aeg süüa. Kui nad ei ütle midagi, lihtsalt ootama, kuni ta alustada oma sööki.

Ärge kasutage vasaku käega

Kogu palju maailma, vasakpoolses peetakse “määrdunud” poolt. Vältige toidu ja kommunaalteenuste kätteandmine lauanõud vasaku käega.

Vältimise reeglit vasakpoolse kasutamiseks eriti kehtib nautida esemed nagu kleepuv riis, et süüakse kätte.

Aeglustamiseks ja naudi

Erinevalt teistest kiirustamist kultuuride, süüa Tai üldiselt meeldis aeglaselt. Ärge kiirustades lõpetada õhtusöök ja saada muid asju. Sa ei taha jõllis tühja plaadi samas keegi teine ​​räägib ja kirkad veel üks tund.

Aeglasemalt, suhelda ja olla. Arusaadavatel põhjustel vältida ajaveetmine oma nutitelefoni lauas.

Võttes Joogid õhtusöögi

Õlu, sageli üks Tai keskmise täidlusega lagers, sageli tarbitakse õhtusöök. Tee harjumus ei valades oma jooke; keegi ilmselt uuesti oma klaasist teile.

Hoidke silm peal oma naabrite prillid ja üles need ära sõbralik žest. Ja ei tegutse üllatunud, kui keegi lisab jää oma klaasi õlut!

Lõpetamine

Lõpus sööki, ideaalis oma plaadi ei tohiks tunduda mõrvapaiga. Koondada kõik mittesöödav tükki (nt varred sidrunheina, luud, jne) ühel pool plaati. Sama kehtib langes riisi ja toidu bitti: seal ei tohiks olla midagi vasakule laual ümber oma kausi.

Püüa mitte jätta toitu oma plaadi, eriti liha ja köögiviljade praadi.

Mis näitab, et olete lõpetanud söömise, asetage lusikas ja kahvel koos oma plaadi.

Aeg Pay

Lõpus sööki, ei ole kohe jõuda arve kontrollida kahjustusi. Ja kindlasti ei vaielda selle üle, kes maksab. Teie vastuvõtva võib juba palunud kontrolli või rühma võib plaanis jagada seda.

Per kohandatud, vastuvõtva või kõrgema – sageli tajuda jõukamate – isik lauas eeldatavasti maksma. Mõningatel juhtudel, eriti suhted Thais ja lääne, siis farang (välismaalane) Eeldatakse, et saada kontrolli. Õnneks toidu Tai on tavaliselt väga taskukohane.

Kui pakute kiip, tehke seda vaid korra, ja ei nõua, kui teie pakkumine on vähenenud.

Jootraha Tai pole kombeks autentne restoranid, aga võite lubada töötajate hoida muutus, kui soovite. Teenustasu sageli juba lisatud arve kenamaks restoranides.

Mõned teised keelud Hea Lauakombed Tais

 • Ära räägi või naerda oma suu täis toitu – ilma eranditeta!
 • Ärge löök nina lauas. Vabanda ennast vannituppa.
 • Ärge kasutage hambatikuga ilma et see kataks suus teise käega.
 • Ärge esimene avab äriasjades. Oota teine ​​režiimide vahetamisel.
 • Ära tee müra kui sa sööd. Erinevalt mõned teised Aasia riigid, slurping supid ja nuudlid ei ole hea mõte.
 • Ära unusta tänada teie võõrustaja viisakas kawp Khun khrap | Kha (aitäh mees | naine) lõpus sööki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *