Le Havre, Fransa Komple Seyahat Rehberi

Posted on

 Le Havre, Fransa Komple Seyahat Rehberi

Le Havre Normandiya şehir şaşırtıcı derecede heyecan verici bir hedef ve kısa kalmak değer. Fransa’nın en büyük ikinci limanı, bu Seine haliç ağzında duruyor. bazı eski binalar ve Paris’teki Musée d’Orsay sonra Fransa’da empresyonist resimlerin en önemli ikinci koleksiyonu ile çarpıcı bir müze olsa da, bu yukarıdaki çağdaş mimari hayranları için tüm kent.

Modernite arkasında Tarih

Le Havre ( ‘liman’) hem ticari ve askeri liman olarak Amaçlanan Kral François I. tarafından 1517 yılında kuruldu, bu kahve, pamuk ve ahşap sömürge ve uluslararası ticaretin kalbi haline geldi. 19. yüzyıl ortalarında ilk okyanus gömlekleri Paris Gare Saint-Lazare ve liman arasında inşa edilen demiryolu hattı ile yardımcı olan Le Havre ile Yeni Dünya için önemli bir başlangıç noktası bıraktı. Le Havre de Seine onların büyük ilham kaynaklarından biri olarak okyanusa döküldüğü Haliç üzerinde ışık incelendi Empresyonistlerden için önemli bir kent idi.

o bütün binaları görmek için yaşamadı gerçi Kuzey Fransa’nın başlıca limanı olarak Le Havre, Eylül 1944 şehir tek mimar Auguste Perret planlarından 1946 ve 1964 arasında yeniden inşa edildi neredeyse varoluş Bombalandı o tasarlamıştı.

100 uluslararası mimarlar savaştan sonra proje üzerinde çalıştı.

Yaklaşık 150 beton bloklardan şehrin evsiz yeni konut sağlamak şehrin tahrip rıhtım inşa edilmiştir. Birkaç eski binalar hala ayakta ile yeni kamu binaları inşa ve Oscar Niemeyer ve Le Volcan (Volkan) tiyatro ve kütüphane ile daha sonraki binalar ile birlikte zorlu bir koleksiyon yapmak bulundu.

2005 yılında Le Havre olağanüstü kent kompleksi olarak tanınan UNESCO Dünya Mirası, oldu.

İngiltere’de feribot dan tarafından Le Havre Ulaşım

Brittany Ferries ve dfds Seaways Portsmouth sık sık seferler yapmaktadır.

İngiltere’de feribot dan tarafından Le Havre Ulaşım

SNCF İstasyonu merkezine ve feribot limanı yakınlarında yürüyerek 10 dakikadır. Paris ve Rouen sık tren yanı sıra diğer yerler vardır.

Le Havre ne görmek için

Die-hard mimari fanlar uzman görünümü için Turist Ofisi ile yürüyüşe kitap. Eğer sınırlı bir zaman varsa, ya da hem eski hem yeni istiyorsanız, burada görmek budur.

Savaş sonrası Mimarisi

yeniden kasaba ve eski şehir buluştuğu ve Auguste Perret’in yeniden inşası için önemli noktası olduğu Belediye Konağı (Belediye Binası) duruyor. Belediye binası kendisi 17 katlı beton kule pergola yürüyüş yolları, çeşmeler ve çiçek yataklı çekici bir büyük karenin önünde duran uzun alçak bir yapıdır. Bütün biz barış, hava, güneş ve uzay çevrili olmalıdır mimarın arzu özetliyor.

St-Joseph Kilisesi Perret tarafından son büyük tasarım oldu. Dışarıdan müthiş görünüyor: gökyüzüne yükselen 107m çan kulesi ile benekli beton bir bina, karadan ve denizden bir işaret sağlar.

New York’ta evde olurdu. Sunak kulesi üzerinde yükselen ile merkezde duruyor İçinde, sütunlar ve kolonlar tarafından desteklenen.

Doğuya ve altın tonları ve parlak renkli batı ve güney pencereleri doldururken kuzey renkler serin: Tüm 12.768 dört kenarının her göre değişebilir renkli cam bölmeler ile yanar. Bombalama ölenler anısına ithaf kilise, Avrupa yeniden inşası için bir sembol olarak düşünülmüştü ve şimdi 20 biri olarak kabul edilir inci yüzyılın büyük mimari başarıları. Bakmak için zaman ayırın Perret göster Flat Yeri güney tarafında. Bu modernliğin 1940’larda nasıl göründüğünü size gösterir.

Modern Sanat André Malraux Müzesi – Muma

Liman girişine bakan Daimi ve çok Monet kenti boyalı yere yakın, Museum of Modern Art bunun 19 için mükemmel bir ortam haline doğal ışık dolu inci müzesi ünlüdür ve 20. yüzyıl resimlerinde.

Courbet, Monet, Pissarro, Sisley ve Eugène Boudin tarafından daha artı 200 tuvaller empresyonist eserlerin geçmiş dolaşın. Daha sonra sanatçılar Dufy, Van Dongen’in ve Derain seviyor içerir.

Geçmişine Geri Adım

Ait iskeleler boyunca Bassin de la Manche, sadece limanı karşısında, Maison de L’Armateur bombalama atlattı birkaç tarihi yapılarından biridir. Kentin korunmak için barınak sorumlu mimar tarafından 1790 yılında inşa edilen Paul-Michel Thibault (1735-1799), daha sonra zengin bir armatör tarafından satın alındı.

Eğer odanın yürürken Geçmişte adım. okuma odası ve kütüphane, her beyefendi mükemmel Le Havre tarihini gösteren, eski model gemiler ve daha yıllar içinde edinilen hazineleri göstermek zorunda merak ve 18. yüzyıldan kalma bir kabine vardır.

Le Havre Bir Gezinti

Şehrin merkezi sokaklarda yolunuzu gezinmek kolay yani bir ızgara deseni üzerine inşa edilmiştir. Gare François, geçmiş rekonstrüksiyon yanında rahatça oturur Le Havre eski bölgelerinden birinde gezinmeye sonra Turizm Ofisi haritalar ve bilgiler alın. canlı balık pazarı 9 saatleri arasında 7:30 için her gün açıktır

konut binaları farklı renk, pencere, direklere ve kepenkleri aynı yükseklik ve kavram vardır ama sahip okyanusa Place de l’Hôtel de Ville çalışır Avenue Foch boyunca görmek fazlası var. Her şey son derece hareketli ve sempatik bir tarzda yapar.

Le Havre Alışveriş

Yapabileceğiniz en iyi şey Vauban Dock sonlarında 19 yılında inşa olduğunu th ve 20 erken inci kahve ve pamuk değerli kargoları saklamak için yüzyıl aslen. Bunlar büyük endüstriyel binalar artık mağazalar, kafeler ve restoranlar ev.

Nerede kalınır

Best Western Art Hotel Volcano kültür merkezi, Brezilyalı mimar Oscar Niemeyer tarafından ikonik yapılarından biri ile karşı karşıyadır. Şık odalar ve ortak alanlarda ve duvarlarda dramatik fotografik sanat eserleri ile bu iyi bir bahistir. Bazı odalar liman muhteşem manzarasına sahip balkon bulunmaktadır.

Hôtel Oscar biraz eksantrik için harika bir yerdir. Onun ilginç 1950’ler tarzı ve minimal dekorasyonu, bazı uygun olacak; onun iyi değer fiyatlarının herkese uygun olacaktır.

Otel Vent D’Ouest sadece denize yakın keyifli bir oteldir. Şık ve rahat deniz temalı odalar iyi bir boyuttadır; 3 uzun süreli daire ve Fransız NUXE banyo malzemelerini kullanarak spa bulunmaktadır.

Nerede yenir

La Taverne Paillette deniz ürünleri yemekleri ve choucroute artı iyi bira seçimi konusunda uzmanlaşmış sunulan tüm klasikleri, ile büyük Bavyera brasserie’sidir. Gece yarısı açık öğlen. 22 rue Georges Braque, 00 33 (0) 2 35 41 31 50.

Kafe Restaurant Des Grands Bassins Dock Vauban alışveriş merkezi yakınında başka Le Havre kurumudur. Büyük bir dekor, geleneksel Normandiya pişirme yanı sıra deniz ürünleri yemekleri ve iyi hizmet. 23 Bvd Amiral Mouchez, 00 33 (0) 2 35 55 55 10.