Leida parim Gelato Itaalias

Posted on

Leida parim Gelato Itaalias
Kui teie sõbrad tulevad koju reisi Itaaliasse, mida nad rave kõige rohkem? Tõenäoliselt on see toit ja veelgi tõenäolisem,  gelato. Itaalia jäätis, mida nimetatakse gelato, on tunnustanud paljud eksperdid, et olla parim jäätis maailmas. Gelato ei ole tegelikult sama jäätist, aga kuna see on madalam rasvaprotsent kui jäätist ja on vähem õhku, kuna seda on churned aeglasemalt, andes sellele rikkamaks tekstuuri.

Kust seda leida

Eriti soojematel kuudel, gelato on kõikjal Itaalias. Nr suupistebaar või lihtne söögikoht Itaalia puudub jaoks rõõmsameelne, külmas gelato juhul kas müüa eelpakendatud jäätise baari (tavaliselt üsna hea) või käsitsi ammutas gelato alates tünnid. Jäätis kauplus, nimetatakse Gelateria sageli müüb gelato tehtud in-house ja võib teha erinevaid erilist jäätise road nagu sundaes. Mõned Gelateria käituvad nagu vanamoodne jäätisekohvikutega kus saab tellida menüüst ja istuda süüa.

Teised on väike auk-in-the-seina kohtades, kus te tellida gelato to-go ja süüa kõndides. Pea meeles, et sa tavaliselt maksma rohkem istuda ja süüa oma jäätise, eriti suuremates linnades.

Sa tahad otsida märke kuulutavad gelato fatto en casa (omatehtud), Produzione Propia (oma tootmine), või artiginale (rannalähedase). Need märku kõrgema kvaliteedi koostisosade ja valmistootes.

Siin on tip leida hea gelato kauplus-pilk pistaatsia maitse. Kui värv tundub väga kunstlik hele roheline, see ilmselt ei ole hea koht süüa. Maitsed peaks sarnanema tegeliku toitu, mida nad on teinud, et vältida eredavärvilised gelato mis on kuhjatakse suur muljet teile.

Kuidas tellida

Kui sa ei räägi itaalia, ärge muretsege. Sageli plakatid nimetades gelato lisada pilte peamisi koostisosi, et sa peaksid suutma välja mõelda, mida nad on. Point mida soovite, kui sa pead. Kui te ei saa otsustada, mida maitse proovida, proovida mitut; isegi väike koonus, mida saab tavaliselt valida kahe maitsed. Sa pead täpsustama, kas soovite koonuse ( Cono ) või tassi ( COPPA ). Gelatos hinnaga poolt topsi suurusest või koonuse või mitu maitsed valite.

Vili maitsed, mis on valmistatud tõeline puu, on eriti värskendav suvel. Limone (sidruni) ja Fragola (maasikas) on kõige populaarsemad maitsed kõikides Itaalias. Nendel päevadel leiate ka loovam maitsed mõnes poes, eriti suurlinnades, kasutades koostisosade nagu basiilik, ingver, või kaneeli või isegi teha maitsev asemel magus gelato. Mõned gelato poed pakuvad ka sojapiim gelato või jogurtit.

Sõnavara teada

  • Gelato ICE koor
  • Gelateria ICE koor kauplus
  • Cono -cone
  • COPPA -cup
  • Gusti -flavors
  • sorbetto -sorbet või Sherbert

Tours ja klassides

Kas soovite rohkem teada gelato kui oled Itaalias? Firenze, võite võtta pizza ja gelato klassi või gelato ja vino degusteerimine , nii kättesaadavaks broneerida läbi Valige Itaalias. Veneetsia lähedal, Mama Isa pakub spetsialist gelato valmistamise klassi .

Toit ekskursioonid, nagu söömine Itaalia Food Tours Roomas või Rooma Foodie , sisaldavad peatu lemmik Gelateria.