Leto v Thajsku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

Leto v Thajsku: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
Leto v Thajsku (jún, júl a august) zriadenci v monzúnových dažďov. Juhozápadný monzún stavia s daždivé dni neustále zvyšuje až do októbra. Ale je tu aj dobré správy: Rain čistí hmlistý vzduch prachu a dymu. Turistické čísla nižšiu mierne, možno zvyšuje šanca na skórovanie zľavami.

Hoci letné obdobie dažďov je tiež “mimo sezónu” v oblasti cestovného ruchu, Thailand je tak obľúbenou destináciou, že väčšina z najlepších miest k návšteve bude stále cítiť ako zaneprázdnený ako predtým! V skutočnosti je počet batohom na chrbte zvyšuje trochu ako mnoho študentov si oddýchnuť od školy a vidieť svet. Austrálsky cestujúci unikajúci zimy na južnej pologuli často začínajú výlety na Bali, ale niektoré chytiť lacné lety do teraz Thajska ostrovy.

Sezónne Požiare v severnom Thajsku

Každý rok požiare (niektoré z nich sú prirodzené, ale mnoho z nich sú nastavené nelegálne) vymknúť kontrole v severnom Thajsku pôsobiť hroznú dym a opar sa dusiť Chiang Mai, Chiang Rai a Pai. Hladiny častíc súhlasne dosiahnu nebezpečné prahy, pobádať miestni obyvatelia nosiť masky.

Marec a apríl sú dva z najhorších mesiacov za znečistenie pred požiarmi. Kvalita ovzdušia by mala objasnených v júni, ale v prípade, že monzúnové oneskorenie, častice môže byť stále zdravotné riziko. Hostia s dýchacími ťažkosťami mali skontrolovať situáciu pred rezerváciou cestu do Chiang Mai alebo Pai.

Koh Lanta začína Sezónne spomalenie

Ako búrka začína bitie pobreží Andamanské, mnohé podniky na obľúbenom ostrove Koh Lanta zblízka na sezónu. Západné podnikateľov cestovať alebo sa vrátiť domov. Hoci ostrov nikdy úplne “uzatvára,” budete mať menej možností k jedlu a pitiu mimo vašu rezortu. Mnoho z najlepších pláží dostať chaotický ako búrka umyť v odpade.

Thailand Počasie v júni

Spolu s mája, jún je považovaný za štart monzúnového obdobie v Thajsku počasie bude horúce, vlhké a stále vlhká. To znamená, že tam bude ešte veľa hodín slnečného svitu pre radosť dovolenku v Thajsku.

Je zaujímavé, že priemerný úhrn zrážok v júni je o niečo menej ako v máji. Dip v číslach takmer vyzerá ako juhozápadnej monzún nadýchnutie pred vytrvalo stavia na búrlivé crescendo v septembri a októbri.

Priemerné vysokou / nízkou teplotou

 • Bangkok: 94 F (34,4 ° C) / 79 F (26,1 ° C)
 • Chiang Mai: 91 F (32,8 ° C) / 76 F (24,4 ° C)
 • Phuket: 91 F (32,8 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Koh Samui: 91 F (32,8 ° C) / 78 F (25,6 ° C)

Dažďových zrážok v júni

 • Bangkok: 7,3 palcov (priemer 16 daždivých dní)
 • Chiang Mai: 2,4 palca (v priemere 17 daždivých dní)
 • Phuket: 7,7 palcov (priemer 18 daždivých dní)
 • Koh Samui: 4 palce (priemer 14 daždivých dní)

Thailand Počasie v júli

Počet daždivých dní zvyšuje na júl, ale nie natoľko, aby ochladenie teploty veľa. Od tejto chvíle sa kvalita ovzdušia by mala byť lepšia, ale dni bude ešte veľmi horúce.

Priemerné vysokou / nízkou teplotou

 • Bangkok: 93 F (33,9 ° C) / 79 F (26,1 ° C)
 • Chiang Mai: 90 F (32,2 ° C) / 75 F (23,9 ° C)
 • Phuket: 90 F (32,2 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Koh Samui: 90 F (32,2 ° C) / 77 F (25 ° C)

Dažďových zrážok v júli

 • Bangkok: 8,7 palcov (priemer 17 daždivých dní)
 • Chiang Mai: 2,6 palca (v priemere 19 daždivých dní)
 • Phuket: 8 palcov (priemer z 20 daždivých dní)
 • Koh Samui: 5 palcov (priemer 14 daždivých dní)

Thailand Počasie v auguste

Sprchy aj naďalej rásť v sile až august. Ostrovov v súostroví Samui dostávať o niečo menej dažďa ako tie, na západnom pobreží Thajska (Phuket, Koh Lanta a Koh Phi Phi).

Priemerné vysokou / nízkou teplotou

 • Bangkok: 93 F (33,9 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Chiang Mai: 89 F (31,7 ° C) / 75 F (23,9 ° C)
 • Phuket: 90 F (32,2 ° C) / 78 F (25,6 ° C)
 • Koh Samui: 91 F (32,8 ° C) / 77 F (25 ° C)

Dažďových zrážok v auguste

 • Bangkok: 7,3 palcov (priemer 20 daždivých dní)
 • Chiang Mai: 4,2 palcov (priemer 21 daždivých dní)
 • Phuket: 8 palcov (priemer 19 daždivých dní)
 • Koh Samui: 2,8 palca (priemer 15 daždivých dní)

čo zbaliť

Mať prostriedky k rýchlemu nepremokavé vaša batožina, batohy / peňaženku, telefón a pas, keď monzúnové sprchy pop-up. Vodotesné tašky, ako sú tie potápači používajú, je možné zakúpiť na mieste.

I keď budete cestovať počas obdobia dažďov, nie je nutné baliť pláštenku alebo dáždnik, obaja sú k dispozícii na mieste v hojnosti. Prinášať kvalitné dážď zariadenia je možnosť, však budete chcieť položky, ktoré nie sú izolované!

Budete zrejme chcieť priedušný, priliehavým oblečenie pre tieto tri sprchové dni pri chôdzi po meste. V prípade, že mestský teplo v Bangkoku sa stáva neznesiteľnou, existujú v blízkosti uniká na dostať von z mesta.

Letná akcia v Thajsku

Pár dôležitých kráľovských narodenín dôjsť počas leta v Thajsku, ale udalosti nie sú tak veľké ako festivaloch ako Songkran (apríl) a Loi Krathong (november).

 • Kráľa Maha Vajiralongkorn narodeniny (28. júla): Najvýznamnejšou udalosťou pre cestujúcich je kráľ Maha Vajiralongkorn narodeniny oslávil 28. júla Tento sviatok je nemožno zamieňať s kráľ Bhumibol je (bývalý kráľ Thajska) narodeniny na 5. decembra.
 • Kráľovnej Sirikit narodeniny (august 12): Narodeniny kráľovnej matky tiež slúži ako Dňu matiek v Thajsku. Verejné etapy sú postavené s kultúrnymi programami; pri sviečkach obrad sa koná vo večerných hodinách, niekedy nasledovaný ohňostrojom na počesť kráľovnej Sirikit (narodený v roku 1932).
 • Budhistickí Lent (dáta sa líši): Niekoľko budhistické sviatky, ako sú budhistické pôstne konať v júni a júli. Travelers ani nevšimnete, okrem zákazu predaja alkoholu, ktorý deň. Môžete vidieť niekoľko menej mnísi na verejnosti, a po dobrej chrámu etiketu je mimoriadne dôležité počas tejto doby.

Letná Cestovné tipy

 • Rain je o niečo menej intenzívny v lete na ostrovy, ako je Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.
 • Rieky Chao Phraya v Bangkoku sa vzťahujú k zaplaveniu pri daždi príliš ťažká. Záplavy nie je zvyčajne problém v lete, ale umožňujú viac času pre lety len v prípade.
 • Môžete byť schopní vyjednať s nízkou sezónu ceny v hoteloch a penziónoch, najmä neskôr v lete turisti začnú rednúť.
 • Ako dážď spôsobuje stojaté vody vybudovať v črepníkoch a iných nádob, komár obyvateľov sa zvyšuje. Dbajte na zamedzenie uhryznutie, a to najmä za súmraku.

Thajské ostrovy v lete

Klíma sa líšia pre thajských ostrovov v lete, v závislosti na ktorej strane Thajska.

Koh Chang v zálive Thajska dostane najviac zrážok v júni, júli a auguste, ale dážď nie je zlé južnejšie na ostrove Koh Samui a okolité ostrovy (Koh Phangan a Koh Tao), kým sa okolo októbra. Nejmokřejší mesiaca na ostrove Koh Samui sú často október, november a december.

Medzitým, na druhej strane Thajska, monzún hity Phuket a ostrovy v Andamanskom mori (Koh Phi Phi a Koh Lanta) okolo mája. Dažďové zrážky klesá prudko do decembra.

Niektoré ostrovy, ako je Koh Lanta na západnom pobreží Thajska, väčšinou vypnúť od júna ako búrka pohybovať. Viaceré podniky zostanú otvorené, ale nebude tak veľa možností k jedlu a spanie.

Strany sa v lete

Leto je daždivé a teda “mimo sezónu” v Thajsku, ale populárne ostrovy strán zostať obsadené. Univerzitní študenti z celého sveta využiť letných prestávok ísť turizmus a tvrdo párty na ostrovoch, ako je Koh Tao, Koh Phi Phi, a na Haad Rin na ostrove Koh Phangan. Cestujú rodiny takisto využije príležitosť na cestovanie, keď sú deti zo školy.

Thailand nie je jediným miestom na party pre backpackers v lete. Počasie v Malajzii Perhentian ostrovy a indonézskych ostrovoch Gili je vlastne lepšie v lete. Večne zaneprázdnený Bali dostane ešte viac preplnený v lete cestujúci ísť využiť obdobia sucha v južnej časti juhovýchodnej Ázie.

The Amazing Thailand Veľký Predaj

Každé leto sa Tourism Authority of Thailand hosťuje Amazing Thailand Veľkou predaji od polovice júna do polovice augusta v snahe podporiť cestovný ruch počas mimo sezónu mesiace.

Obchody, ktoré sú súčasťou letného predaja zobrazovať špeciálne logo a ponúkajú zľavy údajne až 80 percent z bežnej ceny.