Liikumine Rooma: juhend ühistranspordi

Posted on

 Liikumine Rooma: juhend ühistranspordi
Rooma on ulatuslik ühistranspordisüsteem, mis koosneb Metro (metroo), bussi-, trammi- ja kolm linnalähirongide read (FS), mis liiguvad miljonid reisijad kogu Itaalia pealinna igal aastal. Mugav ja suhteliselt odav võimalus saada umbes, Rooma ühistranspordi haldab ATAC , ühendab teid Igavese Linna populaarsemaid vaatamisväärsusi.

Siin on, mida sa pead teadma liikumisvahend Roomas ühistransport.

Kuidas sõita Rooma ühistranspordi

Rooma sisemine transport süsteem võimaldab omanikel piletid ja läheb liikuda kogu linna piires toimuva transpordi ajal määratud kohta ostetud pilet. Meetod soovite kasutada sõltub sellest, kus sa lähed ja oma ajastus. Näiteks bussid saavad sattuda liiklust, kuid seda kiiremini liikuvate trammide ei jõua nii palju turismi valdkondades nagu bussid teha, ja kolme-line metroo ka ei pruugi olla ulatuslik piisavalt saada, kus sa pead olema . (Loe edasi konkreetsete iga meetodi allpool.) Kontrollige ATAC saidi planeerida oma marsruuti.

Meetodid ühistranspordi

The Metro (Metropolitana): See koosneb kolmest read: A (oranž), B (sinine) ja C (kollane). Tegevuskulud 60 km (37 miili) radade 73 jaama peatub, Metro on tõhus süsteem rongidele, mis liiguvad nii maa all (metroo) ja maapealsetes. Termini Station on peamine sõlmpunkt Metro koos Lines A ja B seal lõikuvad.

Rongides (Regional Riigiraudtee või FS): Seal on ka kolm Linnalähirongi read: Roma-Lido (Ostia), Roma-Giardinetti (kitsarööpmeline, tänaval raudtee) ja Roma-Nord (kuni äärelinnade). Commuter read au Metro / buss / tramm piletid, kui olete reisil linna piires.

Bussid: aeglase kuid sagedased bussid sõidavad kõige suuremate magistraalteede Roomas ja ühendada valdkondades, et Metro ei jõua. Et teha kindlaks, mis peatub, kui vaadata pikk märke bussipeatused kõnniteel ja leida bussiliini (s), mis peatub või selle lähedal, kus sa pead minema. Üha digitaalse märke loetleda seeria bussid kavas jõuda peatuses, et tead, kui kaua sa pead ootama oma bussi.

Suurim Autobussipargid Rooma keskuses ja need, mida kõige tõenäolisemalt tugineda vaatamisväärsusi asuvad Piazza Venezia (kõige peatuse paremal Vittoriano monument), ees Termini Station. Enamik busse, mis suunduvad Vatikan peatu Borgo / Piazza Pia (at Castel Sant’Angelo) või Piazza del Risorgimento, ees Vatikani muuseumid.

Trammid: Kuus trammiliinid joosta Roomale ja neil on teatud vana kooli võlu. Trammipeatuse on tavaliselt tõstatatud platvormid keset hõivatud tänavatel, et olla kindel, et kasutada jalakäijate tähistatud ülekäigurajad saada või neid platvorme. Nad natuke kenamaks ja puhtam kui bussid, aga need ei võta teid kesklinna ja ei jookse lähedal suuri vaatamisväärsusi, nii et nad ei ole teie parim valik vaatamisväärsusi.

Hoolimata sellest, et ülerahvastatud ja krooniliselt maas, enamasti, Rooma bussid, trammid ja rongides on usaldusväärne ja väga tõhus.

Piletid ja Hinnad

Kuidas osta: Rooma, sul peab olema pilet pardale astudes ühistransport. On mitmeid kohti, kus saab osta BIT piletid ( biglietti ), sealhulgas kioskid jaamades, kohvi baari juures tabacchi (tubakas kauplustes) ja ajalehelett ( edicole ). Saate osta ka piirkondlike ja linnadevaheline rongipiletid online Trenitalia ja Italo ja bussi / trammi / pendeldaja raudtee pileteid MyCicero app . Ostud krediitkaardiga saab teha automatiseeritud piletiautomaadid või online, kuid ostes ühe pileti, raha on vaja.

Kuidas kasutada: metroo pileti sisestatakse automaatse piletite tõkked sisenemisel ja väljumisel. On bussid, trammid ja pendeldaja rongireisijate peab kinnitama oma pileti ühes kollase pileti masinad sõiduki sees. Enne saada rongis, leiad roheline valideerimise masinad lähedal raja sissepääsud. Enamik operaatoreid täna nõustuda kontaktivaba maksed nutitelefonid, nii sel juhul, ei ole vaja kinnitada. Aga suutmatus tembeldada oma paber pilet võib põhjustada trahvi € 55 ja üles.

Piletihinnad:  Rides kõik ühistranspordi Roomas maksab 1,50 €. Lapsed 10 ja alla sõita tasuta, kui kaasas täiskasvanu.

Soodushindu: Soodsad ühistranspordi läbib soovitatakse külastajatele, pakkudes paremat väärtust kui maksab lähete. Ostu läbib hetkel müügiautomaadid igal metroojaama, tubaka pood või ajalehelett. Seal on võimalus osta pileteid SMS (teksti saata oma nutitelefoni), kuid kui teil on Itaalia telefoninumber me ei soovita seda võimalust. Roma 24H (1-päevane) maksab 7 €; Roma 48H (2 päeva) on € 12.50; ja Roma 72H (3 päeva) kehtib 18 €. Seal on ka iganädalane pilet (SRÜ) jaoks € 24 (hea 7 kalendripäeva).

Olulist teavet Rooma ühistranspordi

 • Tundi: Bussid, trammid ja rongides tegutseda iga päev 5:30 kuni südaööni, piiratud Ööbussiteenus saadaval. Metro on avatud 5:30-11:30 esmaspäevast reedeni ja pühapäeval (kuni 01:30 laupäeviti).
 • Key Routes: Mõned peamised bussiliinid turismi: 40 (Peetri), 60 (Colosseum), 62 (Hispaania trepid), 64 (Vatikani), 81 (Circus Maximus), H ja Tram 8 (Trastevere).
 • Service Alerts: Nagu iga suur linn, teenuse katkestused juhtuda. Itaalias on täiesti võimalik kogeda üldine või transpordi streik ( sciopero ) viibimise ajal. Et saada ajakohastatud uudiseid eelseisva katkestuste minna MIT.gov .
 • Ülekanded:  Piletid Metro ja FS rongid on ainult hea ühe sõita, aga bussid ja trammid teile edastada nii palju kordi kui soovid 100 minuti jooksul.

Muud Transit Valikud

Enamik peamisi turismiobjektid asuvad ajaloolises keskuses, kuid mitmed olulised vaatamisväärsuste, nagu paavsti paleed, aiad, katakombid, parkide ja järved on kaugemalt. Paljud pääseb võttes kombinatsioon metroo- ja / või bussiga, kuid teised on raskem saada. Siin on mõned alternatiivsed transiidi võimalusi, mida peaks teadma.

Rollerid topic

Neile, kes otsivad lõbus ja lihtne viis saada ümber Rooma Scooterino on app , mis saadab juhi ja ekstra kiiver sind üles korjata-lihtsalt hop tagasi ja nad võtta, kus sa tahad minna. On olemas ka mitmeid firmad linna, mis pakuvad elektriliste jalgratastega, motorollerid, gaasi-powered motorollerid ja vintage Vespasid rent, liiga.

Kui te üürile motoriseeritud roller ( motorino ) piloot ise, siis peab olema kehtiv juhiluba (ei eriluba on vaja kuni 125cc). Arvestades Rooma kirglik ja sageli kiiresti liikuvate liiklust ja kartmatu autojuhid, soovitame teil hea kogemus tegutsevad mootorratast. Märkus: Kiivri kandmine on seadusega nõutud.

Rattad rentimine

Võite rentida inimese jõul Maanteerattad, maastikurattad, matkamine jalgratast, E-bikes, kiirus jalgratastega ja tandem jalgratast. Mõtle liitudes jalgrattamatk saada kõige välja kogemus.

Taksod

Rooma ametlik kabiinid on valge, on “takso” märk katusel ja nende litsentsi number trükitakse uksed. Sa ei saa rahe taksod tänaval, kuid allpool on ka teisi võimalusi, kuidas saavad kabiini Roomas:

 • Mine üks määratud Taksopeatused laiali kogu linna. Leiad ridadesse väljaspool jaama, kell suured väljakud, ja umbes populaarne turistide vaatamisväärsusi.
 • Telli takso telefoni teel otse taksofirma.
 • Korraldada pikap mytaxi app . See toimib palju nagu uber et paned taotluse ja oma asukoha ja saadab lähimasse takso sind üles korjata.

Taksod määrad on järgmised : € 2.80 (per km) 07:00-10:00 Pühapäeviti ja riigipühadel: 4 €. Öösel 10:00-05:30, 5,80 €. Kui lahkute kaugusel Termini rongijaamast, seal on 2 € lisatasu, pluss € 1 eest per tükk pagasi, mis on minna pagasiruumi. Hinnad algavad siis, kui saad sisse või ajal helistate ühe (mitte siis, kui see saabub).

Ride jagamine Apps

Roomas, uber on lubatud ainult tegutseda oma UberX ja UberPOOL (van) teenust. Juhid ei pea olema linna auto NCC litsentsi, muutes selle märgatavalt kallim kui kasutades taksod.

auto rentimine

Kui te plaanite sõita Roomast teistesse sihtkohtadesse ole ühendatud riigi raudteesüsteemi, soovitame vältida sõitmist Roomas. Mitte ainult see on kallis (gaasi kulusid nii palju kui 2 € liitri kohta, mis võrdub umbes $ 8 per gallon), kuid tänaval parkimine on vähe, linn on täis halvasti tähistatud, ühesuunalisi tänavaid ja liiklus trahvid võivad olla järsud.

Rentida auto Itaalias peate olema üle 21 aasta vana ja on olnud juhiluba vähemalt aasta. Kui külastate väljastpoolt ELi, siis võib olla vajalik omada rahvusvahelist juhiluba (IDP), mida tuleb taotleda enne kodust lahkumist. Pöörduge kohalike Automobile Association for details.

Kuidas Rooma Alates Airport

On kaks lennujaama, mis teenindavad Rooma pealinna ja neid ümbritsevate piirkondade Lazio, Umbria ja Toscana. Fiumicino lennujaam (FCO), tuntud ka kui Leonardo da Vinci lennujaam on suur, rahvusvaheline sõlmpunkt teenindab pikamaalennud. Teine on Ciampino Airport (CIO), mida serveeritakse enamasti eelarve lennuettevõtjatel, et lennata linnades Itaalias ja Euroopas.

Lennujaamatransport rongiga ja bussiga võtta reisijaid Rooma ühel kaks peamist raudteejaama: Roma Termini (ajalooline keskus) ja Roma Tiburtina (just väljaspool seinu). Mõlemad rongijaamades on transiidi valdkondades ühendamisel võti sihtkohtadesse Roomas.

Fiumicino lennujaam: Asub 31 km (22 miili) kaugusel Rooma, lihtsaim ja kiireim viis saada pearaudteejaamast, Roma Termini on võttes Leonardo Express, otsene buss rongi. Väljumine lennujaama raudteejaama iga 20 minuti või nii, rongi maksab € 14 ühesuunaline. Mitmed bussi operaatorid pakuvad ökonoomne valikuvõimalus linna hinnad ümber € 6-7 jaoks 45-minutilise sõidu. Kui soovite võtta takso, mida nad küsivad kindlasummaline € 48 (kõikjal sees Aurelian seinad), kuid võib lisada pagasi ja ekstra reisijate lisatasu.

Ciampino Airport: See lennujaama 15 km (9 miili) kaugusel Rooma kesklinnas, pakub mitmeid linna üleandmise võimalusi, aga pole mingit otsest rongiliikluse. Airport bussid haldab Cotral , Terravisioni , Roma Airport Bus ja Sit , Karussellisõitu maksab vahel € 6 ja 7 €. Sõit kestab umbes 30-40 minutit, sõltuvalt liiklusest. Kindla suurusega takso piletihind (ükskõik kus Aurelian seinad) on € 30, mis ei hõlma pagasi ja ekstra reisijate tasud.

Juurdepääsetavus Rooma ühistranspordisüsteem

 • Metrooliini on kõige pakkumiseks puuetega ratturid, 39 rongid rajatiste ratastooli koos valjuhääldi stop häirete ja automaatne uks avatakse süsteemid. Paljud peatused on varustatud liftide ja / või kohandusi vaegnägijate.
 • On bussid puuetega reisijate ringlevate kõik peamised linna- read, aga praegu ei ole kõik peatused on kättesaadavad tänu ohjeldada kõrgus küsimusi.
 • Trammiliini 8 (Casaletto – Torre Argentina) on täielikult kättesaadav. Lisateavet minna ATAC kodulehel.

Täiendav Näpunäiteid Getting Around Rooma

 • Olge ettevaatlikud tasku rahvarohke metroo autod ja bussid.
 • Võimalused navigatsiooni apps nagu Google Maps ja Mouversi .
 • Ei nõustu kunagi kaugusel juht ei litsentseeritud, valge takso.
 • Rooma on väga walkable linna peamiste vaatamisväärsuste ka jalgsi.