Listopada w Francja: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Posted on

Listopada w Francja: pogody, co do pakowania, i co zobaczyć

Chociaż listopada może wydawać się szary miesiąc z chłodnej pogody i krótsze dni, to dobry czas, aby wybrać dla francuskiego wakacje. Z spadek kolory przewlekły i rozjaśniania parki okolicę i miasto, ostry, chłodny pogoda może być idealnym miejscem na trochę rekreacji na świeżym powietrzu lub zwiedzania.

Listopada jest jednym z najważniejszych dat w historii, które jest obchodzone w całym kraju. 11 listopada to święto z okazji Dzień Zawieszenia Broni, która upamiętnia koniec I wojny światowej

Rozejm podpisany w wagonie kolejowym w odległej części Pikardii jest bardzo ważne dla narodu francuskiego. Zarówno duże miasta i małe wioski mają uroczystości z okazji upamiętnienia tego, co było najbardziej pamiętna data dla Francuzów i aliantów.

W listopadzie dobiega końca, rynki świąteczne wyrastają w całej Francji sezonowe smakołyki, zabawki i ozdoby.

Co najważniejsze, bilety zaczynają spadać, a istnieją pewne dobre wakacje i poza sezonem ceny na zakwaterowanie.

Francja Pogoda w listopadzie

W listopadzie pogoda może być jeszcze ciepła na południu, ale może zmienić tak zapakować na zimno, jak również. Na północy raczej zimno i deszczowo, więc podczas podróży przez Francję, to pomaga się ubrać w warstwach. Zobaczysz tę zmienność średnich pogody dla niektórych dużych miastach:

 • Paryż:
  temperatura wynosi od 3 ° C (7 ° F) do 7 ° C (44 ° F
  Średnia temperatura wynosi 4 ° C (39 ° F)
  średnia liczba dni, niektóre z opadem deszczu 16
 • Bordeaux:
  Średnia temperatura wynosi od 5 ° C (41 ° F) do 13 ° C (55 ° F)
  Średnia temperaturach, 7 ° C (45 ° F)
  średnia liczba dni, niektóre z opadem deszczu 15
 • Lyon:
  temperatura w zakresie od 4 ° C (39 ° F) do 10 ° C (50 ° F),
  średnia temperatura wynosi 7 ° C (45 ° F)
  średnia liczba dni, niektóre z opadem deszczu 14
 • Miły:
  Średnia temperatura wynosi od 9 ° C (48 ° F) do 16 ° C (61 ° F),
  średnia temperatura 11,5 ° C (53 ° F)
  średnia liczba dni, niektóre z opadem deszczu 12
 • Strasbourg:
  Średnia temperatura wynosi od 2 ° C (36 ° F) do 8 ° C (46 ° F)
  Średnia temperatura 5 ° C (41 ° F)
  Średnia liczba dni z niektórymi deszcz 15

Co do pakowania

Podczas wizyty we Francji w listopadzie, w zależności od tego, gdzie będziesz podróżować, pakiet dla przeciętnego pogody, ale mieć pewność, i to trochę cieplejsze bieg. Plan na warstwach i obejmują szalik, czapka, rękawiczki i tak, że będzie wygodny jeśli pogoda się ochłodzi, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Jeśli wybierasz się w góry, może to śnieg i śnieg jeśli przychodzi wcześnie, ośrodki narciarskie otworzy, przynajmniej na weekendy.

Zwłaszcza, jeśli podróżują w północnej części Francji, trzeba będzie obejmować niektóre z tych elementów cool-pogodowych.

 • Koszule z długim rękawem
 • Swetry / bluzy
 • Średni ciężar kurtka, najlepiej wodoodporny
 • Długie spodnie
 • Closed-toe, wygodne buty
 • Lekkie buty lub dzień wycieczkowicze
 • Parasol
 • Rękawiczki i szalik na szyję
 • Ciepła czapka

I pamiętam te wszystkie gadżety na rynkach Bożego Narodzenia i może podjąć dodatkową walizkę lub opuścić pokój w głównym jeden dla francuskich smakołyków.

Kompleksowe Lista Pakowanie na wakacje do Francji będą pomocne, ponieważ zawiera co pakować w swoim przenoszenia w torbie i jakie przedmioty medyczne i samoopieki będziemy chcieli doprowadzić.

listopad Wydarzenia

Jeśli jesteś w mieście takim jak Paryż w listopadzie, będzie deszczowe dni, gdy będziemy chcieli korzystać z zajęć w pomieszczeniach takich jak zwiedzanie znanych muzeów, takich jak Luwr. I nawet w małych miasteczkach, spędzając trochę czasu popijając kawę w małym bistro będzie idealnym sposobem na deszczu Dodge. Istnieje kilka ważnych wydarzeń, które sprawiają, że podróżowanie do Francji ideału w listopadzie.

 • Armistice Day obchodzony jest w każdym zakątku Francji. Jest to szczególnie porusza się odwiedzić wiele miejsc I wojny światowej w północnej Francji w tym czasie. Datę, zawsze 11 listopada jest dniem wolnym z wielu muzeów i atrakcji zamknięte. Jeśli zauważysz, że dzień, zawsze można wziąć w uroczystościach na najbliższy weekend Dzień Zawieszenia Broni.
 • Hospices de Beaune wino Aukcja odbywa się ponad trzy wspaniałe dni w Beaune, Burgundia. Tradycja sięga 1859 roku, gdy pierwsza aukcja win wyprodukowanych z różnych winnic należących hospicjów odbyło się przy świecach. Dwie świece były oświetlone na początku sprzedaży każdej partii, a sprzedaż udał się do osoby licytować ostatni jak świece zgasły.
 • Beaujolais Nouveau jest zwolniony o północy w ostatni czwartek miesiąca. Jest to świetna okazja dla kawałka ucztowania i doceniają tego młodego wina. Spójrz na specjalne imprezy i kolacje wina w restauracji.
 • The Fine Art and Antiques Fair w Tuluzie widzi około 300 dilerów utworzenie sklepu dla zapalonych kolekcjonerów antyków i sztuk plastycznych. Impreza, zawsze odbywa się na początku listopada, przyciąga tych nowych do zbierania, a także doświadczeni kolekcjonerzy z całego świata. Istnieje również miesięczny rynek .
 • jarmarki bożonarodzeniowe otworzyć w całej Francji w ramach przygotowań do corocznego urlopu grudnia. Kolorowe drewniane stragany linii bulwary, ulice i targowiska iz iż przychodzi poczucie podniecenia i oczekiwania. Nawet małe wioski będą mieli odkrytym Jarmark Bożonarodzeniowy.
 • Halloween stał się dość festiwalu we Francji. Halloween było pierwotnie All Hallows Eve, częścią imprezy 3-dniowego cześć zmarłych, które obejmowały Świętych (Hallows), męczennicy i krewni. W nocy był czas, aby zakwestionować władzę nad śmiercią z humorem, który stał się dziwaczny tradycja Halloween dzisiaj. Podczas Halloween przypada na 31 października na całym świecie, Francuzi są bardziej związane z  Toussaint , All Saints Day, który odbędzie się w listopadzie 1. W tym dniu będzie można natknąć rodzin udających się do cmentarza razem na światło świec w małych latarni i złożyli kwiaty na grobach swoich bliskich.