Londra Seyahat: İstiridye Kart Ziyaretçiler için en iyisi nedir?

Posted on

Londra Seyahat: İstiridye Kart Ziyaretçiler için en iyisi nedir?

görmek ve şehrin her köşesinde yapılacak o kadar çok şey varken, ulaşım senin Londra macera önemli bir parçasıdır. seyahat etmek en kolay ve en ucuz yollarından biri başkentin otobüs, tramvay ve metro ile kullanılabilen bir Oyster kartı, beraberdir. Oyster kartları da DLR, Londra Overground, TfL Rail Emirates Hava Hattı, Nehir Otobüs ve şehir içinde en National Rail hizmetleri ile yapılan seyahatlerde ödemek için kullanılabilir. Kısacası, Oyster kartı size Londra’nın çeşitli toplu taşıma seçenekleri tümüne tam erişim sağlar.

Oyster Card nedir?

Bir Oyster kart öde-you-go taşıma kredi ile yüklenebilir bir elektronik plastik akıllı kart olduğunu. Özel olarak bir defaya mahsus yolculuklarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır Londra yerlileri tarafından kullanılan normal Oyster kartı ve Ziyaretçi Oyster kart,: turistlere hizmet veren iki seçenek vardır. Her iki kart tüm taşıma istasyonlarına yerleştirilen sarı kart okuyucuları, her yolculuk için en ucuz mümkün ücreti hesaplamak ve sınırsız seyahat hesaplı kılan bir günlük şapkalı oranı sunar birlikte çalışır.

Oyster kartı iki sürümü geleneksel kağıt Seyahat Kartları göre anlamlı ucuzdur. Örneğin, taşıma bölgeleri 1 hareket edebilir ve aynı bölgeleri için Günlük Seyahat £ 12.30 maliyeti ise 2, Oyster kartla £ 6.60 günlük maksimum kapatılır. yolculuğunuzun sonunda, kullanılmamış kredinin geri ödenmesini talep edebilir veya bir arkadaşınız ya da aile üyesine Oyster kartınızı verin. Pay-you-go olarak-her iki kartta da kredi tamamen devredilemez, geçerli olsun.

Ziyaretçi Oyster Kartları

Eğer kısa bir ziyaret için Londra’ya seyahat ediyorsanız, bir Ziyaretçi Oyster kart muhtemelen en uygun seçimdir. Önünde yolculuğunuzun bir online sipariş ve Londra’da geldiğinde, normal bir Oyster kart satın kuyruk zaman harcamak gerekmez böylece evinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu, tüm Oyster kartları Londra merkezine havaalanından trenlerde kullanılabileceğinden Uçuş, Gatwick Havaalanı’nda gelirse özellikle yararlıdır. Ziyaretçi Oyster kartları £ 5 (artı posta ücreti) mal ve £ 10 ile £ 50 arasında değişen kredi seçenekleri ile ön yüklenebilir.

Eğer ziyaret sırasında kredi biterse, herhangi Oyster Bilet Shop’ta sizin Oyster üzerine daha fazla para yükleyebilir veya TfL’in Ziyaretçi Merkezi (ki fazla Londra genelinde 4000 vardır). Herhangi Tube, Londra Overground veya TfL’in Raylı istasyonunda ve çok sayıda Ulusal Tren istasyonlarında kredi yüklemek için de mümkündür. Ziyaretçi Oyster kart öde-you-go kredi ile sadece uyumludur ve çoklu Günlük Seyahat yüklü veya bu düzenli Oyster kartları can şekilde geçer edilemez. Ancak bu kartın önemli bir avantajdır  özel teklifler ve indirimler  seçili restoranlar, mağazalar, galeriler ve eğlence mekanlarında sunmaktadır.

Düzenli Oyster Kartları

Uzun süreli ziyaretçiler için bir düzenli Oyster kart daha uygun maliyetli bir seçenek olabilir. Bu kartlar sadece Oyster Bilet Dükkanları, TfL Ziyaretçi Merkezleri ve çoğu Londra metro ve tren istasyonlarına, girişte satın alınabilir. Onlar (seyahatiniz sonunda iade) maliyeti £ 5 ve öde-you-go kredi herhangi miktarı ile yüklenebilir. Ziyaretçi Oyster kartları aksine, bu seçenek ayrıca uzun konaklamalar için bile ucuz biletlerin vermek çok Günlük Seyahat ile yüklenebilir; ya Otobüs ve tramvay dahil indirim kartları ile aktarır ve Ulusal demiryolu kartlarını.

Sadece ödeme-as-you-go kredi çıktıktan sonra başkası tarafından kullanılabileceğini unutmayın.

Düzenli Oyster kartları ile uyumlu olan  TFL Oyster App ve tescil edilebilir temassız ve Oyster hesabına . İkincisi kolayca yolculuk geçmişini görüntülemek ve çevrimiçi iadesi için başvuruda, çubuğu, ne kadar kredi görmesini sağlar.

Alternatif Seçenek

Ne Oyster kartı seçeneği sizin için iyi bir seçim gibi görünüyorsa, Londra’da ulaşım için ödeme alternatif yolları vardır. Aynı indirim yapmıyoruz da, kağıt Günlük Seyahat geleneksel şeyleri tutmayı tercih olanlara hitap edebilir. Bu bilet otobüste bir 24 saatlik süre içinde sınırsız seyahate olanak sağlayan, Tüp, DLR, tramvay, Londra Overground, Londra’nın içinde en National Rail hizmetleri. İndirimler de Thames Clippers Nehri Otobüs ve Emirates Hava Hattı teleferik yararlanmak isteyen Günlük Seyahat sahiplerine mevcuttur.

Daha teknik açıdan yetkin için temassız kartların size Oyster ödemeleri için kullanılan aynı sarı kart okuyucuları için kartı dokunarak £ 30 ya da daha az yolculuklar için ödeme sağlar. Oyster kartların üzerinde temassız ödemelerin faydaları kredi bitmesi ya da kredi azaldığında sizin Oyster kontör kuyruk dert değil sayılabilir. Aynı kartta Temassız ödeme otomatik olarak günlük ve haftalık olarak şapkalı, bu yüzden yine indirimli ücretlerden yararlanacaksınız.

Kartınızın İngiltere dışından verilmiş ise Ancak, yurtdışı banka ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. American Express temassız kartları ve neredeyse tüm Mastercard veya Maestro kartları kabul ederken Benzer şekilde, bazı diğer yabancı kartlar Londra transit sistem çalışmayabilir. Aynı konular kullanımıyla ilgili niyetinde olanlar için geçerli Elma Öde . Kartınız uyumludur ve ne şarj yurtdışı kartınızı kullanarak tabi olabilir öğrenmek için önceden kartı veren kuruluşta kontrol edin.