Londra’da Sürüş: Bilmeniz Gerekenler

Posted on

Londra'da Sürüş: Bilmeniz Gerekenler
Londra çok sayıda toplu taşıma seçenekleri vardır ve çoğu turist kentte sürme. Sadece orada sınırlı otopark ve diğer herhangi bir şehirde gibi tıkanıklık çok olmakla birlikte, Londra’da, ayrıca her zaman kolay değildir sol taraftaki sürüş, ile uğraşmak zorunda. Londra’da sürücü seçersniz buradan gerekli belgeler, tıkanıklık sorunları, yolun temel kuralları hakkında bilmeniz gereken şey bu, ve tabii ki, nasıl park yeri bulmak.

Gereksinimleri Sürüş

içinde direksiyonuna almak için kullanılan birçok yasal gereksinimleri vardır Londra-uymak onları ya riske tarafından biletli alıyorum.

Londra’da Sürüş Kontrol Listesi:

Sürücü Belgesi: Eğer UK ve non-UK sürücü belgesi sürmek için geçerli bir ehliyet sahibi olmanız ilk UK girdiğinde dan 12 aya kadar için kabul edilebilir.

Pasaport: Hemen hemen tüm araç kiralama şirketleri araba kiralamak pasaport veya resmi fotoğrafik kimliğin bazı formunu gerektirir. Bazı şirketler de İngiltere’de (otel onayı) ve seyahat belgeleri (sizin UK gidiş tarihi teyit yani uçak biletleri) içinde adrese kanıtını görmek ister.

Sigorta: İngiltere’de Kanunu geçerli bir motorlu taşıt sigortası sertifikası gerektirir. Kirada ediyorsanız, tüm sürücülerin düzgün bu sözleşme kapsamında sigortalı olmadığını kontrol etmek ve gerekli tüm evrak var olduğunu.

Uluslararası Sürücü Belgesi: Bazı araç kiralama şirketleri bunu gerektirir olsa önerilir gibi bir Uluslararası Sürücü Belgesi (IDP) resmen, İngiltere’de sürüş ABD-lisans sahipleri için gerekli değildir.

Yolun kuralları

Londra’da Sürüş kolay değildir. Mümkünse, görsel olarak önceden yol işaretleri tanıyın. Bunların pek çoğunun görüntülerini bulabilirsiniz burada ve bu toparlama anahtar kuralları kapsamaktadır:

 • Sol taraftaki sürüş: her zaman yolun sol tarafında sürün. Sen geçiş biraz daha kolay hale getirmek için bir otomatik vitesli araç almak düşünebilirsiniz.
 • Emniyet kemerleri: Emniyet kemerleri her zaman takılmalıdır.
 • Cep Telefonu: (112 veya 999 çevirirken acil durumlar hariç) ABD’de olduğu gibi, sürüş sırasında cep telefonu kullanırken İngiltere’de tüm yasa dışıdır.
 • Hız Sınırları: hız limitleri kilometre listelenen (1 mil = 1.61 km). Bazı yollarda, hız sınırlarını zorlamak amacıyla hız kameraları vardır.
 • BAC: kandaki alkol içeriği sınırı ABD (% 0.08) ile aynıdır.
 • Yaya geçitleri: Londra çok meşgul, bu yüzden yayalar, bisikletliler ve motosiklet dikkat edin. İşaretlenmiş zebra geçitlerinde yayalara Verim (daha fazla şeritli kutupları ile işaretlenmiş yola boyanmış beyaz çizgili, sarı yanıp sönen ışıklar, yuvarlak tepesinde). Apart zebra kapılarında gelen, arabalar nadiren yayalar pek çok turist trafiğinin yanlış yöne bakıyor sokağa adım olarak, çok tehlikelidir sokak, çapraz izin yavaşlatır.
 • Bisiklet yolları: bisiklet yolları ve bisiklet sürücüleri için dikkat edin. Her zaman arabanın kapısını açmadan önce bak.
 • Otobüs yolları: Otobüs şerit yolda boyalı kalın beyaz çizgiyle gösterilir. Belirli saatlerinde onlar otobüsler için ayrılmış, Londra taksileri, motosiklet ve bisiklet lisanslı. Pazartesiden pazara, 7 saatleri arasında kadar 7 am için herhangi bir araç şeridi kullanabilirsiniz.
 • Sarı kutu kavşaklar: Sarı kutu kavşaklar ile gösterilir yolda boyalı sarı çizgiler crisscross. Genellikle dört yol kavşaklarda veya yangın istasyonları ve ambulans istasyonlarının önünde bulunur. Onlar trafik sıkışıklığını önlemek ve / veya acil araçlar için yol açmak için ara geçiş sağlamak için tasarlanmış konum olarak Sürücüler, “kutusunu engellemek” ve sarı kutu kavşak içinde durduramaz. Penaltı Şarj Uyarılar (PCN) kurallarına uymak olmayan herhangi sürücülere verilecek.
 • Tıkanıklık ücretleri: Eğer (cuma 07:00-6 pm, Pazartesi) haftasında pik saatlerde Londra’nın merkezinde sürüş ediyorsanız, günlük ön ödeme için gerekli konum Tıkanıklık Ücreti  günde £ 11,50. Bu oto ödeme ile online ödeme veya telefonla ve ödemezsen, ceza kesilmektedir edilebilir. Tıkanıklık bölgeleri kırmızı bir daire içinde “C” harfi gösteren bir beyaz işareti ile işaretlenmiştir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz burada .
 • Otoyollar: otoyollar üzerinde hiçbir hızlı şerit ve sol şerit yalnızca başka bir aracı sollamaya kullanılmalıdır.
 • Döner kavşaklar: Trafik çevreler veya döner kavşaklar çok yaygındır: Trafik saat yönünde akar; Sağ yaklaşan trafiğe verim; ve çıkışında sola sinyal sinyal verin.
 • Yakıt: Gaz Londra’da benzin denir ve ayrıca yakıt istasyonlarında dizel bulabilirsiniz. Pompalar dizel genellikle benzin (benzin) için yeşil ve siyah.
 • Acil bir durumda: acil servis (polis, itfaiye ve ambulans) için 112 veya 999 numaralı telefonu arayın. Birinin yaralı veya bir aracın ya da mülke hasarı var olan bir yol trafik kazasında bir parçası iseniz, durdurmak için gerekli ediyoruz.
 • Ücretli geçiş: Dulwich’de College Road özel bir bölümünde yer alan Londra’da tek tollgate vardır. Bütün arabalar nakit veya kartı ile ya £ 1.20 bedel ödemek zorunda. Daha fazlasını öğrenin burada .
 • Trafik: akşamları 30 pm: sabahları 6-10 am ve 4-6 çalışır Bitirim, sırasında Londra’da sürüş kaçının.
 • Londra’nın trafik kanun ve yönetmelikler hakkında daha fazla bilgi için bkz resmi Trafik Kurallarına .

Londra’da Park

Londra’da Sokak park yeri bulmak çok zor olabilir. Gerekli zaman sınırları veya oturma izni olabileceği için daima dikkatle ücretleri önlemek için sokak işaretleri kontrol edin. Çoğu zaman, sokaklar Cumartesi 8:30 ve 6:30 saatleri arasında yerde park kısıtlamaları vardır. Birçok sokaklar park cezası almamak için arabanızda yakındaki bir makineden bir bilet satın almak ve görüntülemek bir ödeme ve görüntü sistemi var.

Ayrıca, temelde hiçbir otopark demek kaldırım boyunca sarı ve kırmızı çizgileri, kontrol emin olun. Sarı çizgiler bekleyen kontrol eder. Kırmızı çizgiler esas istediği zaman dur durak demek ve bu tayin işaretleri görebilirsiniz “kırmızı yolları.” Onlar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz burada . Bu kuralları uyulmaması Cezaları Şarj Bildirimi (PCN) ile sonuçlanabilir.

Sokak otopark önlemek için, bunun yerine belirli bir otopark deneyin. Qpark / Marble Arch Park Lane dahil tıkanıklık bölgeleri kenarında otoparkları vardır; Queensway; Knightsbridge; Pimlico; St John Wood; Kule Köprüsü; ve Church Street. Onlar 18 toplam otoparklar ve ücretlerinin günlük yerin saate göre değişiyor.

Londra’da Trafik

Herhangi bir büyük şehir gibi, trafik Londra’da bir konudur. Sen planlı çalışmaların bir ay tarafından aylık dökümünü görebilirsiniz burada onlar sürüş dahil ulaşım üzerinde etkisi olması bekleniyor konum olarak. Bu akılda alternatif rota rota haber verilmeksizin aktarılmalıdır olması her zaman iyi bir fikirdir. Her zaman ekstra zaman izin verir.

TfL (Transport for London) da nakleder canlı durum güncellemelerini yol kapanması ve gecikmeleri içerir. Ayrıca hafta sonu ve diğer İleri tarihler için beklenen yol durumlarını kontrol edebilirsiniz. (Çoğu işletme kapandığında Resmi tatil) Londra’da Trafik (yani Noel öncesi) ve resmi tatil bayram derece kötü. 

Sen Londra’da Rent A Car mıdır?

(Hareketlilik sorunları gibi) özel bir gelişme olmazsa Londra’da araba kiralama büyük ölçüde önerilmemektedir. Kamu Metrosu, Overground (toprak üstü tren hatları), ve otobüs gibi ulaşım yanı sıra taksi ve binmek paylaşım uygulamalar bol var. Ancak, Londra çok yaygın olduğunu ve uzakta trafik dolu şehir merkezine hareket ettikçe, kamu taşıma bağlantıları daha da uzaklaştık ve bir araba iyi bir seçenek olmaktan sona erebilir. UK demiryolu ağı arzu nereye hep gitmez Londra ve trenlerin pahalı dışında olduğu gibi Ayrıca, bazı turistler kırsal daha uzaklara seyahat etmek için Londra’da bir araba kiralama sonunda.