Londra’nın 9 numara Otobüs Güzergah Özeti

Posted on

Londra'nın 9 numara Otobüs Güzergah Özeti
Londra’nın 9 numaralı güzergah Londra’nın merkezinde Aldwych batı Londra Hammersmith çalışır. Rota yeni Routemaster otobüs, klasik kırmızı çift katlı otobüsün güncelleştirilmiş bir sürümü ile servis edilir.

Rota Trafalgar Meydanı, Royal Albert Hall ve Kensington Sarayı gibi birçok Londra yerlerinden geçmiş götürür.

Gezi için Londra Otobüs Rotaları tam listesini kontrol edin.

Bir Oyster kartı veya bir günlük travelcard tüm otobüs (ve tüpleri ve Londra trenleri) / hop kapalı hizmet üzerinde hop yapar.

No 9 Londra Otobüs

Zaman gerekli: Yaklaşık bir saat

Başlangıç: Hammersmith Otogarı’nın

Bitiş: Aldwych

Tamam, otobüse atlayıp denemek ve en iyi görünüm için ön üst katta bir koltuk olsun. Birkaç dakika içinde High Street Kensington üzerinde olacak ve alışveriş olanakları çok sayıda bulunmaktadır.

Eğer otobüs görmek mümkün olmayacaktır rağmen sadece ana yoldan 18 Stafford Terrace olduğunu. Orada yüksek yukarı sağdaki de harika Kensington Çatı Bahçeleri ama senin de otobüsten görebilirsiniz sanmıyorum. Onlar ziyaret etmek için ücretsiz olarak bahçeler açık olup olmadığını görmek için gerçi öncesinde çağrı değer.

5 dakika içinde Kensington Sarayı için otobüs durağı ulaşmalıdır. (Eğer sarayı görmeden önce dikkat etme, otobüs durağı aslında.) Otobüste kalmak senin Kensington Gardens yanı sıra solda Kensington Sarayı bir belirti yakalamak edeceğiz.

Birkaç dakika daha fazla ve size sağ ve Royal Albert Hall göreceksiniz Albert Memorial solda.

Sonra eski bir dönüm noktası noktaya tekrar sağ tarafına bakın. Bu Kraliyet Coğrafya Derneği dışında, Exhibition Road ile kavşak yakınında, Kensington Yolu (Bus üzerinde yol) üzerinde.

Gerçekten herhangi farklı görünmüyor olsa da bu kavşakta Hyde Park, Kensington Bahçeleri’ne sol değişiklikleri parkı, sonra.

Eğer Kensington Road boyunca devam ettikçe yakında sol, Ev Süvari eve Kensington Kışla geçmek gerekir.

Kısa bir süre sonra, otobüs ile Knightsbridge ulaşır Harvey Nichols önde ve sağa ama geri ve Harrods görmek için Brompton Road aşağı sağa hızlıca bir göz kaçırmayın.

Hyde Park Corner’da otobüs durağında sonra, solda bir kez Number One Londra denirdi Aspley Evi, orada Wellington Arch kavşaktan ortasında ve.

Hyde Park Corner Adada ayrıca Yeni Zelanda Savaş Anıtı rastlayabilirsiniz. Bu bir çimenlik yamaçta 16 haç biçimli bronz ‘standartları’ var. Bu Yeni Zelanda ve İngiltere arasındaki kalıcı bağları anısına.

Otobüs şimdi Piccadilly’in birlikte gider ve orijinal Hard Rock Cafe, solda. Dükkanda da kaya hatıra Vault tam ziyaret edebilirsiniz.

Sol tarafta alan Mayfair ve sağdaki diğer tarafta Buckingham Sarayı bulunur Green Park, ama genelinde görmek mümkün olmayacaktır. Otobüs Piccadilly boyunca devam ettikçe dikkat Athenaeum Otel yaşayan duvara sol tarafta.

Green Park metro istasyonu otobüs azından sağda Ritz Hotel görebilirsiniz durdurun.

Caddenin sonuna kadar önde baktığınızda Piccadilly Circus Eros heykeli nokta gerekir. Anlaşılan o Yunan tanrısı Anteros, Eros’un kardeşi aslında, ama kimse o çağırır.

Sadece Ritz ardından bir kez bir araba sergi salonu oldu ama şimdi güzel bir restoran var Wolseley var.

Otobüs hemen St James Street aşağıya döner ve sonraki Sahip James Sarayı dosdoğru sonunda. Solda onun bodrum katında bir Puro Müzesi’nin bulunduğu JJ Fox, ve dikkat Kilit & Co Hatters 1676 yılında kuruldu.

Otobüs Pall Mall boyunca sol gider ve ileride görebilirsiniz kubbe o at Trafalgar Square Ulusal Galeri var, St Paul değildir.

Görmek için Waterloo Place sağa bir göz atın York Sütunu Duke otobüsü yakında Trafalgar Meydanı’nı ulaşır ve Meydanı’nın güney kenarı boyunca gitmeden önce. Nelson Sütunu, çeşme ve kuzey kenarı boyunca Ulusal Galeri görmeye sol bir iyi bakın.

Otobüs yolculuğu sağda olacak Strand ve Charing Cross istasyonuna boyunca devam eder. Dikkat Eleanor Haç istasyonu ön içinde.

Southampton Cadde / Covent Garden otobüs durağında sonra sağda Savoy Hotel noktaya hazır olsun (Covent Garden, solda ise). Strand görülebilir ancak otel erkene Savoy Tiyatrosu işaretleri için Önüne bak.

Otobüs Aldwych gelmeden önce Waterloo Köprüsü üzerinden hızlı bir göz ve sonra Aldwych / Drury Lane son durağı.

Buradan Somerset House gidip o yaz veya kış ise buz pisti ise avlu çeşmeler görebiliyordu. Courtauld Gallery ve diğer düzenli sergiler de var.

Surrey Street ve Strand kavşağı yakınlarında Aldwych diğer tarafta en ünlü kullanılmayan tüp istasyonu, Aldwych istasyonunu görmek ve Londra’nın Roma Hamamı bakmak olabilir. Burada Fleet Sokağı boyunca gelen şehre yürüyebiliyordu ama çoğu insan muhtemelen otobüs durağı öylesine Covent Garden içine kafa Drury Lane yukarı yürümek ve piazza ulaşması Russell Street sola isteyecektir.