Skip to main content

Londra’nın Victoria ve Albert Müzesi – Dekoratif Sanatlar ve Tasarım Dünyanın en büyük Müzesi

Londra'nın Victoria ve Albert Müzesi - Dekoratif Sanatlar ve Tasarım Dünyanın en büyük Müzesi
ziyaret etmek her zaman ücretsiz, V & A dekoratif sanat ve tasarım dünyasına kutluyor fantastik müzedir. O 1852 yılında kurulmuş ve mobilya dahil 4.5 milyon nesnelerin kalıcı koleksiyonuna 1900. It evine 1500 İngiliz sanat ve tasarım en kapsamlı koleksiyonu da dahil olmak üzere, dünyanın en zengin kültürlerinden birçoğundan eserler 5000’den fazla yıl yetecek tutar edildi , seramik, fotoğraf, heykel, gümüş, demir işleri, takı ve çok daha fazlası.

V & A, çünkü Prens Albert, Albert Memorial ve o ilişkilendirilmiş olduğu önemli kültür kurumları ile ilişkisi nedeniyle “Albertopolis” olarak bilinen haline gelmiştir bir alanda, Kensington ve Chelsea Royal Borough Brompton bölgesinde yer almaktadır. Bunlar Doğal Tarih Müzesi, Bilim Müzesi, Kraliyet Albert Hall ve Imperial College London arasındadır. müze Kültür, Medya ve Spor Dairesi tarafından desteklenen bir bölüm olmayan bir kamu kurumudur. diğer ulusal İngiliz müzeler gibi, giriş ücretsizdir.

Resmen 1857 yılında Kraliçe Victoria tarafından açılan ve gece geç açıklıkları (galerileri gaz ışığı ile aydınlatılan edildi) sunmak için Londra’nın ilk müze oldu.

Araştırma ve koruma

Araştırma müzenin çalışmalarının çok önemli bir alandır ve aşağıdakileri içerir: tanımlanması ve bireysel nesnelerin yorumunu; diğer çalışmalar sistematik araştırmalara katkıda bu sanat ve dünyanın büyük kültürlerin çoğunun eserlerin kamu anlayışını geliştirir; ziyaretçi araştırma ve değerlendirme ziyaretçilerin ihtiyaçları ve müzenin deneyimlerini keşfetmek. 1990 yılından bu yana müze araştırma raporlarını yayınladı Bu koleksiyon tüm alanlara odaklanmak.

Koruma koleksiyonları uzun vadeli korunması için sorumludur ve V & A ve Çocuğun, V & A Müzesi tarafından düzenlenen tüm koleksiyonları kapsar. konservatörlerin koruma belirli alanlarda uzmanım. conservator çalışmalarının kapsadığı bölgeler aşağıda “önleyici” koruma Bu içerir: anketler, iç değerlendirmeleri ve öğelerin doğru ambalajın kullanım ile ilgili tavsiyelerde bulunarak montaj ve hareketi sırasında prosedürlerini hazırlayacak ve zararlı nesnelerin riskini azaltmak için gösterilecek. Etkinlikler zarar eserler gelen ve önlenmesi haşereler (esas olarak böcekler) (örneğin, sıcaklık ve ışık) müze ortamının kontrol edilmesini içerir. Diğer büyük kategori “girişimsel” koruma olduğunu, bu içerir: temizlik ve kırılgan nesneler güçlendirmek orijinal yüzey dekorasyon açığa ve şeklini geri yeniden entegrasyon. Tanısal tedavi izleyiciye bir amacı, daha stabil, aynı zamanda daha çekici ve anlaşılır hale getirir. Genellikle halka teşhir gitmek olan öğeler üzerinde yürütülmektedir.

Nerede yenir

V & A Cafe dünyanın ilk müzesi restoran dahil, üç güzel tasarlanmış dönem odaları arasında bölünür. Odaların üst İngiliz tasarımcılar, James Gamble, William Morris ve Edward Poynter tarafından dekore edildi. Eğer yeterince sıcak olduğunda da bahçede yiyebilirsiniz. Orada avlu tablolar ya da çim üzerine piknik alabilir. Cafe olayları Viktorya ikindi çayı ve lezzetli salata ve meze tarzında yemekler bir dizi içerir.

Ne Alınır

müze dükkanı özel tasarlanmış baskılar, tıknaz sanat kitap, takı ve güncel sergiler ilişkin ekonomik ıvır zıvır her türlü büyük bir seçim stokları. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz

Aile Dostu Özeti

müze düzenli turlar ve uygulamalı sergi ve aileleri için etkinlikler sunmaktadır. Ayrıca müze boyunca 5 ile 12 yaş arası çocuklar için ücretsiz sırt paketi alabilirsiniz. çanta hikayeleri, oyunlar ve etkinlikler doludur.

Adres: Cromwell Road, Londra SW7 2RL

En yakın metro istasyonu: South Kensington

Kullanım Çevrimiçi Yolculuğu Planlayıcısı’nı toplu taşıma araçlarını kullanarak rotanızı planlamak için.

Telefon Numarası: 020 7942 2000

Resmi Web Sitesi:  www.vam.ac.uk

Açılış saatleri:

Günlük 10 saatleri arasında 5.45 pm kadar

müze kadar 10 pm her Cuma açıktır

You may also like