Londýn Marseille by priamy vlak

Posted on

Londýn Marseille by priamy vlak
Cestovanie vlakom do Francúzska je zábavný, rýchly a cenovo dostupné. Ale až do teraz ste museli prestupovať a / alebo stanice sa dostať na juhu Francúzska. Teraz priamy vlak ide z Londýna St Pancras International, zastavovať iba v Lyone a Avignone pred ukončením v Marseille. Nemusíte meniť buď vlaky staníc, a to trvá iba 6 hodín 27 minút. Tak krátka prestávka na juhu Francúzska je teraz realitou. A s Marseille novou reputáciu ako turistickú destináciu, to robí vzrušujúce a cenovo dostupné, mini dovolenku.

letový poriadok

Útvar, ktorý sa začal 1. mája st , je aktuálne nastavená na v nasledujúcich časoch:

Máj-jún, september-október Po, Pi, So

Júl, august Po, Št, Pi, So, Ne

novembra sobotu

Odchody na 07.19am, ktorí prídu v Marseille v 2.46pm (francúzskeho času, čo je jedna hodina dopredu Spojeného kráľovstva). Cesta trvá 6 hodín 27 minút.

Spiatočnej cesty sú v rovnaký deň sa vlak bol pripravený a je pripravená ísť od 3.22pm miestneho času. Trvá dlhšie, na spiatočnej ceste (pricestuje v Londýne 10.12pm miestneho času), cesta 7 hodín 12 minút. Pretože neexistujú žiadne colnej alebo hraničnej kontroly UK v Marseille, musíte vystúpiť z vlaku na Lille s batožinou, prejsť bezpečnosťou, potom späť na rovnakom vlaku dokončiť svoju cestu do Londýna.

Eurostar Rozvrh

Ale ak sa ukáže ako veľmi populárne, Eurostar bude klásť na častejšie služby.

Z londýnskej St. Pancras International do Marseille.

Cestovanie vo veľkom štýle

K dispozícii sú 3 triedy na Eurostar: Vyberte si z Standard, Premier a Business Premier. Ak budete mať Obchodné Premier môžete použiť vynikajúce salónik v Londýne St Pancras. Štandardná Premier je skoro rovnako dobre na palube, sa jedlo podávané na svoje miesto (nie je zas až tak prepracovaný ako v Business Premiere), ale nemôžete používať priestory v St. Pancras, kde sú noviny a časopisy, čaj, káva a Champagne a veľmi dobré pečivo a zákusky nastaviť si na cestu.

Check-in time je vzdialené 30 minút pred odchodom, ale s rastúcou popularitou na prevádzku železničnej dopravy na stanici a odbaviť dostane veľmi zaneprázdnený, takže umožňujú 45 minút.

Cesta z Londýna do Marseille

Je to dobrá cesta, s prvou zastávkou v Ashford International naberať cestujúci z juhovýchodného Anglicka. Vlak trvá asi 20 minút cez Lamanšský prielivom, potom ste na úplne inú krajinu. Zahliadnete Calais vo vzdialenosti pred preletela rovinách severného Francúzsku.

sukne vám Paríž, ktoré idú okolo letiska Roissy-Charles de Gaulle a mieri na juh na východ cez Burgundska. Teplých farbách kamenné domy s škridlovej strechy; Veľké farmy a vinice blikať by.

Vidíte vzdialenej zasnežený z Massif Central a spôsob Puy-de-Dome vo vzdialenosti, jeden z francúzskych najmenej známych oblastí.

Lyon je prvou zastávkou, dorazí na stanici Lyon Part-Dieu v 1pm francúzskeho času, brať 4 hodiny 41 minút.

Teraz ste v údolí Rhôny, jej mohutné biele vápencové skaly vzpínať na jednej strane. Vaše ďalšie zastávka je TGV stanica Avignon, v krajine mimo Avignon, v 2.08pm, celá cesta pričom 5 hodín 49 minút. Vidíte veže slávneho paláca pápežov, ale nič iné.

Získate záblesky – Mont St. Victoire blízkosti Aix-en-Provence, maľované toľkokrát Paula Cézanna, pôvodom z tejto nádhernej južnej časti mesta France.

Potom prídete do Marseille v Marseille Saint Charles v skorých popoludňajších hodinách 2.46pm

Výhody cestovania vlakom namiesto lietadlom

Niet pochýb o tom, že vlakom je veľmi relaxačné spôsob, ako cestovať na juh Francúzska. Vrátil som sa lietadlom a dverí k dverám to bolo vlastne 20 minút rýchlejší vlakom. Okrem novej rýchlom spôsobe jazdy, vo vlaku si môžete vziať toľko batožiny, ako môžete spravovať; si môžete vziať tekutiny a kozmetiku bez obmedzenia; môžete pracovať, ak chcete a pohybovať sa okolo vlaku ľahko. K dispozícii sú dve občerstvovacie vagónov vlaku, ale výber je pomerne obmedzená, takže veľa ľudí vziať svoje vlastné pikniky, len dopĺňanie s nápojmi vo vlaku.

Je to tiež veľmi cenovo dostupné. Ceny začínajú od 99 £ priznania a ako je to centrum mesta do centra nemusíte brať metrom alebo vlakom do terminálu.

Cestovanie s Great Rail Journeys

Cestoval som s veľkou železničné spoje, spoločnosť, ktorá je flexibilná, užitočné a efektívne. Táto britská spoločnosť organizuje veľmi dobré v sprievode skupiny železničných dovolenku. Pozrite sa na niektoré zo svojich myšlienok na svojich internetových stránkach. Typické doprovodu skupiny sviatkov celkom 6 dní v Dordogne a Lot od 645 £ na osobu; a Languedoc a Carcassone (7 dní od 795 £ na osobu).

Budú tiež na mieru, aby vám dovolenku, kombinujúci riečne cesty, pobyty a čokoľvek iné, čo chcete vidieť. Pozrite sa na 4 dni na Cote d’Azur v Nice a Monakom za cenu od 320 £ na osobu, ktorá zahŕňa železničnú dopravu, 3 noci v 3-hviezdičkový hotel v Nice a železničnej výlet do Monaka. Ostatné destinácie patrí Paríž a Reims (od £ £ 470 na osobu); Paris a Avignon (5 dní od 515 £ na osobu).

Kontaktovať Veľké železničné cesty na telefónnom čísle 0800 140 4444 (od Spojeného kráľovstva) alebo kontrolovať ich webové stránky.