Londyn Przewodnik: Jak korzystać z bezstykowych płatności na Tube

Posted on

Londyn Przewodnik: Jak korzystać z bezstykowych płatności na Tube
Płatności zbliżeniowe zostały po raz pierwszy uruchomiony w autobusach w Londynie w grudniu 2012 roku TfL (Transport for London) stwierdza, że ​​każdy dzień jest około 69.000 płatności dokonane za pomocą bezkontaktowe na londyńskich autobusów.

Można zapłacić za podróż na londyńskim metrem, tramwajem, DLR, London Overground i National Rail Services, które akceptują Oyster kartą płatności bezstykowych. London autobusów zaprzestały przyjmowania gotówki w lipcu 2014 roku i można go używać tylko Oyster lub bezstykową kartę płatniczą do przejazdów autobusowych.

Poradnik bezstykowych

bezstykowe karty płatnicze są karty bankowe, które mają specjalny symbol na nich z wbudowanym technologii, aby umożliwić proste dotknięcie karty do płacenia za zakupy poniżej £ 20. Nie trzeba kod PIN podpisu, lub włóż kartę do każdego czytelnika.

Bezstykowych jest dostępny na debetowych, kredytowych, charge, oraz kart przedpłaconych.

TfL zaznaczono było 44,7 mln kart bezstykowych w obiegu w Wielkiej Brytanii, a przybliżony piąty wydany na terenie Greater London. W pierwszym kwartale 2014 roku, ponad połowa sumy Brytanii 44,6 mln transakcji zbliżeniowych były na terenie Greater London.

Bezstykowe karty bankowe są również emitowane przez banki spoza Wielkiej Brytanii, ale trzeba pamiętać, że są za granicą opłaty transakcyjne lub opłaty mogą mieć zastosowanie do podróży płatnego kartą wydaną poza Wielką Brytanią. Nie wszystkie karty spoza Wielkiej Brytanii są akceptowane, więc sprawdzić przed wyjazdem.

Nie wyrzucić kartę Oyster. Płatności zbliżeniowe są dostępne obok Oyster Pay-As-You-Go klientów.

Oyster nadal będzie dostępna dla osób korzystających z biletów okresowych lub koncesjonariuszach lub dla tych, którzy wolą, aby kontynuować płacenie na podróż w ten sposób.

Korzyści

Kluczową zaletą bezstykowej płatności jest to, że nie muszą już posiadać kartę Oyster i nie trzeba sprawdzić saldo karty Oyster przed podróżą. To powinno oznaczać, można wsiąść bez zwłoki. Zamiast utrzymywać równowagę na karcie Oyster z płatności zbliżeniowych za przejazd będzie automatycznie potrącana z konta karty rachunku bankowego / płatności.

Jeśli masz wspólne konto, można użyć zarówno bezstykową kartę płatniczą, ale trzeba mieć kartę płatniczą bezstykowych każdy, nie jedna karta dla jednego konta, a starając się płacić dla dwóch osób podróżujących razem z jednej karty nie będzie działać.

Znane problemy

Największym problemem, aby mieć świadomość, “karta starcia. Londyńczycy zaczynają znać tę frazę na pamięć jak słyszymy ogłoszono tak często na rurze:

Klienci powinni pamiętać, aby tylko dotknąć jedną kartę na czytniku, aby uniknąć płacenia kartą, że nie zamierzają płacić.

Oznacza to, że trzeba być ostrożnym, aby zachować wszystkie swoje bezstykowych kart płatniczych oraz kartę Oyster oddzielić, jeśli chcesz mieć pewność, tylko jeden z nich porusza czytelnika być naładowany. można po prostu wziąć jedną kartę z portfela i dotknąć go na czytniku lub pozostawić jedną kartę w osobnym portfelu, jak nie trzeba faktycznie wyjąć kartę z portfela na to, aby pracować na czytniku.

Co O Capping?

Ograniczenie to jest, kiedy zrobić kilka podróży w ciągu dnia i opłata maksymalną dzienną dawkę zamiast jednej taryfy dla każdej podróży, a ten rodzaj czapeczki stanie się z płatności bezstykowych. Albo może to czapka z szybkością siedmiodniowym ale tylko od poniedziałku do niedzieli. Nie może pracować siedem dni od środy, na przykład. Trzeba tylko pamiętać, aby używać tego samego bezstykową kartę płatniczą, aby uzyskać dzienną lub tygodniową korzyści przykrywającej.

Płatności zbliżeniowe działają w taki sam sposób jak Oyster, klientów ładowania dorosły-Rate Pay-As-You-Go taryfy, kiedy dotykają się i na czytelników TfL na początku i na końcu każdej podróży. Aby skorzystać z czapeczki, należy dotknąć i na każdą podróż.

Jeśli zwykle kupić miesięczny lub dłuższy okres lub Travelcards Bus & Tram Podania należy prowadzić robić. Miesięczne i dłuższy okres Travelcards i Bus & Tram Karnety nie będą dostępne na bezstykowych kart płatniczych.

Zapis przejazdy

Jeśli założyć konto online z TfL, będzie w stanie wyświetlić 12 miesięcy podróży i historii płatności. Nie musisz się rejestrować konta online, ale to brzmi jak dobry sposób, aby sprawdzić, ty są ładowane prawidłowo. Jeśli nie zdecydujesz się założyć konto w Internecie, będzie można uzyskać dostęp do przejazdów i historię płatności w ciągu ostatnich 7 dni tylko.

TfL zawiera dodatkowe informacje oraz film ilustrujący jak płatności zbliżeniowe działają w sieci transportowej. Aby zobaczyć, odwiedź stronę internetową TSL .