Londyńskim Victoria and Albert Museum – największe muzeum na świecie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa

Posted on

Londyńskim Victoria and Albert Museum - największe muzeum na świecie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa
Zawsze do odwiedzenia, V & A jest fantastycznym muzeum, które obchodzi świat sztuki i projektowania dekoracyjne. Została założona w 1852 roku i posiada ponad 5000 roku wartość artefaktów od wielu najbogatszych kultur świata, w tym najbardziej kompleksowy zbiór sztuki i designu brytyjskiej od 1500 do 1900. To domu do stałej kolekcji ponad 4,5 miliona obiektów, w tym mebli , ceramika, fotografia, rzeźba, srebro, ślusarstwo, biżuterię i wiele innych.

V & A znajduje się w dzielnicy Brompton Royal Borough of Kensington i Chelsea, w obszarze, który stał się znany jako „Albertopolis” ze względu na jej związek z Prince Albert, Albert Memorial i najważniejszych instytucji kultury, z którymi był związany. Należą do Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Royal Albert Hall i Imperial College London. Muzeum jest pozaministerialną organ publiczny sponsorowana przez Departament Kultury, Mediów i Sportu. Podobnie jak w przypadku innych krajowych muzeach brytyjskich, wejście jest bezpłatne.

Został oficjalnie otwarty przez królowej Wiktorii w 1857 roku i było pierwszym londyńskim muzeum zaoferować późne otwory nocy (galerie były oświetlone światłem gazu).

Badania i konserwacja

Badania te są bardzo ważnym obszarem pracy muzeum, i obejmuje: identyfikację i interpretację poszczególnych obiektów; Inne badania przyczyniają się do systematycznego badania, to rozwija społeczne rozumienie sztuki i artefaktów z wielu wielkich kultur świata; Badania i ocena gości do odkrywania potrzeb użytkowników oraz ich doświadczenia z muzeum. Od 1990 roku muzeum opublikował raporty badawcze te koncentrują się na wszystkich obszarach zbiorów.

Ochrona jest odpowiedzialny za długoterminowej ochrony zbiorów, i obejmuje wszystkie zbiory posiadanych przez V & A i V & A Museum of Childhood. Konserwatorzy specjalizują się w poszczególnych obszarach ochrony. Obszary objęte pracy konserwatorskiej obejmują „zapobiegawczy” ochrona ta obejmuje: przeprowadzenie badań, oceny i udzielania porad na temat obchodzenia się z elementów, prawidłowego pakowania, montażu i obsługi procedur podczas ruchu i wyświetli zmniejszyć ryzyko uszkodzenia obiektów. Operacje takie regulowanie środowiska muzeum (na przykład, temperatura i światło) i zapobieganie (głównie szkodniki owady) przed uszkodzeniem artefaktów. Innym ważnym kategoria to „interventive” ochrona ta obejmuje: czyszczenie i reintegracji w celu wzmocnienia delikatnych przedmiotów, odsłonić oryginalną dekorację powierzchni i przywrócić kształt. Interventive leczenie sprawia, że ​​obiekt bardziej stabilny, ale także bardziej atrakcyjny i zrozumiały dla widza. Jest to najczęściej podejmowane na przedmioty, które mają iść na widok publiczny.

Gdzie zjeść

V & A Cafe jest podzielona na trzech pięknie urządzone pokoje z epoki, w tym pierwszego na świecie muzeum restauracji. Pokoje zostały urządzone przez najlepszych brytyjskich projektantów, James Gamble, William Morris i Edward Poynter. Można również zjeść posiłek w ogrodzie, kiedy jest wystarczająco ciepłe. Są stoły dziedziniec lub można wziąć piknik się na trawniku. Cafe zalety to Victorian podwieczorek oraz szereg aromatyczne sałatek i dań deli stylu.

Co kupić

Sklep muzeum zapasy szeroki wybór specjalnie zaprojektowanych grafik, grube książek artystycznych, biżuterii i wszelkiego rodzaju niedrogich drobiazgów dotyczących aktualnych wystawach. Możesz również

Dla rodzin Highlights

Muzeum oferuje regularne wycieczki i praktyczne wystaw i imprez dla rodzin. Można również odebrać bezpłatną plecaka dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat w całym muzeum. Worki pakowane są opowieściami, gier i zajęć.

Adres: Cromwell Road, Londyn SW7 2RL

Najbliższa stacja metra: South Kensington

Użyj Planner Online Journey , aby zaplanować trasę korzystając z transportu publicznego.

Numer telefonu: 020 7942 2000

Oficjalna strona internetowa:  www.vam.ac.uk

Godziny otwarcia:

Codziennie od 10 rano do 5.45 pm

Muzeum czynne jest w każdy piątek aż do 10 pm