Louvre Kısa Tarihi: İlginç Gerçekler

Posted on

Paris Süregelen bir Sembol: Ulusal Müze Kalesi’ne

Louvre Kısa Tarihi: İlginç Gerçekler

Ana Kaynaklar: Louvre Müzesi Resmi Web Sitesi ; britanika Ansiklopedisi

Louvre Müzesi başta resim, heykel, çizim ve diğer çoğunlukla Avrupa, kültürel eserler onun şaşırtıcı derecede zengin koleksiyonu için bugün bilinmektedir. dünyanın en büyük ve en etkileyici sanat koleksiyonlarından birini olmadan önce, çok daha farklı bir işlevi düzenledi. Şimdi oldukça yakın zamana kadar her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret Parisli müzesi, bir kraliyet sarayı ve işgalcilerden erken ortaçağ Paris’i korumalı tahkimatı çok önemli bir parçası.

Gerçekten bu tarihi sitesini takdir etmek için, önde ziyaretinizin onun karmaşık tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek. Bu temel gerçekler ve olaylar uzakta site hakkında alacaklar.

Ortaçağ Döneminde Louvre

1190: Kral Philippe Auguste büyük kurar kale korumak amacıyla mevcut günlük Louvre yerinde Cité işgalcilerden. Kale dört büyük moats ve savunma kule üzerine kurulmuştur. Muazzam tutmak olarak adlandırılan Grosse turu , merkezinde duruyordu. Bu kale düşük düzeyde kalır hepsi; kısmen bugün ziyaret edilebilir.

1356-1358: Yayılma başka döneminden sonra, Paris artık çok 12. yüzyılda inşa orijinal müstahkem duvara geçmiş uzanır. Yeni bir duvar İngiltere’ye karşı Yüz Yıl Savaşı’nın başlangıcı ortasında savunma olarak hizmet vermeye kısmen inşa edilmiştir. Louvre artık savunma yeri olarak hizmet vermektedir.

1364: Louvre için çalışan bir mimar isteyen orijinal amaca hizmet olmaktan çıkmıştır  Kral V. Charles cömert bir kraliyet sarayına eski kale yeniden dönüştürmeye.

İç duvar halıları ve heykel ile dekore ederken sarayın ortaçağ kılığında, tanınmış döner merdiven ve bir “zevk bahçesi” özellikli.
1527: Louvre King Charles VI ölümünden sonra 100 yıl kadar uzun bir süre insan kalır. 1527 yılında, François I hareket eder ve tamamen Ortaçağ tutmak yıkar.

Louvre onun içine hamle Rönesans kisvesi.

Rönesans Dönemindeki Louvre

1546: Francois Ortaçağ batı kanadı ortadan kaldırma ve Rönesans tarzı yapılarla değiştirerek, Rönesans mimari ve tasarım trendleri doğrultusunda sarayı dönüştürmeye devam ediyor. Henri II döneminin altında, Caryatids Salonu ve Pavillon du Roi (Kral Pavillion) inşa ve kralın özel dörtte içerir. Yeni sarayın dekorasyon nihayet Kral Henri IV emriyle tamamlanır.

Orta 16. yüzyıl:  İtalya doğumlu Fransız Kraliçe Catherine de’ Medici , Henri II dul, yapımını sıralar Tuileries Sarayı’nda tarihsel hesapları kaotik, kötü kokulu bir yerdir Louvre, at konfor düzeyini artırmak için bir çaba. Planlarının Bu özel set sonunda diğeri için terk edilir.

1595-1610: Henri IV yakındaki Tuileries Sarayı’na Louvre’un kraliyet dörtte doğrudan bir geçit oluşturmak için Galerie du Bord de l’Eau (Yalı Galeri) oluşturur. Galerie des Rois (Kings’ Galeri) olarak bilinen alan da bu süre içinde inşa edilmiştir.

“Klasik” Dönemindeki Louvre

1624-1672: Louis XIII ve Louis XIV saltanatının altında, Louvre bugün tanımak sarayda sonuçlanan tadilat yoğun bir dizi uğrar.

Bu dönemde Binbaşı eklemeler bugün Pavillon de l’Horloge (Saat Köşkü) Pavillon de Sully denilen ve günümüz siteyi oluşturan diğer pavyonlar tasarımı için bir model olarak hizmet verecek sayılabilir. Görkemli Apollo Galeri 1664 yılında tamamlanır.

1672-1674: hükümdar Louis XIV kırsal Palais de Versailles Kraliyet gücün koltuk taşır. Louvre bir yüzyıl boyunca görece ihmal bir duruma düşer.

1692: Louvre sanatsal ve entelektüel “salonları” için bir buluşma yeri olarak yeni bir rol vardır ve Louis XIV antik heykeller için bir galeri kurulması yönünde talimat. Bu dünyadaki en-uğrak Müzenin doğum atılan ilk adımdı.

1791: Takip 1789 Fransız Devrimi’ni , Louvre ve Tuileries geçici “bilimler ve sanat eserleri toplamak” için ulusal sarayı olarak yeniden tasavvur edilir.

1793: Devrimci Fransız hükümeti Museum Central des Arts de la République, birçok yönden müzenin günümüz konseptini önce geldiğini yeni bir kamu kurumu açar. Koleksiyonları başta Fransız kraliyet ve aristokrat ailelerin ele geçirilen mal çekilir iken Kabul herkes için ücretsizdir.

Büyük Müzesi’ni olmak: İmparatorlukları

1798-1815: Gelecekteki İmparatoru Napolyon yurtdışında fetihlerine sırasında edinilen ganimetlerle aracılığıyla Louvre’un koleksiyonları ve özellikle İtalya’dan “zenginleştiriyor”. Müze 1803 yılında Musée Napolyon yeniden adlandırıldı ve imparatorun büstü girişinde üzerine yerleştirilir. 1806 yılında, İmparatorun mimarları Percier Fontaine Fransa’nın askeri fetihlerin kutlama Tuileries merkez pavyon küçük “Arc de Triomphe” kurmak. Kemer aslen İtalya’daki San Marco Bazilikası alınmıştı dört antik bronz atları içerir; İlk İmparatorluğu düştüğünde bu 1815 yılında İtalya’ya geri yüklenir. Bu dönemde, Louvre de önemli ölçüde Cour Carré ve dahil bugün kanatlarının çoğu hala mevcut içerecek şekilde genişletilir Grande Galerie .

1824: Modern Heykel Müzesi “Cour Carré” batı kanadında açılır. Müze sadece beş oda arasında Versay ve diğer koleksiyonlardan heykeller, içeriyordu.

1826-1862: Modern küratörlük teknikleri ve ticaret geliştikçe, Louvre’un koleksiyonları önemli ölçüde zenginleştirilmiş ve yabancı medeniyetlerin eserleri kapsayacak şekilde genişletilir. Ortaçağ ve Rönesans sanat ve çağdaş İspanyol boyama Mısır ve Asur antika itibaren Louvre sanat ve kültürün bir dev merkezi olma yolundadır.

1863: Louvre’un artık kitlesel toplama İkinci İmparatorluk lideri onuruna Musée Napoleon III rechristened edilir. Koleksiyonları genişleme nedeniyle Marquis Campana 11.000 resimlerinde, objets d’sanat, heykeller ve diğer nesneleri 1861 edinimi için esas olan.

1871: Paris Komünü olarak bilinen 1871 popüler isyanının sıcakta, Tuileries Sarayı tarafından yakılır “Komüncülerin.” Saray sadece bahçeleri ve izole binaları bırakarak restore asla. Bu güne kadar, en az bir Fransız ulusal komitesi Sarayı’nın restorasyonu için dilekçe devam .

SONRAKİ: Modern Louvre Ortaya Çıkışı

bu ikonik Fransız sitenin tarihinin sonraki dönem eski Tuileries Sarayı’nda yıkımı ile başlayan başka değişiklik ve çalkantıları getiriyor.

1883: Tuileries Sarayı yırtılmış zaman, önemli bir geçiş meydana gelir ve Louvre arı bir güç emniyet olmaktan çıkar. Site artık neredeyse tamamen sanata ve kültüre adamıştır. Birkaç yıl içinde, müze büyük binalardan tüm devralmak için önemli ölçüde artıracağı.

1884-1939: Louvre genişlemeye devam ve İslam sanatları ve Musée des Arts Decoratifs adanmış bir kanat dahil sayısız yeni kanatlar ve koleksiyonları, açtı.

1939-1945: 1939 yılında Dünya Savaşı yaklaşan koparma ile müze kapatılır ve koleksiyonları kum torbalarını tarafından korunmaktadır büyük parçaları hariç, tahliye etti. Nazi birliklerinin 1940 yılında Paris ve Fransa’nın en istila zaman Louvre-re açar, ama çoğunlukla boştur.

1981: Fransa Cumhurbaşkanı Francois Mitterand Louvre münhasıran ilk kez müze olarak kendi aktivitesine adanmış hale yenilemek ve Louvre yeniden düzenlemek ve başka bir konuma geriye kalan tek devlet bakanlığı taşımak için iddialı planını açıklayan.

1986: Musée d’Orsay Seine karşısında Orsay tren istasyonunun eski yerel ayarda açıldı. 1820 ve 1870 ve yakında arasında doğan sanatçıların yeni müze transferleri daha çağdaş eserlerin arasında Empresyonist resmin kendi koleksiyonu için kendini ayırıyor.

Dan İşleri Jeu de Paume Tuileries batı ucunda da Orsay aktarılır.
1989: Çin mimar IM Pei tarafından inşa Louvre’un cam piramit açılışı ve yeni ana giriş olarak hizmet vermektedir.