Louvre Müzesi Enjoy Nasıl

Posted on

 Louvre Müzesi Enjoy Nasıl

Paris Louvre Müzesi muazzam olduğunu ve biri kendi sergiler keşfetmek haftada harcayabilirsiniz. Çoğumuz işte dünyanın en iyi sanat müzelerinden biri en iyi şekilde nasıl kısa bir rehberdir, o kadar zamanı yok.

Dünya Standartlarında Müzesi

Louvre Müzesi, dünyanın en büyük sanat galerileri Paris konut birinin merkezinde büyük bir Klasik bina muhteşem. Eğer uçtan uca o uzattı, o birkaç futbol sahası kapsayacak.
Başlangıçta bir kale oldu ama bir Kraliyet sarayı olarak François I altında 1546 den büyük Rönesans tarzında yeniden inşa edildi. Daha sonraki hükümdarlar orijinal stilini tutarak buna eklenmektedir. 1793 yılında Louvre Fransız Devrimi sırasında kamu sanat galerisi olarak açıldı.

Başlangıçta saray Fransız King’in kişisel sanat bulunuyordu. Ancak, Napolyon, Avrupa’yı öfkeli saray ve Kraliyet aileleri ve aristokrasi özelliğini yağma ve ganimet olarak sanat eserleri alarak, Louvre hızla dünyanın en büyük sanat galerisi biri haline getirmiştir. Bu yüzden bugün Louvre dünyanın en çok ziyaret müze olması şaşırtıcı değil. Ziyaretinizden en iyi şekilde almak istiyorsanız kendinizi hazırlayın.

Müzesi’ni Enjoy Nasıl

  1. İyi bir gün ve saat seçin. Bu Louvre Müzesi uzun satırları muhtemelen en az sahip olduğu zaman gitmek en iyisidir. Erken iyi hafta çalışmalarında Sabahlar. Ekim ayından Mart ayına kadar ayın ilk Pazar günü kalıcı sergiler (ancak özel sergiler) için ücretsiz alabilirsiniz ama bile sezon boyunca, çizgiler uzunluğunda olabilir. Louvre da Bastille Günü (14 Temmuz) ücretsizdir, ama genellikle doludur. Galeriler az kalabalık olduğunda Ayrıca nedeniyle genişletilmiş saat Çarşamba ve Cuma günleri düşünebilirsiniz ve size istediğiniz yere durdurma, kendi hızınızda gezinebilirsiniz.
  2. Louvre Mall aracılığıyla girin. Herkes gibi cam piramidi yoluyla girebilir rağmen, aynı zamanda müze altında Louvre merkezi (Rue de Rivoli erişimi) üzerinden bilet ofisine alabilirsiniz. Bu size, beklemek olabilir iki satır birini kurtarabilir. Ancak bazen, bin. Veya kuyruk seni kurtarmak için en iyi çözüm olan çevrimiçi önceden bilet satın almak için burada da bir çizgi vardır. Ama bilet o gün geçerli olduğu gibi bir tarihe işlemek zorunda olduğunu unutmayın. Online bilet satın  zaman kazanmak için.
  3. Bir Sipariş ses Rehberi . Eğer koleksiyonunun çok aşina değilseniz, çeşitli dillerde gelir ses rehber, sipariş.
  4. Haritayı inceleyin. Mona Lisa görmek için (birinci katta) 13. 15. yüzyıl İtalyan resimlerinde bölüm için düz kafa. Her zaman sonra diğer sergiler için yol çalışabilirsiniz. Boyama yakın onların bir yol açarak insanların bir kalabalık bekliyoruz. (Bu dolaşmaya eğlenceli bir yer olmasına rağmen) çok fazla ertelediği önlemek için deneyin. Gördüğünüz ne bir öncelik yoksa Veya, bazı amaçsız göçebe keyfini çıkarın.
  5. Görmek istediklerinizi öncelik verir. Müze sekiz temalar etrafında sergiler geniş bir yelpazesine sahiptir ve Fransız heykel ve İslam sanatı ve Mısır eski eserler arasında değişmektedir Le département Objets d’Art böyle halıları, seramik ve takı olarak. Resimlerinde bölümü Fransa, İtalya, Almanya, Hollanda ve İngiltere’den paha biçilmez eserler yer alıyor.

Ne Bkz için

Bu kendi seçimine tamamen bağlı olacaktır. Denon (güney), Richelieu (kuzey) ve (doğu Cour Carrée quadrangle) Sully: Üç ana kanatları vardır. dekoratif sanatlar, Musée des Arts Décoratifs’le ve Musée de la Publicité şeklinde ayrı müzelerde alarak Louvre evlerin batıdaki kanadı.

Ayrıca genel bir bakış için ziyaretçi temalı yollar birini takip edebilirsiniz. Her iz belirli bir süre, sanatsal bir hareket ya bir tema tipik bir seçki izler. Örneğin, 90 dakikalık bir yolculuğa götürür 17. yüzyıl Fransa’da Dekoratif Sanat seçin. temaların hepsi çok iyi yapılır ve çevrimiçi onlara bakıp bunları önceden indirebilirsiniz.

Ulaşım

Metro:  Palais Royal-Louvre Müzesi (Hat 1)
Otobüs:  Çizgiler 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95, ve  Paris Açık Tur . Tüm ana giriş cam piramidin önünde durmaktadır.

Başka bir seçenek de müze ulaşana kadar Seine Nehri boyunca yürüyüş etmektir. Sen heybetli yapıyı kaçırmak (ancak Louvre’un avlu girdiğinizde sadece piramit göreceksiniz unutmayın) olamaz.

Restoranlar

Bir düzineden fazla var restoran, kafe ve paket çıkışları müze içinde ve Carrousel’de ve Tuileries bahçelerinde.

Mağazalar

Orada ve Louvre etrafında dükkanlar ve Louvre kitapçı kendisi Avrupa’nın en kapsamlı ve iyi stoklanmış sanat kitapçılar biridir. Ayrıca hediyeler geniş bir yelpazede satıyor.

  • Eğer kuzey Fransa’daki Lille yakınlarındaki iseniz, Louvre-Lens Müzesi, yönetilebilir ve büyük geçici sergi açtı Louvre karakol ziyaret emin olun.