Louvre Müzesi için ilk görülme İpuçları

Posted on

Louvre Müzesi için ilk görülme İpuçları

Paris Louvre Müzesi ziyaret ezici ve çok fazla yer almaya çalışırsanız duyusal ve düşünsel aşırı bir tür yol açabilir.

Özellikle de ilk ziyaret, turistler bazı çok yaygın hata yapma sona ve akıtılması veya klostrofobik duygu sonunda. Bu benim kitabımda, bu öğrenmek için neden bu kadar önemli, bu değil dünyaca ünlü müzeye bir gezi yaklaşmak. Bir müzenin bu mamut almak için nasıl bu temel ipuçlarını izleyin ve hepimiz garanti ama çok daha zenginleştirici ve tatmin edici deneyim ile geleceğiz ki.

Her şey Louvre ziyaret ederken tükenmişlik ani nöbetinden muzdarip çok kolaydır. Bu sanat 35.000 eserleri ve sekiz masif küratöryel bölümlerin müzenin koleksiyonu verilmiş kaçınılmaz görünebilir.

O tek bir günde koleksiyonları fethetmeye çalıştılar ve böylece eve gidince için palavra hakları kazanmak için cazip olsa da, bu muhtemelen bir alabilir kötü bir stratejidir. Bunun yerine, başlamak  çevrimiçi koleksiyonları gezen  ziyaretinizden önce (veya koleksiyonları girişine yakın alabilirsiniz broşürlerine bakın) ve bu içinde bir veya iki kanatlarında yerleşme odaklanmak. Ayrıca edebilirsiniz  tematik iz seçmek  geçmiş ya da sanatsal okulların belirli dönemler odaklanmak istiyorsanız. Büyük olasılıkla bu yaklaşımı deneyiminizi çok daha keyifli ve zenginleştirici bulacaksınız.

Eğer yüzeysel bir şekilde daha fazla yer koleksiyonları deneyim istiyorum zirve sürelerinin önlenmesi kesinlikle gereklidir neden oldukça açık hale – Louvre şu anda yılda sekiz milyondan fazla ziyaretçiyi ortalama sahiptir. , Hafta içi ve ayın ilk Pazar kaçının giriş ücretsizdir zaman tüm ziyaretçiler için. Serbest giriş seçeneği cazip bir öneri gibi gelebilir, ancak omuzlar, dirsekler ve kafaları daha resim ve heykel daha fazla ilgileniyorsanız, size önlemek öneririz.

Louvre’un koleksiyonları kafa spinningly zengin ve karmaşıktır. Aksine kendinize bakmak yerine, bir rehberli tur rezervasyon özellikle ilk ziyaret, iyi bir seçim olabilir. Louvre böyle Hollandalı gibi belirli sanatsal akımlardan veya toplama highlights– odaklanan çocuklar ve aileler, özürlü bireyler veya gruplar ve tematik galeri görüşmeler için turlar dahil olmak üzere çoğu ziyaretçilerinizin ihtiyaç ve ilgi merkezlerini, uygun olasılığı rehberli turlar sunmaktadır Vermeer gibi ustaların boyama.

Louvre ilk ziyaret, birçok değil, çoğu, insanlar Mona Lisa ve Venus de Milo için bir uğrayın. Bu gayet anlaşılabilir olmakla birlikte, müzede muhafaza az iyi kamuya hazinelerini gözden kaçırmamak emin olun.

Bunlardan birkaç Louvre’un keşfetmek içerir ortaçağ temellerini , İslam sanatının başyapıtları , yakın zamanda yenilenmiş Apollo Galeri  ve Hammurabi Kanunu olarak bilinen Babil tablet.

Daha önce belirtildiği gibi, bütün bir sabah veya öğleden sonra Louvre başıboş dolaşmaları kolayca duyusal ve zihinsel aşırı hissi neden olabilir. Ziyaretiniz sırasında duygu tükenmişlik kaçınmanın bir yolu koleksiyonları sanal bir tur atın ve müzenin tarihine kadar okumaktır ve vaktinden vurgulamaktadır. Sen anlamlı bir bağlam içine şeyler koymak ve eserleri kendileri üzerinde konsantrasyon odaklanarak tadını edebilmek için olasılıkları daha yüksek olacaktır.