Louvre v Paríži: Kompletný sprievodca pre návštevníkov

Posted on

Louvre v Paríži: Kompletný sprievodca pre návštevníkov

Ako múzea ísť, Louvre je jednoducho mamutie. Slovo “múzeum” môže byť aj nedostatočná: zbierky sú tak obrovské, rozmanité a úžasné, že si návštevníci môžu mať dojem, navigácia bludiska odlišných umeleckých a kultúrnych svetov.

Sídli v Louvre (Louvre palác) , bývalé sídlo francúzskej kráľovskej rodiny, Louvre sa objavili v 12. storočí ako stredoveká pevnosť a pomaly sa vyvíjajú smerom k jeho stavu ako múzeum verejné umelecké počas francúzskej revolúcie v neskorej 18. storočia.

Od tej doby sa stala celom svete je najviac-navštívil múzeum, a trvalý symbol francúzskej dokonalosti v umení.

Spanning osem hlavných tematických oddelení a 35.000 umeleckých diel  z roku od antiky do raného novoveku, neustála zbierka múzea obsahuje majstrovské diela európskych majstrov, ako Da Vinci, Delacroix, Vermeer a Rubensa, rovnako ako neprekonateľný grécko-rímsky, egyptskej, a islamské umenie zbierky. Časté dočasné exponáty často zdôrazňujú konkrétne umelca alebo pohyby, a sú takmer vždy stojí za to.

Lokalita a kontaktné údaje:

General Access (jednotlivci bez cestovného lístka): Musée du Louvre, prvý arrondissement– Porte des Lions, Galéria du Carrousel, alebo pyramída vchody
metra: Palais Royal, Musée du Louvre (Line 1)
Autobusy: Linky 21, 24, 27, 39, 48, 68, 69, 72, 81, 95 a autobusu Paris Otvoriť Tour všetko zastaví v prednej časti sklenenú pyramídu (hlavný vchod do múzea.)
Informácie o webe: Navštívte oficiálne web Louvru je

Pamiatky a zaujímavosti v okolí:

Otváracia doba:

Otvorené štvrtok, sobota, nedeľa a pondelok, 9 am-osemnásť hodín; Streda a piatok 9 am-9: 45 hod Vstupné je zdarma pre všetkých na prvú sobotu v mesiaci od 6 hod do 9:45 hod

Múzeum je zatvorený v utorok a v nasledujúcich termínoch:

  • 1.januára
  • 1.mája
  • 25.prosince

Pre podrobnejšie informácie o otváraciu dobu pre aktuálny výstavy alebo udalosti v Louvri, obráťte sa na túto stránku.

Vstupné / Vstupenky:

Pre up-to-date informácie o vstupné do múzea Louvre, konzultovať túto stránku na oficiálnej stránke Musée du Louvre .

V Parížske múzeum priesmyk zahŕňa vstup do Louvru. (Buy Direct na Rail Europe)

Múzeum Louvre Tours:

Prehliadky Louvru sú k dispozícii pre jednotlivcov i skupiny a môže mať návšteva múzea stupňov menej ohromujúci. Dozvedieť viac o múzeu Louvre prehliadky na tejto stránke .

Zbierky, exponáty a udalosti v Louvri:

Nasledujúce vodítka vám pomôže orientovať zbierky a exponáty múzea Louvre a rozhodovať o tom, čo by ste chceli vidieť pred ďalšej návšteve:

Prístupnosť a služby pre návštevníkov so zníženou pohyblivosťou

Louvre je všeobecne uznávaná ako dostatočne prístupná pre návštevníkov s telesným postihnutím. Návštevy s invalidnom vozíku majú prednostný prístup k hlavnému vchodu múzea na pyramídy a nemusí čakať v rade.

Invalidných vozíkov môžu tiež zapožičať zadarmo pri informačnom pulte múzea (identifikačná karta bude požadovaná ako vklad.) Návštevníci s vodiacimi psami, špičkou palice a iné pomôcky majú plný prístup ku zbierkam.

Tipy a rady návštevník Pred vašej návštevy:

Prečítajte si náš návod na to ako navštíviť Louvre  , aby zistili, ako sa vyhnúť vyhorenia a aby čo najviac z vašej návštevy. Je to tak ľahké robiť príliš veľa a cítiť zavalení. Prečítajte si môj odborné poradenstvo v súvislosti s nástupom v múzejných zbierkach v pohodlné a príjemné tempo a absorbuje viac detailov. Menej naozaj môže byť viac!

Obrazy Louvru:

Bližšie informácie o niektorých z najdôležitejších prác múzea a podrobnosti, alebo na nejakú umeleckú inšpiráciu, pozrite sa na našu Louvre Pictures Gallery .

Nakupovanie a stravovanie:

V múzeu niekoľko reštaurácií a bufetov okrem kaviarni:

  • Tesne pod pyramídou , reštaurácie Le Grand Louvre ponúka kulinárske špeciality v klasickom prostredí. Otvorené od 12 hodín do 3 hodín a od 7 hodín do 12 hodín v stredu a v piatok.
  • Na spodnom poschodí je kaviareň Denon ponúka občerstvenie a neformálne jedla. Otvorené od 9:30 do 5:00 hodín (07:00 hod vo večerných otvory).
  • V druhom poschodí (European “prvom poschodí”) , Cafe Richelieu ponúka viac neformálne možnosti stravovania: sendviče, šaláty, studené a teplé nápoje, atď otvorené od 10:15 do 5:00 hodín (07:00 hodín v priebehu večera otvory).
  • Na knihy a darčeky, zamierte do kníhkupectva Louvre v “Hall Napoleon” pod pyramídou. Kníhkupectvo ponúka francúzsku najväčší výber umeleckých titulov histórie, navyše k širokej škále sprievodcov v rôznych jazykoch, kníh, detských a rytín. Otvorené od 9:30 do 7:00 hodín (zatvára v 9:45 hodín v stredu a piatok).
  • Carrousel du Louvre je populárny nákupné centrum sídli v paláci Louvre a prístupné prostredníctvom vstupu do Rue de Rivoli. Otvorené sedem dní v týždni sa Carrousel du Louvre ponúka módny návrhár, domáci dizajnové obchody, drobné darčeky, a ďalšie obchody, ktoré by ste očakávali nájsť v luxusnom nákupnom centre. Rozsiahly hore food court je zárez viac gourmet– aj zárez viac costly– než štandardné Mall náprotivky.