Lühike ajalugu Louvre: Intrigeeriv faktid

Posted on

Alates Fortress National Museum: Kestev Sümbol Pariisi

Lühike ajalugu Louvre: Intrigeeriv faktid

Peamised allikad: Louvre’i muuseum Official Website ; Encyclopedia Britannica

Louvre’i muuseum on peamiselt tuntud täna oma hämmastavalt rikas kogumise maalid, skulptuurid, joonistused ja muud, enamasti Euroopa, kultuuri esemeid. Aga enne seda sai üks maailma suurim ja kõige muljetavaldav kunsti kogud, see toimus palju erinevaid funktsiooni. Pariisi muuseum nüüd külastanud miljonid inimesed igal aastal oli kuni üsna hiljuti, kuninglik palee ja oluline osa kaitserajatised, et kaitstud alguses keskaegne Pariis alates sissetungijad.

Et tõesti hindan seda paik, rohkem teada selle keerulise ajaloo ees oma visiidil. Need on peamised faktid ja sündmused ära võtta saidi.

Louvre ajal keskaega

1190: King Philippe Auguste ehitab tohutu linnus kohapeal tänasest Louvre püüdes kaitsta Cité sissetungijad. Linnus on ehitatud ümber nelja suure moats ja kaitslik tornid. Tohutu keep, nimetatakse Grosse Tour , seisis keskmes. Madalamad tasemed selle linnus on kõik, mis jääb; neid saab osaliselt külastas täna.

1356-1358: Pärast teise perioodi valglinnastumine, Paris nüüd ulatub kaugele minevikku originaal rikastatud seina ehitatud 12. sajandil. Uus sein on ehitatud osaliselt olla riigikaitse keset algusega Saja-aastane sõda Inglismaa vastu. Louvre enam toimib ala kaitsele.

1364: Louvre on lõpetanud teenida oma esialgse eesmärgi, ajendades arhitekti töötavad  King Charles V ümber korraldada endise linnuse arvesse kesised kuninglik palee.

Keskaegne varjus palee Objekte silmapaistev keerdtrepp ja “iluaiana”, samas kui interjöörid olid kaunistatud seinavaibad ja skulptuur.
1527: Louvre’i jääb sisustamata 100 aastat või nii pärast surma kuningas Charles VI. In 1527 Francois I liigub ja täiesti hävitab keskaegse hoida.

Louvre kolib oma Renaissance varjus.

Louvre renessansiajal Periood

1546: Francois I jätkuvalt muuta palee vastavalt Renaissance arhitektuuri- ja disaini suundumusi, likvideerida keskaegse lääne tiib ja asendades selle Renaissance-stiilis ehitisi. Valitsuse all Henri II saalis Caryatids ja Pavillon du Roi (Kuninga Pavillion) on ehitatud, ja nende hulka kuuluvad kuninga privaatne kvartalit. Kaunistamiseks uus palee lõpuks täitunud tellimusi kuningas Henri IV.

Keskel 16. sajandi:  Itaalia sündinud prantsuse kuninganna Catherine de ‘Medici , lesk Henri II tellib ehituse Tuileries palee püüdes parandada mugavuse taset Louvre, mis on ajalooliste kontod kaootiline, haisev koht. See konkreetne komplekt plaanid on lõpuks loobunud veel.

1595-1610: Henri IV ehitab Galerie du Bord de l’Eau (Waterside Galerii) luua otsene käigutee Louvre’i kuningliku neljandikku lähedalasuvasse Tuileries palee. Piirkond on tuntud kui Galerie des Rois (Kings “Galerii) on ka ehitatud sel ajal.

Louvre ajal “Klassikaline” Periood

1624-1672: valitsuse all Louis XIII ja Louis XIV, Louvre läbib intensiivse seeria renoveerimistöid, mille tulemusena palee me tunnistame täna.

Major täiendused sel perioodil hõlmavad Pavillon de l’Horloge (Kell Pavilion), mis kutsus täna Pavillon de Sully ja oleks eeskujuks projekteerimise teiste paviljonid, mis moodustavad tänapäeva kohas. Uhke Apollo Galerii on lõpetatud 1664.

1672-1674: Monarh Louis XIV liigub istme kuningavõimu Palais de Versailles maal. Louvre’i satub suhtelises hooletussejätmise umbes sada aastat.

1692: Louvre on uues rollis kohtumispaik kunstilist ja vaimset “salongid” ja Louis XIV tellib loomist galerii antiik skulptuurid. See oli esimene samm sündi maailma kõige-sagedased muuseum.

1791: Pärast Prantsuse revolutsiooni 1789. , Louvre ja Tuileries ajutiselt taaskujundatud riikliku palee “koguda mälestised teaduste ja kunstide”.

1793: Revolutsiooniline Prantsuse valitsus avab muuseum Kesk des Arts de la République, uue avaliku institutsiooni, et mitmel viisil eelneb tänapäeva mõiste muuseumi. Sissepääs on kõigile tasuta, samas kogudes peamiselt saadud arestitud vara Prantsuse kasutustasu ja aristokraatlik peredele.

Saades Great Muuseum: impeeriumid

1798-1815: Tulevane keiser Napoleon I “rikastab” kogudest Louvre kaudu rikneb jooksul omandatud tema vallutuste välismaal, ja eriti Itaalias. Muuseum on ümber Musée Napoleon 1803. aastal ja büst keiser asetatakse sissepääsu. 1806 keiser arhitektid Percier ja Fontaine ehitada väike “Arc de Triomphe” kesksel paviljoni Tuileries pidu Prantsusmaa sõjaliste vallutuste. Kaar algselt neli antiik pronks hobused, mis olid võetud Püha Markuse basiilika Itaalias; Nende taastatakse Itaalia aastal 1815 kui esimene impeerium langeb. Selle aja jooksul, Louvre on ka oluliselt laiendada ka paljud tiivad ikka veel täna, sealhulgas Cour Carré ja Grande Galerie .

1824. Modern Skulptuurimuuseum avatakse läänetiivas “Cour Carré”. Muuseumi lisada skulptuurid Versailles ja muud kogud, kogu pelgalt viis tuba.

1826-1862: Nagu kaasaegne kureerimistegevust tehnikaid ja kauplemise arendada, Louvre’i kollektsioonid oluliselt rikastanud ja laiendanud teosed välismaa tsivilisatsioonid. Egiptuse ja Assüüria muistised keskaja ja renessansi kunsti ja kaasaegse hispaania maali, Louvre on hästi oma muutumas Behemoth kesklinnas kunsti ja kultuuri.

1863: Louvre’i nüüd-massiline kogumine on rechristened Musée Napoleon III auks juht teise impeeriumi. Kogud “laienemine on peamiselt tingitud 1861. omandamine üle 11000 maalid, objets kunst, skulptuurid ja muud objektid Marquis Campana.

1871: In soojust rahvaülestõus 1871 tuntud Pariisi Kommuuni Tuileries palee põletab “Communards.” Palee on kunagi taastada, jättes ainult aedades ja isoleeritud hooned. Sel päeval, vähemalt üks Prantsuse riikliku komitee jätkuvalt taastamise avalduse Palace .

Järgmine: Teke Modern Louvre

Järgmine periood ajaloos käesoleva ikooniks Prantsuse saidi toob täiendavaid muudatusi ja vapustusi, mis algavad hävitamine vana Tuileries palee.

1883: Kui Tuileries palee on lammutati, suur üleminek toimub ja Louvre lakkab olemast asukoha kuningavõimu. Sait on nüüd peaaegu täielikult pühendatud kunsti ja kultuuri. Mõne aasta jooksul on muuseumi laiendaks oluliselt üle võtta kõigi suuremate hoonete.

1884-1939: Louvre’i jätkuvalt laiendada ja alustab lugematu uus tiivad ja kogud, sealhulgas tiib pühendatud islami kunsti ja Musée des Arts Decoratifs.

1939-1945: Mis eelseisva Breakout II maailmasõda 1939, muuseum on suletud ja kogud evakueeriti, välja arvatud suuremad tükid, mis on kaitstud sandbags. Kui natside väed tungivad Pariis ja enamik Prantsusmaa 1940. aastal Louvre’i uuesti avaneb, kuid on enamasti tühi.

1981: Prantsuse president François Mitterrand avalikustab ambitsioonikas plaan renoveerida ja ümber Louvre ja liikuda ainuke Riigiprokuratuuri teise asukohta, muutes Louvre eranditult pühendatud tema tegevusest muuseumi esimest korda.

1986: Musée d’Orsay on pidulikult endise lokaati Orsay raudteejaama üle Seine. Uus muuseum ülekandeid rohkem tänapäeva teoseid kunstnikud sündinud 1820 ja 1870 ja varsti eristub selle kogumise impressionism maali, teiste hulgas.

Tööd alates Jeu de Paume lääne lõppu Tuileries ka üle Orsay.
1989: Louvre’i klaasist püramiid ehitatud hiina arhitekt IM Pei on pidulikult ja toimib uue peasissekäigu.