Łuk Triumfalny w Paryżu: A Complete Guide Zwiedzających

Posted on

Łuk Triumfalny w Paryżu: A Complete Guide Zwiedzających
Łuk Triumfalny jest rozpoznawany na całym świecie jako główny symbol paryskiego przepychu i elegancji. Wzniesiony przez cesarza Napoleona I w 1806 roku dla upamiętnienia sprawności wojskowej Francji (i dumny władca siebie), 50-metr / 164 stóp wysokości zdobione korony arch zachodnim końcu Pól Elizejskich, najbardziej charakterystycznym ulicy miasta, przy skrzyżowaniu znany jako Etoile (gwiazdka), gdzie 12 prestiżowych drogi promieniować w układzie pół-okrągła.

Ze względu na swoje znaczące miejsce w history– francuskiej stolicy wywołując zarówno triumfalnie i ciemne historie events– jak również jego status kultowego, Łuk Triumfalny ma oczywisty miejsce na dowolnym Pełną listę najpopularniejszych atrakcji turystycznych Paryża.

Lokalizacja i informacje kontaktowe:

Słynny łuk znajduje się na zachodnim końcu Avenue des Champs-Elysées, na Place Charles de Gaulle (często określane również jako Place de l’Etoile).

Adres: Place Charles de Gaulle, 8. dzielnicy
Metro: Charles de Gaulle Etoile (Linia 1, 2 lub 6)
RER: Charles de Gaulle Etoile (linia A)
Telefon: +33 (0) 155 377 377
Odwiedź stronę

Pobliskich obszarów i atrakcje do zwiedzania:

  • Petit Palais
  • Grand Palais Krajowe Galerie
  • Laduree piekarnia i herbaciarnia
  • Fouquet za (zabytkowa restauracja)
  • Guerlain (słynny perfumeryjnych i kosmetycznych)

Dostęp, godzinach otwarcia i bilety:

Można odwiedzić poziom gruntu łuku za darmo. Zapoznaj się z przejścia podziemnego na dostęp do łuku.

Nigdy nie wolno przekroczyć chaotyczną i niebezpieczną ronda od Pól Elizejskich!

Aby uzyskać dostęp do szczytu , można wspiąć 284 kroków, albo brać windę do połowy poziomu i wspinać 64 schodów na górę.

Godziny otwarcia
kwiecień-wrzesień: Pon-Nd, 10 AM-11 PM.
Październik-marzec: . Mon.-Sun, 10 am-10 pm

Bilety
Bilety do wznoszenia lub windą łuku są kupowane na poziomie gruntu.

Wstęp wolny dla dzieci poniżej 18.
Paris Museum Przełęcz obejmuje wstęp do Łuku Triumfalnego. (Kupuj bezpośrednio z Rail Europe)

Dostęp dla osób niepełnosprawnych:

Goście na wózkach inwalidzkich: Niestety, Arc de Triomphe jest tylko częściowo dostępny dla zwiedzających na wózkach inwalidzkich. Naziemne nie mogą być dostępne dla osób niepełnosprawnych, a jedynym sposobem dotarcia do łuku jest samochodem lub taksówką dropoff przy wejściu. Zadzwoń pod ten numer, aby poinformować personel o swojej wizycie: +33 (0) 1 55 37 73 78.

Jest dostęp wózek windą do poziomu średniej, ale nie do góry.

Goście o ograniczonej sprawności ruchowej mogą uzyskać dostęp do łuku , ale może potrzebować pomocy z uzyskaniem przez tunel. Mimo, że jest jedna winda, trzeba wspiąć się po schodach na 46 wejść do widzenia.

Kiedy jest najlepszy czas na wizytę?

Najlepszy czas, aby odwiedzić Arc jest, moim zdaniem, po 6:30 pm, gdy płomień nieznanego żołnierza świeci i Champs-Elysées jest skąpana w migotliwych świateł. Z tarasu widokowego na szczycie łuku, zapierające dech w piersiach widoki na Wieżę Eiffla, Sacré-Coeur i Luwru są również w sklepie.

Kluczowe daty i ciekawych faktów o Łuku Triumfalnego:

1806: Cesarz Napoleon I nakazuje budowę Łuku Triumfalnego w upamiętnienie żołnierzy francuskich.

Łuk jest zakończona w 1836 roku, za panowania króla Ludwika Filipa. Napoleon nigdy nie zobaczy jego zakończeniu. Niemniej jednak, to się zawsze wiąże się z przewymiarowany ego– dumnym Imperatora i jego potrzeby budowania pomników do niej pasować.

Podstawa łuk ozdobiony jest czterema grupami wyszukanych alegorycznych rzeźb. Najbardziej znanym jest Francois Rude za „Marsylianka”, który przedstawia słynną francuską kobietę, „Marianne”, zachęcając ludzi do walki.
Ściany wewnątrz wyświetlić nazwy ponad 500 francuskich żołnierzy z wojen napoleońskich; nazwiska tych, którzy zginęli zostały podkreślone.

1840: Popioły Napoleona I są przekazywane do Łuku Triumfalnego.

1885: pogrzeb Obchodzony francuski pisarz Victor Hugo jest obchodzony pod łukiem.

1920: Grób Nieznanego Żołnierza jest otwarty pod łukiem, zaledwie dwa lata po zakończeniu I wojny światowej i w parze z podobnym pomnik odsłonięto w Londynie z okazji Dzień Zawieszenia Broni.

Wieczny płomień zapala się po raz pierwszy w dniu 11 listopada 1923 roku, utrzymując czuwanie nad grobem każdego wieczoru.

1940: Adolf Hitler i nazistowskie siły marsz na Polach Elizejskich wokół łuku i dół Pól Elizejskich, dramatycznie oznacza początek czteroletniej okupacji.

1944: Alianci i cywile świętować wyzwolenie Paryża, w radosnym wydarzeniu przechwyconego w fotografii kultowego paryskiego fotografa Roberta Doisneau.

1961: amerykański prezydent John F. Kennedy z wizytą na grobie Nieznanego Żołnierza. Po zabójstwie męża w 1963 roku, Jacqueline Kennedy Onassis zażądał wieczny płomień świeci na JFK na Narodowym Cmentarzu w Arlington w Wirginii.

Roczne Wydarzenia i Aktywności 

Ponieważ Champs-Elysees jest tak naturalnie Regal i fotogeniczny, szeroka aleja gospodarzem corocznych imprez w tym noworocznych stron Ewa w Paryżu (w tym oślepiającym światłem i video Show prognozowanego na Arch rozpoczynającego się w 2014 roku) oraz obchodów Bastille Day (każdy 14 lipca) , Aleja jest również oświetlone pięknych świateł wakacje od końca listopada do połowy stycznia.