Mal by som si kúpiť Oyster Card pre moje deti?

Posted on

Mal by som si kúpiť Oyster Card pre moje deti?
Ak ste na návšteve v Londýne s deťmi medzi 11 a 15 rokov, cestovanie po meste môže byť oveľa jednoduchšie, tým, že kúpi Visitor Oyster Card. Dospelí karty možno zakúpiť z niekoľkých krajín ešte pred odchodom, a akonáhle dorazí do Londýna, môžete požiadať Doprava člen London (TfL) zamestnanci uplatniť zľavu Young návštevník kartu vášho dieťaťa. Môžete si kúpiť pravidelnú (non-Návštevník) Oyster Card na letisku Heathrow a iba jeden z typov Oyster Card sa dostať do centra Londýna od letiska Heathrow a Gatwick (aj keď nie Luton a Stanstead).

Čo je Oyster Card?

Oyster Card je plastová lístok s tvarom, veľkosťou a funkcií čipovej karty. Rovnako ako čipové karty, môžete dať peniaze na karte a ako budete cestovať, poplatky, ktoré by za normálnych okolností platiť v hotovosti sú odpočítané. Raz kúpil, Oyster card pokrýva všetky hromadnej formy dopravy v Londýne, metro (Tube), Transport for London (TfL) Železničné a väčšina národných železničných tratiach v Londýne, Londýn Overground, Londýn autobusy a Dockland Light Rail (DLR). To je možné zakúpiť na dennej alebo týždennej báze; je možné ho použiť kedykoľvek počas dňa a pokrýva zaujímavosti naprieč všetkými Londýne, zóny 1-9.

Náklady Visitor Oyster card 5 libier k aktivácii a potom si vybrať, koľko úver Ak chcete pridať k nemu v krokoch £ 5 až 50 £. Ak vám dôjdu peniaze, môžete si začiatok to a používať ho znova: na konci svojej cesty, môžete získať späť nevyužitú úver. V mnohých prípadoch je použitie karty zakúpiť cestovný lístok je výrazne lacnejšie ako v hotovosti. Okrem toho je denná sadzba je “cap” množstvo, a potom, čo ste sa stretol, že uzáver alebo uskutočnili svoj tretí cestu za jeden deň, budete cestovať zadarmo po zvyšok tohto dňa. Návštevník Oyster card tiež prichádza s niekoľkými špeciálnych ponúk a zliav v reštauráciách, obchodoch a zábavných podnikov.

Deti a ustrice

Nepotrebujete Oyster karty pre malé deti. V Londýne, deti do 11 cestovanie zadarmo autobusy a električkové linky, a na Tube, DLR, Londýn Nadzemné, TfL Rail a niektoré National Rail, zadarmo až štyri deti mladšie 11 cestovné, ak sú s platiacich dospelých. Kupovať samostatnú kartu Oyster pre vaše dieťa vo veku 11 až 15 môže byť výhodné preto, že diskontná Young Návštevník je polovica dospelých sadzba pay-as-you-go zľava EÚ.

Keď ste pripravení k odchodu z Londýna, môžete získať nevyčerpané úverové späť, aby to pre vašu ďalšiu cestu, alebo dať kartu priateľovi používať.

Papierové časových cestovných lístkov

Ak si nechcete ísť karty cestou inteligentný, môžete zvoliť pre Travelcard, papierovú letenku si môžete kúpiť z automatov pre lístky na ktorejkoľvek stanici londýnskeho metra. Časových cestovných lístkov je paušálny lístok, ktorá sa vzťahuje na všetky svoje cesty na jeden deň alebo jeden týždeň alebo dlhšie. To znamená, že budete platiť paušálny poplatok za ten deň / týždeň, atď.

Papier Travelcard pokrýva cestovanie metrom, autobusom a Londýn Nadzemné vlaky (miestne vlaky); cestovanie je zľavnené, ale nie sú tam žiadne špeciálne ponuky a peniaze sa nevracia. Sa najlepšie hodí pre veľké cestovanie skupín. Tieto vstupenky na začleňujú do bariéry pri staniciach metra a vyskočí znova.