Malezya’da Indian Cuisine Bir Kılavuz

Posted on

Sen Hint mutfağı için bir yuva olarak Malezya düşünmek olmayabilir … ama herhangi saygın foodie AltKıta en yemekleri Malezya take seveceksiniz.

Tamil Müslümanlar 10. yüzyılda Malezya batı kıyısı Güney Hindistan’dan göç zaman yanlarında teknikleri ve baharat pişirme inanılmaz bir çeşitlilik getirdi.

Günümüzde sağlıklı vejetaryen seçenekleri ile birlikte kokulu baharat ve köriler onların liberal kullanımı ile yerel gıda sahne arttırıcı Penang ve Kuala Lumpur’da en popüler restoran seçenekleri, yukarı Malezya Hint yemekleri yapmak.

Malezyalı Hint Sokak Gıda: “Mamak” Stalls

19. ve 20. yüzyıllarda, Hint Müslümanlar (şimdi işportacı gıda “Nasi Kandar” tarzı adını veren Malay, içinde “Kandar”) hamutların askıya sepetleri yiyecek satacak. Bugünün Mamak sokak tezgahları olanlar erken sokak satıcıları soyundan olmakta zorlanırlar dolaşıp restoranlar veya işportacı merkezlerine kalıcı yerleşme bıraktım.

Birçok Malezya Hint food restoranları Müslüman Hintli durak sahipleri camide ibadet gidince Cuma günü birkaç saat engelleme, 24 saat, yılda 365 gün açıktır.

Bugün, Malezya Hint yemekleri Georgetown Kuala Lumpur’a neredeyse her köşesinde bulunur. Mamak çevresindeki tüm arka planlar salon Malezyalılar yudumlarken sütlü tezgahları teh tarik ve dedikodu. Birçok Mamak restoran televizyonda sosyalleşme yerli ve izle sporları için popüler bir uğrak noktaları haline gelmiştir.

Eğer önlemek domuz eti, ucuz bir yerel Mamak restoranına gidebilirsiniz tamamen yeni bir yemek deneyimi Malezyalı makarna yemekleri veya dilek gelen bir değişiklik arıyorsanız!

Beslenme Malezya Hint Gıda

Mamak atılmış, rahat ve gevşek döndü – patronları uzun istedikleri gibi linger izin verilir. Gıda genellikle büfe tarzı düzenlemesi üzerine serilir ve sadece biraz sıcak servis edilir. Taze roti veya lavaş ekmeği her zaman istek yanı sıra taze meyve suyu ve çay içecek üzerine yapılır.

Bazı Malezya Hint restoran menüler veya özel isteklere hitap edecek olsa da, çoğu beyaz pirinç cömert bir kısmını sağlamak ve zaten hazır gıdalar arasından seçim bekliyoruz. Eğer masasına dönmeye sonra, birileri gelip ve dayalı biletinizi yazacak ne ve ne kadar onlar plaka üzerinde görmek; Eğer ayrılmadan önce ödeme.

listelenmiş fiyatlara ve garson kapris kadar toplam fatura ile, yemek maliyeti kafa karıştıran edilebilir tahmin edilmesi! Panik yapmayın, Mamak restoranlar her zaman Malezya’da büyük bir yemek almak için en ucuz yerlerdir.

Georgetown, Mamak tezgahları düşük fiyata yiyecek büyük bir çeşitlilik denemek için mükemmel bir yer vardır.

Popüler Malezya Hint Gıda

 • Nasi Kandar: Belki de en yaygın Malezya Hint yemekleri, Nasi Kandar basit ve lezzetli. Sen beyaz pirinç et, kızarmış tavuk, sebze veya deniz bir seçim olsun; Farklı zengin köriler birkaç küçük kaşık sonra üzerine eklenir. Bir yeşil sebze tarafında eklenebilir. Tavuk, balık, karides, kalamar, sığır ve koyun eti en popüler seçenek Mamak tezgahlarda bulunan şunlardır; Domuz servis asla.
 • Mee Goreng: erişte için Malezyalı Hint yemekleri cevap, mee goreng basitçe doğranmış patates, fasulye filizi ve biberi ile servis sarı erişte-karıştırın kızarmış edilir. Sos tatlılık dengelemek için kireç sıkmak ile domates püresi yapılır. Bazı yerlerde üstte ezilmiş fıstık ekleyin.
 • Murtabak: murtabak curried et veya çiğnenebilir roti canai iki adet arasında sebze küçük, lezzetli sandviç. Bütün ekmek atıştırmalıklar gibi murtabak zengin mercimek ve dhall daldırma sos ile servis edilir.
 • Nasi Biryani: nasi biryani beyaz pirinç bir Pricier yükseltme olarak Sunulan karmaşık tatlar ile dolu bir sarı pirinç olduğunu. Kimyon, zencefil, karanfil, tarçın, defne yaprağı ve diğer keskin baharat şaşırtıcı bir cephanelik ilk ısırık bağımlısı olacak benzersiz bir tat oluşturur.
 • Çapati: Meksikalı tortilla gibi yani, Çapati düz bir yüzeye pişmiş tam buğday unundan yapılmış ince bir şal olduğunu. Çapati genellikle sipariş yapılır ve köri soslu et veya sebze seçiminiz ile doldurulmuş. Çapati vejetaryenler için lezzetli, sağlıklı bir seçimdir.
 • Dosa: Bazen “thosai” olarak yazıldığından, dosa bir Güney Hint çanak 900 yıldan daha eski olduğu düşünülen olduğunu. Pounded pirinç ve mercimek yapılmış ince bir krep sadece, sonra et veya sebze çevresinde katlanmış bir tarafında altın kahverengi kavrulur. Dosa buğday alerjisi olan insanlar için iyi bir Malezyalı Hint yemekleri seçimdir.

Ekstra Mamak Stalls de deneyin için

Mamak’ta en Malezyalı Hint yemekleri zaten hazırlanır tezgahları rağmen, bu tür naan ve roti olarak ekmek her zaman taze hazırlanır. Uzmanlar teh tarik veya sapan roti ekmek dökmek izleyerek yaşamaya ekler!

 • Roti Canai: Pronounced “karaca-tee cha-Nai”, roti canai 33 civarında sente herhangi Mamak yemek için mükemmel bir iltifat olduğunu. Buğday hamuru küçük bir topu, gergin çekti ve esnek ve ince hale gelene kadar sanatsal atışı yapılır. Sıcak lapa lapa su yüzüne kadar hamur pişirilir. Roti canai mercimek köri veya DHALL küçük bir kase ile servis edilir.
 • Teh Tarik: halk için en popüler çay seçim teh tarik  yoğunlaştırılmış süt ile karıştırılmış zengin siyah çaydır. Çay bile Malezya’da bir yarışma haline geldi sanatsal bir ekranda iki kap arasında hava yoluyla dökülür. Sanatçılar bir damla dökmek asla!

Nerede Bunlar Malezya Hint Yemekleri deneyin için

Penang gıda sahnesi değil İngiliz sömürge ticaret sonrası şehrin tarihi verilen şaşırtıcı, Malezya Hint yemekleri tüm genişliği kapsamaktadır.

Penang halk sevdikleri mamak tezgahları yemin ve her zaman en iyi yerlere gitmek üzerinde anlaşmaya olmayabilir, ama kalabalıklar aşağıda Kısa listede varlıklarını haklı burada listelenen yerlere gitmeden.

 • Nasi Kandar Hattı Temizle. Şimdi Nasi Kandar satıcıların üçüncü nesil tarafından işletilen, Çizgi Temizle klasik Nasi Kandar deneyimi sunuyor sokaklara açık ve çirkin-lezzetli tarzında bir plaka yağdırdığı -. Google Maps’te yer.
 • Bangkok Lane Mee Goreng. Jalan Burmah bir köşe işportacı durak bulunan; Onların mee goreng öğlen saatinde büyük bir kalabalığa çeken bu tip arketip yemektir. Google Maps’te yer.
 • Hameediyah. Penang eski restoranlarından biri olan Hameediyah klimalı iç mekanı ile Nasi Kandar deneyimini yükseltir. Yalnızca burada bir tabak yiyebilirsiniz ise onların murtabak deneyin. Google Maps’te yer.

İlk Kez Malezya Hint Gıda Yiyenler için ipuçları

Bir Mamak durak yemek tavırlarına dikkat – senin Malezya Hint yemek deneyimi en üst düzeye çıkarmak aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

 • sert işlerini yapmamaya elinden geleni yap – devrilme beklenen asla rağmen, Mamak personeli vahşice uzun günler ve geceler çalışmalarını tezgahları unutmayın!
 • Kelime “Mamak” amcanın Tamil kelimesinden geldiği düşünülmektedir ve büyüklere saygının bir terim olarak kullanılır. Bugün, Mamak bazen Malezya karşısında aşağılayıcı bir bağlamda suiistimal edilmektedir kelimesi Hint Müslüman cemaati başvurmak için. Gıda referans kelimesini Mamak sürece kullanmaktan kaçının.
 • tavuk ve balık hem de küçük kemikler için dikkat – Yiyenler Mamak restoranlarda servis et genellikle kaba doğranmış olduğunu bilmelidir.