Mali by ste si kúpiť taliansky Rail Pass cestovať vlakom v Taliansku?

Posted on

 Mali by ste si kúpiť taliansky Rail Pass cestovať vlakom v Taliansku?

Kým má taliansku železničnej prihrávky, tiež volal Eurail Taliansko prejsť, môže byť niekedy vhodnejšie, že nie vždy ušetrí peniaze . Ak užívate niekoľko ciest medzi hlavnými mestami, ktoré sú pomerne ďaleko od seba, cestovanie na dlhé vzdialenosti, alebo cestujú do Talianska z inej krajiny, bude taliansky Rail priesmyk pravdepodobne ušetrí peniaze.

Železničných cestovných lístkov v Taliansku

Ak plánujete navštíviť Rím, Florencia, Benátky a Miláno, budú jednotlivé cestovné lístky stoja menej ako talianske železničné prihrávky, najmä ak si zakúpiť vstupenky v predstihu a sú schopní získať zľavu.

Ísť do Ríma, Florencie, Benátky a späť do Ríma bude bližšie k rovnakej výške. Avšak, ak máte v pláne cestovať viac dní vlakom a ísť ďalej, koľajnice prejsť dobré pre viac dní vám môže ušetriť peniaze.

Existujú aj iné faktory, aby zvážila. Ak ste do 26 rokov, môžete získať lacnejšie pas, a ak ste na cestách v skupine je zľava. Preukazy sú dobré pre 3-8 dní v mesiaci a nemajú byť po sebe idúce, takže ak si nie ste istí, ktorý deň chcete cestovať, a neváhajú ísť na stanicu začiatkom dostať svoje miestenku, pass vám môže poskytnúť väčšiu flexibilitu ako kupovať všetky svoje lístky na vlak v predstihu.

Ak si kúpite taliansku železnicu prejsť budete ešte musieť vykonať (a zaplatiť) miestenky na vysokorýchlostných ( Frecce ) a medzimestské vlaky. Talian rail nahrávka je dobrá len na národných vlakoch prevádzkovaných spoločnosťou Trenitalia . Nie je dobré na súkromných železničných tratiach, ako je taliansko vysokorýchlostných vlakov alebo menších súkromných regionálnych tratí, ako sú tie v Apúlii alebo medzi Neapolom a Sorrento.

Regionálne vlaky v Taliansku sú lacné, takže za použitia železničnej prihrávku pre regionálne vlaky a dokonca aj pre niektoré vlaky InterCity nie je efektívne z hľadiska nákladov. Napríklad, ak ste na návšteve populárnej Cinque Terre , budete užívať regionálne vlak a používania železničnej prihrávku za to nestojí za to cenu.

Môžete skontrolovať ceny jednotlivých cestovných lístkov na Trenitalia , taliansky železničný stránky alebo zobrazenie cien alebo kúpiť (v amerických dolároch) Frecce vstupenky (high speed) vlak na trase na Select talianskej strane lístka .

Musíte mať svoj rail nahrávka overená v lehote šiestich mesiacov od zakúpenia železničným úradníkom na vlakovom nádraží. Výhrady a doplnky nie sú zahrnuté v priesmyku a je potrebné ich zakúpiť samostatne. Nezabudnite si prečítať všetky podrobnosti o železničnej prihrávky, než ju použiť ako podmienky sa môžu zmeniť.

Potrebujete Rail Pass, v Európe?

Existuje mnoho typov európskych železničných prejazdov k dispozícii, vrátane prechádza dobré pre cestovanie vlakom v jednej krajine, alebo pre viac krajín. Vlakové lístky vo väčšine ostatných európskych krajín sú všeobecne drahšie ako v Taliansku, takže ak ste na cestách vlakom do inej krajiny okrem Talianska, možno budete chcieť vziať do úvahy dve krajiny zložiť.