Maltītes Lau Pa Sat festivāla tirgus, Singapūra

Posted on

 Maltītes Lau Pa Sat festivāla tirgus, Singapūra

Vakardienas Public Market, Šodienas Massive Hawker centrs Downtown Singapūrā

Lau Pa Sat festivāla Market Viktorijas laikmeta Filigrānās čuguna struktūra izskatās gluži nevietā Singapūras hypermodern biznesa rajonā, bet tas ir izdevies izvairīties no brucināšanas mašīnu, ejot ar plūsmu. Stāvot starp Cross Street, Boon Tat ielas un Robinson Road simts plus gadus veciem tirgus veidošanas akmeņiem par dienu un nakti, dishing prēmija Hawker ēdienu apmeklētājiem.

Tirgus centrālā atrašanās vieta padara to galvenais pamudinājums tūristiem un biroja darbiniekiem blakus esošajā biznesa rajonā: tā 5500 kvadrātmetru interjeru sēdekļiem aptuveni 2000, lai gan bieži piepildītām pusdienas vai brīvdienu vakaros.

Ēka ir viena no vecākajām Singapūrā: čuguna tirgus struktūra aizsākās 1894. gadā, un ir bijusi nepārtraukta kopš, izņemot dažus gadus beigās 1980 (tas tika pieņemts atsevišķi, bet vietējie MRT līnija bija tiek veidota, un salikt kopā atkal pēc MRT atvēršanas).

Kā tur nokļūt: Lau Pa Sat festivāla tirgus atrodas krustpunktā Boon Tat ielas un Robinson Road. Lai iegūtu Lau Pa Sat ar MRT, izkāpt pie Raffles Place MRT stacijas un veikt izietu I, tiešām, tiešām garš tunelis, kas izplūst pāris kvartālu attālumā no Lau Pa Se Sekojiet norādēm, staigāt pa šķērsielu, un tur jūs esat.

Grezni Viktorijas Interior

Ēka korpuss Lau Pa Sat (agrāk pazīstama kā Telok Ayer Market) aizsākās 1894. Designed ar britu koloniālā inženieris James MacRitchie, tad astoņstūru struktūra tika veidota, lai māja tirgu, kas pārcēlās uz platību pēc tās vecās vietnes un vārdabrālis in Telok Ayer, Chinatown tika nojaukta. (Ēkas klāt vārds nāk pie mums no tirgus pirmsākumi, “lau pa sēdēja” ir Hokkien “vecajām tirgum”.)

Vecais tirgus tika izgatavoti no koka un palmu jumt jumta. MacRitchie nolēma rezumēt veco dizainu saliekamās čuguna ievesti no Skotijas – saglabāt veco astoņstūra stāva plānu, jaunais tirgus iegūtās grezni sijas un ziņas, ar dzelzs filigrāns adorning interjera stūriem un arkas.

Ar laiku, platība ap Lau Pa Sat pārtapusi Singapūras centrālajā biznesa rajonā, un tirgus pats saskaras nedrošs nākotni. Pārvērsta dižspāri centrā 1973. gadā, tirgus ēka bija ņiprs biznesa barošanas biroja darbinieki, kamēr būvniecības tuvējā MRT stacijas spiesti tās slēgšanu 1986. gadā.

Par iestādes nebija plāni veidņu vēsturisko struktūru labā, lai gan: ēka tika rūpīgi izjaukt, marķēti un uzglabāt vēlākai rekonstrukcijas tās 3000 daļas. Pēc trim gadiem, un SGD 6,8 miljoni (aptuveni $ 5,3 miljoni), pārbūvēta tirgus atsāka kalpot izsalkušos pusdienām.

Sabojāt izvēles: pasūtot ēdienu

Masveida Interjers ar Lau Pa Sat s čuguna struktūru patversmēs vairāk nekā 200 pārtikas stendiem sniegta sadalīti pa astoņiem gaiteņiem, viss saplūst uz centrālo pagalmu, kur dzērieni kabīne neatbrīvo alus, ūdens un bezalkoholisko dzērienu, lai nomazgātu pikantu izvēli uz leju ar.

Pārtikas izvēle ir plašs, lēts (bet nedaudz dārgāks nekā čau sabiedriskās Hawker centriem, piemēram, Old Airport Road un Bukit Timah) un ļoti starptautisks. Neatkarīgi no vietējiem kulinārija, ka jūs atradīsiet katrā dižspāri centrā (ķīniešu, malajiešu, Indijas, un “Rietumu” pārtika), Lau Pa Sat atrodas arī stendus, kuros pasniedz korejiešu, japāņu, vjetnamiešu un filipīniešu izvēli.

Street Dining After Dark

Pēc 7 vakarā (vai 3 pm brīvdienās un svētku dienās), Lau Pa Sat kļūst saikne uz ielas pārtikas tirgū, kas aizņem visu attiecīgā blakus Boon Tat ielā. Aptuveni ducis āra stendiem izveidota gar Boon Tat ielu, un vakarā gaiss sabiezē ar smaržu grilēšanai sataja, vistas spārnu un grila jūras veltēm.

Vadība aptver ielas ar izvelkamu galdi un plastmasas krēsliem, kas visi piepilda dažu minūšu laikā. Tur ir kaut kas jarringly retro par Lau Pa Sat āra restorānvagonos pieredzi: kā tad, ja mežs augstceltnes apkārtējo Lau Pa Sat neizdevās pop šo veco timey burbulis tradicionālo ēd. Tas ir tik tuvu sākotnējam Singapūras ielu pārtikas pieredzi, kā var iegūt šajās dienās, kas atgādina veco labas dienas pirms valdība tikai ielu iznēsātāji saviem Hawker centriem 1970.

Tā kā vecās dienām, Singapūra iznēsātāji izmanto, lai grilu vistu spārniņi virs apgāzta naftas cilindrs piepildīta ar ogli. Šodien stendiem izskatās moderni (un daudz pārnēsājamu), bet garša paliek uzticīga tās vēsturi, bagāta ar tradicionālajām marinādes un pasniedz ar pikantiem chilies. Satay nāk ar biezu, bagātīgu zemesriekstu mērci, kas visi gaļa saglabātu cūkgaļu (sataja pārdevēji mēdz būt musulmaņu).

Grila skatuves uz Boon Tat paliek atvērtas uzņēmējdarbībai līdz 3 no rīta.