Manchester İngiltere’de Top 10 Gezi

Posted on

Manchester İngiltere'de Top 10 Gezi

Manchester için baş İngiltere’nin en canlı şehirlerinden biri son canlı örnek yaşamaya. Bu ilk on şeyler Manchester göstermek yapmak gibi bu defalarca kendisini yeniden keşfetmiştir girişimci bir şehir.

İngiltere’nin kuzeybatısındaki santralı sonra, 18. ve 19. yüzyıllarda bu sanayi devrimi arkasındaki itici güç oldu. Onun zengin sanayi patronları müzeler, galeriler, konser salonları, üniversiteler ve daha fazlası ile kenti donatmıştır. Yaratıcı kurumlar cins yaratıcılık bugünlük bu kadar, Manchester İngiltere’nin en heyecan verici mimarisinin bazı yanı sıra Londra’da eşit canlı müzik ve sanat sahnesi var.

Bunlar on şeyler meşgul edecek Manchester yapmak.

İngiltere’nin Ulusal Sport Hakkında bilgi: Futbol

Sen futbol diyoruz, ama İngiltere’de oyun futbol denir ve birçoğu için bu şehirde sadece oyun. Manchester yılında futbol gerçekten önemli. Premier League – – şehir oyunun en üst düzeyde oynamak iki takım var  Manchester United ve Manchester City . Her iki takım Hayranlarınızın ve futbol deli turistler turlar sunuyoruz. Adam United’ın tarihi stadyumu, Salford Quays yakınlarındaki Old Trafford, bir müze vardır ve sunar müze ve stadyum tur paketleri şehir merkezinde başlayacak kanal, müze turları dahil. Man City de oynar , Etihad Stadyumu şehir merkezinde Manchester Piccadilly İstasyonu’na 25 dakikalık yürüme mesafesinde. Onların stadyum turu favori oyuncuların izinden yürümek için perde arkasında götürür.

Eğer güzergah stadyum turları sıkmak edemez, yine de Manchester futbol havası içinize Ulusal Futbol Müzesi’nde. Urbis, şehir merkezinin son derece modern sergi binasında bulunan bu spora adamış Dünyanın en büyük müze. Ve ücretsizdir.

Müzik içinde kendinizi

Manchester “Müzik Şehir UK” dir. Dünyaca ünlü indie rock ve pop gruplarından Onlarca burada başlangıç var – That The Stone Roses ve Smiths atın sağ Morrissey, Oasis ile bugüne kadar geri Herman Hermits ve Freddie ve Dreamers ile 60’lı gidiyor. Şehir her zevke hitap geniş öğrenci kitlesine ve müzik mekan yükü var. Dev gelen bir aralığa sahiptir Manchester Aren gibi Salford Quays Lowry olarak orta boy salonlara bir (son zamanlarda trajik May 2017 terör saldırıdan sonra yeniden) Yeni bağımsız yetenek Seralar kalır, küçük yakın alanlarda ve kulüpleri yüzlerce. En son Manchester konserler, canlı konser ve kulüp geceleri bul  Skiddle  veya gelen Manchester Evening News sayfalarda ne var.

Klasik müzik daha fazla şey ise, ziyaret edebilirsiniz Bridgewater Hall Manchester’ın kendi Halle Orkestrası ve BBC Filarmoni ziyaret şirketleri ve solistlerin tam bir zamanlama ile birlikte gerçekleştirin. Klasik müzik, opera, bale ve dans için, listeleme web kontrol BachTrack .

Sanat Galerileri tarayın

Sanayinin Manchester’ın “baronlar” kültür ve hayırseverlik inanıyordu. Onlar muhteşem müzeler kenti donatılmış ve tüm zevk için onların muhteşem koleksiyonlarını bıraktı. Bu gelenek kamu ve ticari galeriler şehrin her yerinde yukarı kırpma ile devam ediyor. En seçkin arasında, Manchester Sanat Galerisi  güzel sanatlar, tasarım ve kostüm, 200 yıldır biriktirdiği sanat 13.000 eser koleksiyonları için olduğunu belirtti. Whitworth Art Gallery Manchester Üniversitesi’nde, sadece ayar gibi onun parkın tam yararlanarak, bir multi-milyon pound yeniden yapılanma uğramıştır. Orada Rosetti, Millais, William Blake, Holman Hunt ve Burne-Jones tarafından Avrupa Eski Ustalar ve Ön Raphaelite tablolar ve çizimler birlikte Turner tarafından hemen tanınabilir romantik manzara, nokta olabilir. Hem her gün açıktır ve giriş ücretsizdir.

Manchester’ın en sevdiği oğlu sanatçı LS Lowry, hayranları zaten adı onun eşsiz tablolar ve çizimlerin Dünyanın en büyük kamu koleksiyonunu bulacaksınız Lowry Salford Quays üzerinde. Galeri tercümanlar öğlen ve 2 de her gün Lowry Sergisi serbest yarım saat turlar kurşun

Mummy üzerinde Çağrı Öde

Yirmi mumyaları, aslında. Birçok koleksiyonları arasında, Manchester Müzesi özellikle 16.000’den fazla eser ve 20 insan mumyalar da dahil olmak üzere egyption koleksiyonu ile tanınır.

mutlu aile içinde herkesin tutmak için – – dinozorları Bunlar doğal tarih, çevre bilimleri, teknoloji, etnografya ve bu büyüleyici yeri doldurmak dört milyondan nesnelerin sadece küçük bir parçasıdır.

Whitworth Sanat Galerisi gibi müze, Manchester Üniversitesi’nden bir parçasıdır. Bu akşam 5’e 10 saatleri arasında her gün açık ve ücretsiz.

Salford Quays üzerinde Gelecek için Kafa

Trafford (Man United Old Trafford ve Lancashire County Kriket Kulübü ev) Salford de Manchester’ın terkedilmiş Docklands buluştu yerlerde, fütüristik MediaCityUK milenyumun beri paslanmaz çelik ve cam çiçek. Bir kombinasyon eğlence, spor ve medya topluluk, iyi ölçmek için atılmış alışveriş ve yemek ile bir gün boyunca ve sonra bazı meşgul tutmak için burada fazlasıyla yeterli yoktur.

Bütün gece veya gündüz şeyden önce, modern mimarinin bir bayram. İmparatorluk Savaş Müzesi Kuzey  – bir imparatorluk olandan savaş karşıtı bir deneyim adından daha rağmen – lider mimar Daniel Libeskind tarafından tasarlanmıştır. Ve Lowry , mimar Michael Wilford’a bir performans ve görsel sanatlar merkezi, Manchester Ship Canal bakan üçgen bölgede yer almaktadır. Media City Yaya, 48 metrelik bir gezinti kanal ve Central Park Millennium Yaya Köprüsü, büyük gemiler aracılığıyla izin vermek 18 metre yükselir bir asansör köprü vermek için açılan bir Modernistic salıncak köprü: iki inanılmaz köprüler vardır.

200’den fazla medya işletmelerin – tasarımcılar, televizyon ve film yapım şirketleri yüksek artış doldurmak MediaCityUK . Bunun bir kısmı görebilirsiniz ve ne alarak oraya gider BBC turu .

Hatta bir seyir alarak sudan hepsini görebilirsiniz. İse Manchester River Cruises, Salford Quays düzenli gidiş Ziyaret Manchester Manchester bu fütüristik köşesini ziyaret birkaç diğer şehir merkezi ve nehir yolculukları tavsiye edebilir.

Bazı çok eski kitaplar arasında Şeytan Nal Yazdır Bul

Manchester’ın son derece modern, paslanmaz çelik ve cam şehir merkezinin kenarında 1471’den itibaren ve müzik okulu tarafından işgal 1960’lardan bu yana uzanan ortaçağ binaların dikkate değer bir kümesidir.

Ama yapılardan biri, İngiltere’nin kuzeyinde eski bozulmamış ortaçağ bina, çok daha ilginç bir geçmişi vardır. İngilizce konuşan dünyanın en eski halk kütüphanesi – O 1653 yılından bu yana, sürekli kullanımda, özgür bir halk kütüphanesi olmuştur.

Chetham Kütüphanesi Sir Humphrey Chetham, bir 16. ve 17. yüzyıl tekstil patronu tarafından kurulmuştur (o fustian servetini yapılan). O 1655 yılında kitap toplamaya başladı ve halen uzmanlık konusunun kendi koleksiyonlarını oluşturuyor. Orada okumuş gelenleri Karl Marx ve Frederick Engels dahil – hatta onlar birlikte çalıştı masası görebilirsiniz. Ve Elizabeth occultist şeytan çağırdı denetim odası arayın. İçine yanmış şeytanın toynak baskı ile tablo hala orada.

Bir tescilli bir hayır, kütüphane ziyaretçi ve ücretsiz olarak okuyuculara açık (£ 3 bağış önerdi rağmen). Birkaç odada düzenli açık ancak kütüphaneye daha derin bakmak istiyorum ziyaretçiler ve hazineler bir rehberli tur rezervasyon yaptırabilirsiniz var. Çalışma saatleri ve ziyaret artı hakkında bilgi almak için kütüphanenin web sitesini ziyaret yerin büyüleyici tarihine.

Bir Yürüyüş Tur Atın

Manchester’ın eğitilmiş Mavi Kart Kılavuzları iyi bilgilendirilmiş ve eğlenceli. Onlar üzerinde yol açabilir büyüleyici turlar dizi tekrar Marx ve Engels veya Sufrajetler izinde – özel ilgi tarih ve miras, sokak sanatı, müzik, mimarlık ve politika hakkında zamları için gezi derlemelerindeki. Ne yazık ki, şaşırtıcı, Neo Gotik Belediye Binası’nın turları bu tadilat beş yıldır kapalı Ocak ayı ortalarında, 2018 yılından bu yana menüde kapalıdır. Ama nispeten küçük bir ücret karşılığında bazı ücretsiz ve çoğu, denemek için iyi yürüyen bol hala vardır. Neyse ki, Manchester kadar uzun yürüyüşlere kolay oldukça düzdür.

Bir Festival Habersiz

Manchester için sadece Edinburgh muhtemelen ikinci festivallerinde sunulan. Şehir diğerine büyük sanat, gıda veya kültür olaydan makaraları. En önemli festivalleri Manchester Uluslararası Festivali – Popüler ve ezoterik performansları ve başbakan, yüksek ve düşük kaş, üç hafta, (sonraki 2019 yılında) iki yılda bir yapılır. Bir de bulunmaktadır caz festivali , edebiyat festivali ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı yiyecek ve içecek odaklı festivaller – hemen hemen tüm yıl boyunca neler şey var. Bile var Dünya Siyah Pudding Fırlatma Şampiyonası.

Kahve Kültürü içine Dip

Evet, kahvehaneler ve kahve dükkanları bugünlerde dünyadaki her büyük şehirde hemen her köşesinde olduğunu biliyoruz. Manchester kendine özgü atmosferi ile her bağımsız kahvehanelerde özellikle zengindir.

Ama bir fincan yuvarlak haşhaş başlıca nedeni ama insanları izlemek için (olabilir kadar iyi) demlemek o kadar fazla. Manchester’ın kahve dükkanları son sokak modası kontrol etmek, yerel Mancunian aksan yerel konuşma dinlemesini, doğal ortamlarında şehrin kentsel kabileleri görmek harika yerlerdir.

Ödeme:

  • TAKK : İskandinavya ve İzlanda’da kurucusunun seyahatleri etkilenerek İskandinav tarzı espresso, (kahve başka kahve deli şehir Bristol bir kavurma geliyor rağmen).
  • Pot Kettle Siyah : İki Helens profesyonel rugby oyuncuları tarafından kurulan ve Barton Arcade bulunan – Deansgate’nin yakın bir Viktorya alışveriş pasajı. Atıştırmalıklar ve muamele sağlıklı kenarı vardır.
  • Grindsmith : Gençlik ve Deansgate’teki üzerinde bir dükkan olmak üzere üç merkezde gelen Manchester kavrulmuş fasulye yayınlandığı kahveler zanaat kararlıdır.

Çin Yeni Yılı Kutladılar

Manchester Avrupa’nın en büyük Chinatown iddia bırakır. Çin aynı zamanda Tay ve Japon sadece – – uzman mağazalar ve Çinli sinemalar Bunu şiddetle tavsiye restoranlar düzinelerce vardır. Michelin tavsiye deneyin Wings Eğer Man United oyuncuları tıkınma veya spot olabilir, Tai Pan , Çinli üniversite öğrencileri ile bir favori.

Manchester’ın Chinatown Albert Meydanı, Değişim Meydanı, Pazar Caddesi ve şehir merkezinin çok (Şubat 2018 yılında 16-18) karşısında kocaman, üç gün Çin Yeni Yılı festival düzenlemektedir. Orada performansları, gıda ve zanaat fuarlar, gürültü bol ve hepsi büyük bir ejderha geçit ile sonuçlanacak.